Máte už nakoupeno na silvestrovskou party?

Máte už nakoupeno na silvestrovskou party?

Pokud si nějaká společenská událost v roce zaslouží speciální pozornost, pak je to bezesporu Silvestr spojený s oslavou vstupu do nového roku. Na rozdíl od Vánoc, které bývají převážně rodinnou záležitostí, dává tato oslava příležitost k upevnění přátelských vztahů a je zároveň skvělou možností trochu se odvázat. Poskytuje prostor pro humor i bláznivé hry, do kterých bychom se za jiných okolností zdráhali zapojit.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Prostor pro zábavu je jedna věc, samo se ale nic nepřipraví, a tak je třeba i neformální Silvestrovskou party naplánovat a s dostatečným předstihem vše zajistit. Vyberte místo a čas setkání, pozvěte hosty, připravte program, a hlavně nezapomeňte nakoupit vše potřebné. Co nesmí chybět?

Základem je první dojem

První dojem je vždycky důležitý, nejinak je tomu u každé oslavy. Nejde jen o skvělé lidi a špičkové občerstvení, vhodně vybraná výzdoba pomůže rozproudit každou párty. Host se po příchodu mezi připravené kulisy stává hercem improvizované celovečerní hry. Každá kulisa může být jeho inspirací a skrývá v sobě potenciál zábavy. I proto jistě stojí za to zvážit téma celého večera, ač tematické vymezení není podmínkou zdařilé oslavy.

Pokud nějaké vyberete, řiďte se jím i při výběru dekorací. Balonky, stylové prostírání, konfety a silvestrovské pokrývky hlavy různých tvarů nikdy neomrzí, a protože jsou k mání v různých provedeních, záleží jen na vás, jak svou oslavu pojmete. Omezovat se netřeba ani ve výběru barev. Trendem posledních let se staly i ty tmavé a spojování oslavy nového roku s někdy až kýčovitými barevnými kombinacemi je již jen přežitkem.

Pijeme do polopita

Alkohol k oslavám nového roku prostě patří. Vedle všech těch slavnostních přípitků na přivítanou hostům i novému roku je ale třeba myslet i na další tekutiny. Většina oslav se neobejde bez ovocných džusů, sycených nápojů a často ani teplých nápojů jako jsou čaje. Vítanou alternativou k tradiční nabídce jsou svařené džusy a jiné aromatizované nápoje.

Vhodné je myslet také na případné řidiče, kteří jsou nuceni si alkohol odepřít. S řešením takové situace mohou pomoci nealkoholická vína i nealkoholické pivo. Mnoho lidí ovšem tyto „náhražky“ odmítá jako neplnohodnotnou náhradu a dá přednost obyčejné limonádě.

Hladový host = nevrlý host

Hosty není třeba vykrmit, ale přiměřené občerstvení nesmí chybět. Po sladkých Vánocích přichází na řadu načančané chlebíčky, zdobené jednohubky, obložené talíře a drobné slané pečivo. Domácí výrobky jistě získají body pro hostitele navíc, ale ani kupované dobroty neurazí. Velké oblibě se těší tradičně smažené bramborové lupínky a slané křupky, ale nebojte se být originální. Zkuste zaujmout něčím novým.

Ne každý má právě chuť na slané, a proto se vyplatí přidat i trochu toho sladkého. Neurazí zbylé kousky cukroví, ani gumové bonbony, které mohou být zároveň pestrou dekorací na prostřeném stole. Pokud chcete více barev, vsaďte také na ovoce a zeleninu. Možná vás až překvapí, kolik strávníků sáhne právě po vitaminové variantě občerstvení.

Připravené a nakoupené dobroty dávejte do oběhu postupně. Na stole zbyde více místa a případné stolní kolize budou mít menší následky. Některé dobroty navíc vypadají a chutnají lépe, pokud jsou čerstvě otevřené či vyjmuté z lednice.

Zábava

Pokud má být večer něčím jedinečný, neměl by být jen o dobrém jídle. Připravte pro hosty nějaký zážitek, na který do dalšího setkání nezapomenou. Silvestr dává prostor netradičním hrám, humoru i tanci. Nezapomeňte tedy ani na nákup rekvizit k těmto aktivitám.

Někde sklidí chválu deskové hry, jinde hudba a filmy. Velký úspěch má v posledním dni v roce zejména zábavní pyrotechnika, proto ji rozhodně neopomeňte ve svém nákupním seznamu ani na ni. Vybírejte ji s ohledem na místo kování oslavy a nezapomeňte si připravit rekvizity nezbytné pro její použití ať je nehledáte na poslední chvíli.

Zábavu je třeba vybírat s ohledem na hosty a jejich charakter. Co je pro jednoho fajn zábava, může být pro druhého nepříjemný zážitek. Připravený program upravte podle počtu pozvaných a nezapomeňte ani na přestávky mezi plánovanými aktivitami. Neplánujte na minuty a nastiňte hostům alespoň v obrysech, co se pro ně chystá. Zapojte je do své představy. Předejdete tak časové tísni a každý dostane příležitost utvořit si svůj kousek večera.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

Vybíráme z tipů