článek

Jak vyčistit pračku


Milujete vůni bělostně vypraného prádla, které bude zářit a vonět i bez vaší námahy? Moderní doba nám přináší spoustu výhod, a tak díky praktické, a schopnostmi našlapané, automatické pračce nemusíme jako naše prababičky v létě i v zimě chodit prát prádlo do potoka. Pokud si však kouzelné služby své pračky chcete hýčkat, naučte se, jak se o ní správně starat. Jen tak bude každá várka prádla vypraná do alabastrova!..
(celý článek)

Milujete vůni bělostně vypraného prádla, které bude zářit a vonět i bez vaší námahy? Moderní doba nám přináší spoustu výhod, a tak díky praktické, a schopnostmi našlapané, automatické pračce nemusíme ...
Sdílejte obsah s přáteliJak na to?

Jako ve všem je i v čištění pračky dobré vsadit na prevenci. Po každém praní si vybudujte jednoduchý návyk – vždy vyčistěte nádobku na prací prostředky. K tomu vám poslouží obyčejná sprcha, kterou vyjmutou nádobku omyjte a nechte důkladně okapat a proschnout. Otřete také zbytky vody v těsnění kolem otvoru bubnu. Pračku také nikdy úplně nezavírejte. Necháte-li ji pootevřenou, nebudou se v ní tolik množit bakterie a pračka nebude zapáchat.

Zrádný vodní kámen

Bydlíte-li v oblasti s tvrdou vodou, víte o vodním kameni zřejmě své. Neusínejte však na vavřínech, ani pokud je vaše voda měkká. Vodní kámen je totiž, tak jako tak, pořádný prevít. Zbavit se ho je ale naštěstí velmi snadné. A pračka bez vodního kamene pere mnohem efektivněji a pečlivěji, dokonce i s menší dávkou pracího prostředku, což opět šetří vaši kapsu.

Vodního kamene se zbavíte mnoha způsoby:

  • půl litru octa nalijte do prázdné pračky a zapněte program s nejvyšší teplotou

  • kyselinu citrónovou vsypte do bubnu pračky a opět zapněte program s vyvářkou

  • pravidelně přidávejte do pracích cyklů změkčovač vody

  • použijte odvápňovací roztok z drogerie, který vás vodního kamene zbaví

I filtr si zaslouží vaši pozornost

Je nenápadný, často ukrytý v dolní části pračky za ochrannou lištou. I tak však filtr hrubých nečistot rozhodně nenechávejte bez špetky vaší pozornosti. Zachytávají se v něm hrubé nečistoty a jeho skvělá kondice zabraňuje vážným poruchám, a dokonce i případnému ucpání odtokové hadice. Filtr vyčistíte velmi snadno – připravte si hadr, odkryjte lištu a vyšroubujte filtr. Při tomto úkonu může uniknou trocha vody, proto mějte připraven zmíněný hadřík. Filtr důkladně očistěte a našroubujte zpět.

Ctěte pravidlo pravidelnosti!

Nebojte se, nebudete muset pračku „šůrovat“ každý den, ani měsíc. Bohatě stačí, když své pračce dopřejete čistící kůru třikrát až čtyřikrát do roka. Odměnou vám skutečně bude vždy perfektně a bezchybně vyprané prádlo a voňavá pračka. Navíc pokud pračku budete čistit pravidelně, nezabere vám to mnoho času. Oproti tomu zašlá pračka plná usazenin vám už dá pořádně zabrat – jak v otázce času, tak i vašich sil. A to o finanční stránce ani nemluvě!

L 6FBI48SC PRAČKA AEG

L 6FBI48SC PRAČKA AEG


11 990,- Kč


L 7FEE68SC PRAČKA AEG

L 7FEE68SC PRAČKA AEG


15 990,- Kč  • Autor:
  • Publikováno:

Kategorie: Bílé zboží

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další zboží Jak vyčistit pračku.