Jak nejlépe kombinovat a sladit barvy oblečení

Jak nejlépe kombinovat a sladit barvy oblečení

Můžete se spolehnout na léty prověřené kombinace, které budou fungovat vždycky a snad nikdy z módy nevyjdou. Třeba taková klasika, jako je černá a bílá. S tou nemůžete nikdy nic zkazit.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Můžete se spolehnout na léty prověřené kombinace, které budou fungovat vždycky a snad nikdy z módy nevyjdou. Třeba taková klasika, jako je černá a bílá. S tou nemůžete nikdy nic zkazit. Stejně tak přidáním jakékoliv barvy k černému, šedému nebo bílému základu. A co zvolit prostě jen jednu barvu? Černou, bílou, to snad ano, ale vyjít si celý v růžovém nebo zeleném by možná nemuselo být to pravé. Ačkoliv, když se někdo rád výstředně obléká, mohla by to být jedna z cest. A vlastní kreativitě se tady meze nekladou. Jenže ti z nás, co netouží po přílišné výstřednosti, ale rádi by ve zvoleném oblečení působili elegantním, ne-li přímo okouzlujícím dojmem, by možná nepohrdli stručným návodem o tom, jak na to.

Sladit barvy oblečení je rozhodně umění a určitě ne každý z nás to dokáže. Od toho jsou tu kreativní módní tvůrci, a ti to s radostí udělají za nás. Takže kromě kombinací, o kterých jsme už mluvili a které vypadají skvěle vždycky, přináší každá nová módní sezóna nové neobvyklé barevné kombinace. A proto bychom měli vědět nejen o kombinacích, které v podstatě nestárnou, ale i o těch, které jsou nové, neotřelé a neokoukané.

Jednou z neobvyklých kombinací je červená a růžová. Toto spojení je pro nás něco jako spojení modré a zelené. Prostě si je spolu nedovedeme představit. Přesto je to právě to, co letí. Kupodivu spolu vypadají skvěle a výborně se doplňují. Někteří módní nívrháři toto spojení doslova milují. Když zvolíme například sytě červené kalhoty a něžně růžovou halenku, nemůžeme udělat chybu. Chceme-li outfit dovést k dokonalosti, zvolme krémově béžovou třeba na některém z doplňků.

Modrá a zelená. Tahle výrazná kombinace vypadá exkluzivně. Pokud chcete svým oblečením zaujmout, nemohli jste zvolit lépe. Jednou z variant na toto téma je pak tyrkysově modrá a kobaltově modrá. Neobvyklé a velmi elegantní spojení. Další skvělé spojení je námořnická modrá se žlutou. Tento modrý odstín je sice výrazný, ale žlutá barva ho rozzáří a zbaví nudnosti. Stejně tak se nespletete při kombinaci námořnicky modré s béžovou. Pro ještě větší efekt můžete přidat bílou a bude to dokonalé.

Šedá a zelená, šedá a bílá, šedá a černá. K jakékoliv této kombinaci můžete přidat ještě barevný doplněk v jiné barvě a bude to skvělé. Zkuste třeba šedou, bílou a černou. Vypadá to velmi aristokraticky. Jiskřivě svěže zase vypadá šedá a bílá zkombinovaná s ostře zelenou. A nezapomeňte, že šedá barva může mít, ač se to možná nezdá, velmi mnoho odstínů.

Béžová barva se zdá být sama o sobě trochu nudná. Ale zkuste ji zkombinovat s pastelově zelenou a bílou. Je to velmi něžné. Béžová s černou zase vypadá sofistikovaně a slavnostně. Lze ji ozvláštnit dotekem bílé.

Staronová a stále přitažlivá je kombinace tmavě modré s červenou. Dotek bílé nebo šedé barvy ji ještě více rozsvítí.

Černá a hnědá. Tato dříve téměř nemyslitelná kombinace se drží už dlouho na módním výsluní. Správně zvolený odstín hnědé dokáže ve spojení s černou udělat z vašeho outfitu dokonalý celek. Například černé kalhoty s hnědým páskem, černý svetr a přes to kabát v barvě teplé hnědé. Dokonalé.

Je to jen pár možností. Už dávno totiž neplatí pořekadlo našich babiček: červená a modrá - pro blázna je dobrá. Nebo to bylo o modré a zelené? V každém případě jsme dnes už jinde a móda si s barvami dokáže hrát opravdu zajímavě. Proč bychom to tedy nezkusili také my? Ukažme světu, že nejsme v módě konzervativní. Čistě z pohodlnosti nebo nezájmu se přece nebudeme oblékat stále do stejných barev a jejich kombinací. Je přece tolik možností jak vypadat stále jinak a pokaždé zajímavě a přitažlivě. A kdybychom to nedopatřením s tou barevností trochu přehnali? Vždycky je to lepší, než vypadat nudně, nemyslíte?

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

1 287,- Kč
1 199,- Kč
Detail
1 287,- Kč
1 199,- Kč
Detail
1 287,- Kč
1 199,- Kč
Detail
1 287,- Kč
1 199,- Kč
Detail
1 287,- Kč
1 199,- Kč
Detail

Nike nhn futura logo box set 0-6 m

Velikost 0-6 M / Bílá / Bavlna / Nike
650,- Kč
Detail

Under Armour Curry Mesh 8'' Short II Kraťasy Černá

Velikost 3XL / Černá / 100% polyester / Pro muže / Under armour
1 999,- Kč
Detail

GAP Jeans Šedá

Velikost 40/32 / Šedá / 99% bavlna, 1% elastan / Pro muže / Gap
1 599,- Kč
Detail

GAP Logo Mikina dětská Růžová

Velikost 74/80 / Růžová / 77 % bavlna, 14 % polyester, 9 % recyklovaný polyester / Pro ženy / Gap
899,- Kč
Detail

Under Armour Tech™ 9" Boxerky 2 ks Šedá

Velikost XS / Šedá / 90% polyester, 10% elastan / Pro muže / Under armour
999,- Kč
Detail

Vybíráme z tipů