Tipy na vhodné dárky pro děti za uplynulý školní rok

Tipy na vhodné dárky pro děti za uplynulý školní rok

Konec školního roku je tady a rodiče by měli myslet na to, jak své děti za uplynulý školní rok odměnit. Vy už víte, co dáte svým dětem, když vám před nosem zamávají vysvědčením se samými jedničkami? Nebo jeho o něco horší, ač ještě únosnou variantou?

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Jakou roli hraje dárek za vysvědčení?

Ať už máte doma prvňáčka nebo deváťáka, vždy je vhodné dát mu/jí za vysvědčení dárek. Dostat dárek za vysvědčení není jen rozmarem dětí a rodičů. Dárek za vysvědčení hraje důležitou roli co se motivace týče. Stejně jako dospělí, i děti by měly být za svou snahu a tvrdou práci odměněny. Ale co jim dát? Zatímco někdy si stačí vzpomenout na staré sliby, které jste dětem v průběhu školního roku dali, třeba že pojedete k moři, jindy je potřeba vymyslet něco nového. Ať tak či tak, nemusíte zoufat, tipů na vhodné dárky pro děti za vysvědčení je naštěstí spousta!

Darujte dětem zážitek

Potom, co vysvědčení narychlo oslavíte zmrzlinovým pohárem při návštěvě cukrárny, je potřeba vymyslet dárek opravdový. Ani ten nemusí mít hmotnou podobu. Co dětem darovat zážitek? Může to být cokoliv.

- Zaplaťte jim tematický tábor, na který chtějí jet.- Celá rodina si dopřejte dovolenou u moře.- Vzhledem k věku můžete dětem koupit vstupenku do aquaparku, na koncert nebo na únikovou hru. Zahrnout do zážitku můžete i kamaráda/kamarády vašich dětí.

Chlupatý čtyřnohý dárek s ocasem

A protože mohou být prázdniny pro někoho vhodnou dobou na adaptaci nového člena rodiny, pořiďte ho dětem za vysvědčení. Po zvážení všech pro a proti dětem pořiďte zvířátko, o kterém tak dlouho básní. Přitom se může jednat o nenáročného křečka, hada, ještěrku nebo na péči více náročného pejska nebo kočičku. Chlupatý čtyřnohý dárek nemusí být žádnou výhrou pro rodiče. U dětí však může prověřit smysl pro zodpovědnost. Je ale důležité dítěti vysvětlit, že zvířátko může být jeho parťákem na hodně dlouho, a tudíž zde nejsou namístě žádné zbrklé kroky.

Hračka či jiná věc jako dárek za vysvědčení

A pokud darování zvířátka nebo zážitku za vysvědčení nepřichází v úvahu, přicházejí na řadu hračky a jiné věci, které mohou děti potěšit. Než přejdeme ke konkrétním tipům, zmiňme, že odměnou za vysvědčení může být dítěti i zařízení nového pokojíčku. Zvlášť pokud je dítě starší, ocení, když to doma nějak uděláte a dopřejete mu soukromý prostor. No a pak se nabízí milion a jedna další věc, kterou můžete dětem za vysvědčení pořídit. Pojďme si proto tipy na dárky rozdělit na jednotlivé kategorie. Co potěší prvňáčka a co deváťáka?

Tipy na dárky pro prvňáčky

Prvňáčci si zvlášť zaslouží dárek za uplynulý školní rok, který byl pro ně, co se novinek týče, určitě náročný. Odpočívat a čerpat novou energii mohou v létě u vody. Co jim za vysvědčení na zahradu koupit bazén? I vodní hračky a vybavení přijdou vhod při různých vodních bitkách. Lehátka na vodu, stříkací pistole a vodní bomby jsou tím, co by se dětem mohlo líbit.Na zahradě by je mohla potěšit nová houpací síť, houpačka nebo trampolína. Na té si nejen prvňáčci užijí spoustu zábavy i adrenalinu.Pro deštivé počasí doporučujeme zábavné deskové hry, které rozvinou jejich kreativní myšlení. Když k tomu přičtete i čas strávený s vámi a s ostatními členy rodiny, bude to dárek za vysvědčení k nezaplacení.

Tipy na dárek pro druháky a třeťáky

Co potěší děti ve věku sedm až devět let? Určitě další porce pohybové zábavy, kterou si mohou užít například na koloběžce. Koloběžky nabízí trochu odlišný typ zábavy než kolo. Je možná snadněji ovladatelná a lépe se s ní manipuluje. Zkrátka je to ideální dopravní prostředek, se kterým se dítě dopraví o dům dál k sousedovi nebo za babičkou, která bydlí nedaleko. Velmi, opravdu velmi oblíbený je i tak zvaný hoverboard nebo tak zvaná kolonožka. Po zakoupení kolonožky můžete mít na chvíli pocit, jakoby vašemu dítěti k nohám přirostla kolečka, protože na hoverboardu bude jezdit opravdu všude. Už jen samotné udržení rovnováhy na této věcičce bude stát vaše děti velké úsilí, díky čemuž posílí svaly celého těla. V tomto a ve všech podobných případech nezapomeňte na chrániče, především pak na přilbu.Děti mohou potěšit i nejrůznější kreativní sady, pokud mají tvořivého ducha. Co jim pořídit plátno a spoustu barev a štětců? Pokud máte doma malého Picassa, je načase, aby se projevil.

Tipy na dárek pro čtvrťáky a páťáky

Také pokud máte doma čtvrťáka nebo páťáka, můžete vhodný tip na dárek za vysvědčení najít v kategorii pohybových dárků. Nepotřebuje vaše dítě nové větší jízdní kolo? Nebo mu radost udělají spíše kolečkové brusle? Ať tak či tak, vždy tento dárek nakupujte pokud možno společně s dítětem. V prodejně (či na e-shopu) si vybere podle vlastního vkusu a vy budete mít jistotu, že mu daná věc velikostně opravdu sedne.Klidnějším dětem může udělat radost nová kniha či série knih jejich oblíbeného příběhu. Výtvarně nadaným dětem udělá radost interaktivní digitální psací a kreslící tablet nebo projektor na obkreslování z mobilu.  

Tipy na dárek pro děti v šesté a sedmé třídě

Jsou vaše děti neustále v pohybu? Pořiďte jim skákací boty. Skákací boty jsou vhodné pro všechny pohybově nadané holky a kluky, kteří se nebojí mít hlavu v oblacích. Opět se jedná o velmi atraktivní pohybový dárek (podobně jako hoverboard nebo trampolína), ze kterého mohou rodičům vstávat vlasy na hlavě. Avšak při dodržení všech bezpečnostních zásad můžete zůstat v klidu.Šesťáky a sedmáky může potěšit nový mobilní telefon, zařízení pro přehrávání hudby nebo fotoaparát, pokud milují fotografování. Především holky by pak mohl potěšit den v nákupním centru s navýšeným rozpočtem pro jejich utrácení.

Tipy na dárky pro osmáky a deváťáky

Vkus osmáků a deváťáků je už více méně vytříbený a většina z nich dobře ví, co si za vysvědčení přeje. Neváhejte se je na to zeptat nebo na toto téma diskutovat. I tady může děti potěšit nějaký ten pohybový nebo hudební dárek, například nová kytara nebo bicí. Vhodné mohou být i různé modely k sestavení, pokud se děti tomuto koníčku věnují. K zahození není ani létající dron nebo jiné věcičky na dálkové ovládání. Tak velké děti jistě ocení i zvýšení kapesného nebo speciální vklad na jejich spořící účet.Vymyslet vašemu dítěti dárek za vysvědčení není těžké pro ty rodiče, kteří k dítěti upínají svou pozornost. Pak je hračkou všimnout si, co je pro dítě zrovna aktuální. V dnešním článku jsme určitě nezmínili další spoustu věcí, které by neměly problém upoutat pozornost vašeho dítěte. Snad jsme vás jednotlivými tipy alespoň maličko navedli k tomu, aby oči vašich dětí zářily spokojeností. Po náročném školním roce si to totiž zaslouží. Kromě zážitku a zvířecího mazlíčka jsme v tomto článku doporučili:

- bazény a vodní hračky,- houpací sítě a trampolíny,- deskové hry,- jízdní kola,- koloběžky,- hoverboardy a skákací boty,- kreslící a kreativní potřeby pro malé umělce,- kreslící tablety a obkreslovací projektory,- kolečkové brusle,- knihy,- nákup oblečení,- skládací modely,- mobilní telefony a zařízení pro přehrávání hudby,- hudební nástroje,- drony a jiné technické hračky.

V tomto článku jsme uvedli pouze tipy pro děti do deváté třídy. Vy však samozřejmě nezapomínejte ani na vaše děti navštěvující střední školu. I ty si totiž zaslouží pořádnou odměnu za tvrdou dřinu ve školních lavicích.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

Vybíráme z tipů