článek

S jakou kabelkou budeme v roce 2019 držet krok s módou?


Ačkoliv rozhodně chceme kabelku, která letos zazáří na módním výsluní, klidně ji můžeme objevit třeba i v letošních novoročních slevách. Je zbytečné znovu opakovat stokrát řečené, že kabelek nemá žena nikdy dost. Vždyť která z nás by nechtěla být in, nosit to co se právě nosí a působit jako žena, která ví...
(celý článek)

Ačkoliv rozhodně chceme kabelku, která letos zazáří na módním výsluní, klidně ji můžeme objevit třeba i v letošních novoročních slevách. Je zbytečné znovu opakovat stokrát řečené, že kabelek nemá žena...
Sdílejte obsah s přáteliCo se týče kabelek, kromě módnosti jsou při jejich výběru rozhodující další a určitě stejně důležitá kritéria. Je to barva, velikost, materiál, kvalita výrobku a v neposlední řadě určení, pro jakou příležitost si ji pořizujeme. Že jinou kabelku potřebujeme pro běžné denní nošení, jinou do práce, jinou zase na večírky, do barů, divadel a kin, to samozřejmě víme. A pro naše další, třeba sportovnější aktivity se nebude hodit ani jedna z nich, tady můžeme skončit i u velmi oblíbených batůžků. Už teď je jasné, že s jednou kabelkou by to asi nešlo.

Móda se všeobecně občas vrací a když zjistíme že pro rok 2019 bude módním typem kabelky tzv. vak, mnohé z nás si vzpomenou, že to už tady kdysi docela nedávno bylo. Samozřejmě jsou tyto měkké vaky zase úplně jiné než ty minulé. Liší se materiály, provedením, celkovým vzhledem. Vždy jsou bez vrchního zipu a uzavírají se většinou stažením šňůry. Mají dlouhá i středně dlouhá ucha, mnohokrát z kovových řetízků. Jsou vyrobeny z měkké kůže, pravé či umělé, ale i vaky látkové budou, a to hlavně v létě, hrát hlavní roli. V různých barvách, jednobarevné i se vzory. Často jsou zdobené kovovými detaily. Tento typ kabelek má tu výhodu, že je klidně můžeme nosit jak s elegantním tak i sportovím oblečením a pokaždé to bude správně.

Zdá se, že na denní nošení dává většina žen přednost kabelkám větších velikostí. Takovým, kam se vejde peněženka, telefon, kosmetika, deštník, lehký oběd a někdy i menší nákup pořízený na cestě z práce. Je to dobře, protože takové kabelky jsou právě na vrcholu popularity. Když si pořídíme velkou kabelku v některé z dobře kombinovatelných barev, máme vyhráno.

Co se týče barev, klasika v podobě černé, béžové, čokoládově hnědé a vínově červené je tu stále. Letos navíc přibudou módní barvy meruňková a broskvová. Hodně v kursu budou i různé kovové detaily, jako jsou třeba různé přívěsky apod. Z loňské sezóny jsou stále trendy vzory hadí či krokodýlí kůže, nebo vzor kůže divokých šelem.

Další módní kabelkou následující sezóny bude kabelka podobná taškám na notebook, jen bez popruhu. Nosí se pod paží, má obdélníkový plochý tvar a vypadáme s ní velmi zaměstnaně. Bývá na zip, nebo má přehnutou klopu podobně jako malá psaníčka. Tak trochu vypadá jako pozdro na spisy, ale budeme vypadat velmi cool. Je z pravé nebo umělé kůže a nezřídka jsou tyto kabelky zdobeny drahými kameny, peřím nebo krystaly. Takže jejich „pracovnost“ se tím báječně rozbije a můžeme je nosit jak do práce, tak i na různé společenské akce.

Na běžné nošení se do módy vrací také větší cestovní kabely. Jsou obdélníkové, s dvěma kratšími uchy a jedním dlouhým a z bývají různých materiálů, například z kůže umělé i pravé, a ty z pevné látky bývají zajímavé výrazným designovým vzorem. Jednobarevné tašky jsou zdobené třásněmi nebo velkými přezkami.

Stále se budou nosit střední kabelky kufříkového typu, s krátkým uchem nebo přes rameno, jaké známe z loňské sezóny. A bude jim slušet lesklá černá, bordó nebo barva čokolády.

Milovnice umění a výstřednosti jistě uvítají fakt, že na posledních módních přehlídkách světových návrhářů také dominují i extravagantní kabelky neobvyklých tvarů. Pořídíte-li si kabelku ve tvaru ryby, kytary, nebo kulatou kabelku s obrázkem hlavy vašeho psího mazlíčka, jasně dáte svému okolí najevo že jste žena s velkou invencí a všednost a nuda je vám naprosto cizí. U hodně mladých dívek to bude působit zajímavě, svěže a vesele.

Nakonec malá rada. Stejně důležité, jako je barva, tvar, materiál a použití kabelky, je kvalita výrobku. Kupujme jen kvalitní kabelky, déle nám vydrží a určitě vypadají mnohem lépe. Ve finále se to opravdu vyplatí.


  • Autor: Hana Rohlenová
  • Publikováno:

Kategorie: Oblečení a móda

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: