Jak vybrat dětskou postýlku?

Jak vybrat dětskou postýlku?

Početí nového člena rodiny je ta nejkrásnější část života. Přichází spoustu nových radostí, ale i starostí související s nákupem nového oblečení a výbavy pro vaše miminko. Mezi nejdůležitější výbavu patří rozhodně i dětská postýlka. Jak ji vybrat se dozvíte v následujícím článku.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Početí nového člena rodiny je ta nejkrásnější část života. Přichází spoustu nových radostí, ale i starostí související s nákupem nového oblečení a výbavy pro vaše miminko. Mezi nejdůležitější výbavu patří rozhodně i dětská postýlka. Jak ji vybrat se dozvíte v následujícím článku.

Výběr dětské postýlky není dobré podceňovat, protože na jeho výběru závisí i správný vývoj vašeho miminka. Tento kus nábytku budete pro svou ratolest využívat i několikrát denně.

Materiál a velikost dětské postýlky

Velice důležitým parametrem je materiál. V dřívějších dobách se dětské postýlky vyráběly ze železa, s těmi už se ovšem v dnešní době nesetkáme. V současnosti je nejpoužívanějším materiálem dřevo, které by nemělo být tak tvrdé. Pro výrobu tohoto nábytku se nejčastěji používá bukové a dubové dřevo. Na současném trhu se objevují i postýlky z dřevotřísky. Ty nejsou tak cenově nákladné a disponují nejpřísnějšími opatřeními o zdravotní nezávadnosti.

Velikost postýlky se liší podle vybraných parametrů. Nejčastěji jsou k dispozici postýlky 90 x 140 centimetrů. Pokud budete chtít postýlku s bočním úložným prostorem, může se délka o několik centimetrů zvětšit.

Příslušenství dětské postýlky

Dětské postýlky mohou disponovat i nejrůznějším příslušenstvím. Oblíbeným vybavením jsou kolečka, která můžete k postýlce přidělat, ale nesmíte zapomenout na brzdový mechanismus. Obrovskou výhodou koleček je, že postýlku můžete kdykoliv převést z pokoje do pokoje.

V současnosti můžete pořídit i dětskou postýlku s úložným prostorem, což oceníte při situaci, kdy bojujete s každým kousíčkem místa. Úložný prostor tak můžete využít na potřebné věci, které musíte mít neustále na dosah.

Bezpečnost na prvním místě

Nejdůležitějším parametrem při výběru dětské postýlky je bezpečnost. Bezpečnostní opatření by měla splňovat každá postýlka. Velice důležitým kritériem je vzdálenost mezi svislými tyčemi, která by se měla pohybovat v rozmezí 4 až 6 centimetrů. Vzdálenost svislých tyčí vám zaručí především to, že se miminko neporaní a neprostrčí mezerou hlavičku, ručičky nebo nožičky.

Dalším bezpečnostním opatřením mohou být mantinelu, které se umísťují po obvodu tří stran. Čtvrtá strana zůstává volná, aby dítě mělo krásný výhled na okolí a své rodiče. Mantinely jsou nejčastěji vyrobené z textilu doplněny o dětský motiv. Disponují tím, že miminko chrání proti průvanu. Nevýhodou jsou šňůrky. U nich si musíte dát pozor, aby byly co nejkratší a dítě se o ně neporanilo.

Cestovní postýlky

Pokud své miminko chcete brát i na dovolenou, je vhodné pořídit si dětskou cestovní postýlku. Ta musí splňovat důležitá bezpečnostní opatření. Jedním z nich je, že tento kus nábytku musí být dostatečně stabilní a konstrukce musí být pevná. Při koupi cestovní postýlky je dobré zainvestovat do kvalitní matrace. Zároveň mějte na paměti, že cestovní postýlka není určena pro pravidelné spaní.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Vybíráme z tipů