článek

7 tipů na skvělé dárky pro sportovce


Mít doma sportovce je radost. Stále někde běhá nebo jezdí. Na chvilku se nezastaví. M..
(celý článek)

Mít doma sportovce je radost. Stále někde běhá nebo jezdí. Na chvilku se nezastaví. M...
Sdílejte obsah s přáteliMít doma sportovce je radost. Stále někde běhá nebo jezdí. Na chvilku se nezastaví. Motivace je pro ně velmi důležitá. A k motivaci patří pochvala, povzbuzení a nějaká odměna. Sportovci rádi dostávají dárky.

Na druhou stranu, i když je sortiment sportovního vybavení velmi obsáhlý a je z čeho vybírat, jsou sportovci velmi nároční, ne vše je uspokojí. Sám sportuji, vím to. Proto nabízím i těchto 7 tipů na dárky pro sportovce, které vám usnadní výběr správných dárků.

Knihy pro sportovce


Kniha je univerzální dárek, hodí se téměř ke všem oslavám, nejen k vánocům. Sportovci hledají v knihách poučení a motivaci. Český knižní trh se v posledních letech výrazně zlepšit v nabídce knih se sportovní tématikou.

Pro začínající běžce je první volbou Škorpilova škola běhu od guru českých běžců Miloše Škorpila, pro pokročilejší například Základy ultramaratonského tréninku od Jasona Koopa. Bestsellery mezi běžeckými knihami jsou knihy Born to Run – Zrozeni k běhu ( Christopher McDougall ) a Jez a běhej os běžecké legendy Scotta Jurka.

Pro milovníky jógy je první a jasnou volbou kniha od Václava Krejčíka Žijte jógu. Výborná je kniha od Margit Slimákové Velmi osobní kniha o zdraví, kde, nejen sportovce, provede známá autorka světem jídla, výživy a zdraví.

Sportovní hodinky


Sportovci vše měří. A ve sportovních hodinkách mají velkého pomocníka. Chcete moderní a funkční dárek pro sportovce? Budete sice muset sáhnout hlouběji do peněženky, ale sporttester nebo sportovní hodinky jsou jasnou volbou.

Na špičce jsou chytré sportovní hodinky Garmin Fenix 5 Plus a Suunto Baro 9. Velmi dobrou funkčnost a rozumnou cenu najdete u podzimních novinek Garmin Instinct a Polar Vantage. Pro začínající běžce jsou vhodné Polar M430 nebo sporttestery od Garminu z řady Forerunner.

Oblečení pro sport


Běžec, fitness nadšenec, cyklista nebo turista, všichni potřebují něco na sebe. S oblečením je trochu problém. Musíte trefit velikost. To jde trochu obejít dárkovou poukázkou, nabízí ji většina větších prodejců. Nebo zvolit části oblečení, kde nehraje velikost zásadní roli, případně ji můžete snadno zjistit.

Ponožky, kompresní ponožkyčelenky, nákrčníky a šátky, rukavice, možností je mnoho. U ponožek a kompresních ponožek si zjistěte velikost. Pohodlí v botě při sportu je velmi důležité.

Volte oděvní doplňky pro sport z kvalitních funkčních materiálů. Sportovci je dokážou ocenit.

Fitness pomůcka Bosu


Bosu je velmi oblíbená a moderní fitness pomůcka, ideální pro domácí cvičení. Zjednodušeně řečeno jde o polovinu gymnastického balónu s pevnou plošinou. Na trhu je originál od Bosu, ale také mnoho lacinějších napodobenin.

Vybírejte podle kvality použitých materiálů. Musí něco vydržet. Originál Bosu vás nezklame. Je to skvělý dárek a později si cvičení na této balanční pomůcce můžete také vyzkoušet.

TRX Závěsný systém


TRX závěsný systém, další moderní a velmi funkční cvičební pomůcka. Díky závěsnému systému můžete cvičit kdekoliv, doma i v přírodě. Cvičení na TRX je velmi efektivní a prosazuje se čím dál více do tréninkových jednotek a plánů u většiny sportů.

Jeho velkou výhodou je jeho variabilita, téměř nekonečné množství a variace cviků a možnost cvičit doma, venku, na cestách.

Výše uvedené Bosu a TRX závěsný systém je základem každé domácí tělocvičny. Nezaberou místo, využít je může každý, cvičení je zábavné a skvěle se pro trénink doplňují.

Regenerace


Bez dobré regenerace a správného odpočinku není dobrý výkon. Zdraví máme jen jedno. Vybíráte dárek pro sportovce, na regeneraci nesmíte zapomenout. Jak darovat regeneraci?

Na výběr je mnoho možností, prim určitě hrají různé masáže a kompenzační cvičení, sauna nebo lázeňský pobyt.

Permanentka na pravidelné masáže nebo pro návštěvu sauny musí potěšit každého sportovce, s tím chybu neuděláte.

Představil jsem vám 7 tipů na dárky pro sportovce. Bylo to spíše sedm kategorií, v nichž najdete tisíce různých možností. Věřím, že tato dárková inspirace vám pomůže a něco si pro své sportovce vyberete.

Permanentka, startovné


Závody a trénink nejsou zadarmo. Startovné na závody každý rok stoupá. I permanentka do fitka nebo na lekce jógy nejsou nejlevnější. Proto udělají vekou radost.

Zjistěte si, kam Váš sportovec chodí cvičit, a máte dárek vyřešen. Se startovným je trochu složitější, je nutné plánovat. Objednávejte s předstihem, čím dříve koupíte, tím je startovné na různé závody většinou levnější.

Pro běžce vyberte startovné, na některý ze série závodů Běhej lesy nebo RunTour. Běhej lesy jsou běhy v přírodě na krásných místech s délkou tratí okolo 11 a 21 km. RunTour městské běhy na 5 a 10 km. Chcete něco prestižnějšího? U nás to jsou závody RunCzech, z nichž je nejznámější Pražský maraton.

>> Další tipy na sportovní dárky <<


  • Autor: Chci.cz
  • Publikováno:

Kategorie: Sport

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: