článek

Focení drobných skotačivých mazlíčků


Nejen focení neposedných dětí vyžaduje trpělivost a určitou dávku štěstí. Pořídit zdařilý snímek křečka nebo například činčily může být úkolem téměř nadlidským. Malému neposednému hlodavci jen těžko vysvětlíte, že potřebujete, aby chvíli nehnutě poseděl a nejlépe vděčně zíral do objektivu vašeho fotografického zařízení. Přesto existují způsoby, jak se s ním domluvit...
(celý článek)

Nejen focení neposedných dětí vyžaduje trpělivost a určitou dávku štěstí. Pořídit zdařilý snímek křečka nebo například činčily může být úkolem téměř nadlidským. Malému neposednému hlodavci jen těžko v...
Sdílejte obsah s přáteliProstřete k hodování!Většina živých tvorů zklidní své životní tempo během spánku a konzumace potravy. Z tohoto pohledu máte tedy dvě příležitosti, kdy získat nerozmazané snímky. Protože se však většina drobných hlodavců ukládá ke spánku do zraku nepřístupných skrýší, zůstává vám pouze ta jedna. Jídlo!

Drobní hlodavci se po vzoru svých předků vydávají získávat potravu ven ze svých úkrytů, a tak i ti nejplašší nakonec opustí své příbytky za účelem ulovit něco k snědku. Připravte jim něco dobrého a vyčkejte. Pokud je na vás mazlíček zvyklí, nebude mu vaše přítomnost nikterak vadit a určitě záhy přijde zkontrolovat, co dobrého jste mu naservírovali.

Nemačkejte hned spoušť. Nejen blesk, ale i zvuky nebo svítící kontrolky na vaše fotoaparátu mohou přijít smyslům drobného tvora přinejmenším podezřelé. Nevylekejte ho hned zezačátku. Párkrát naprázdno vyzkoušejte, jak zvířátko reaguje na různé efekty. Dejte mu tolik času, kolik potřebuje, aby se s nimi sžilo a přestalo je vnímat jako ohrožení.

Chci také jiné fotografieDvacet fotografií, na kterých se váš miláček krmí zrním z misky, může být trochu nudná podívaná. Je přece mnohem zajímavější vyfotit si, jak skotačí na kolotoči nebo pobíhá okolo klece. U takových snímků bohužel trochu narážíme. K dokonalému zachycení hbitého těla je zapotřebí dostatek světla a přesné ostření.

Zaostřit detaily drobných objektů není samo sebou ani u nepohyblivých objektů, natož pak u takto malých tvorů. A i pokud se vám toho zadaří, stále je tu ještě jeden podstatný fakt. Pohyb. K zachycení pohyblivého objektu potřebuje vaše zařízení dostatek světla. Jen v takovém případě může zkrátit čas, po který snímá obraz, a vytvořit ostrý snímek.

Co z toho plyne? Pokud chcete hravé fotografie nabité životním elánem vašeho mazlíka, nezbude vám, že se obrnit trpělivostí a zkoušet. Jistě časem najdete strategii, jak se co nejvíce přiblížit pravděpodobnosti k získání kvalitních snímků, nikdy ale nedosáhnete stoprocentní záruky úspěchu.

Buďte sehraná dvojkaMnohem lepší šanci na pořízení zdařilých snímků získáte, pokud se stanete pro svého malého kamaráda parťákem. Někým, komu věří. Pokud se ve vaší přítomnosti bude cítit mazlík bezpečně a spokojeně, nebude tolik ostražitý a vrčivé a cinkavé zvuky fotoaparátu ponechá stranou.

Vypěstovat takovou důvěru není otázka několika minut, ale s trochou trpělivosti se vám to jistě podaří. Navíc tak získáte mnohem víc než jen pár hezkých snímků. Se zvířecím kamarádem, který se těší na každou další hru, kterou si pro něj připravíte, se jistě nebudete nudit.


  • Autor: tomas
  • Publikováno:

Kategorie: Tipy

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: