Jak vybrat bezdrátová sluchátka na sport

Jak vybrat bezdrátová sluchátka na sport

Milujete zdravý pohyb a zároveň i uklidňující a nabíjející tóny nejrůznějších hudebních žánrů? Pokud vám je hudba i pohyb vlastní, pak není nic snazšího, než tyto vaše dvě vášně skloubit do jedné. Jak? Snadno! Pořiďte si sluchátka na sport a oddávejte se svým dvěma vášním najednou. Jak vybrat ty nejlepší, to vám poradíme v dnešním článku.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Než vyrazíte na nákupy

Než se pustíte do výběru sluchátek je dobré, ujasnit si pár detailů:

na jaký druh sportu sluchátka vybíráte. Jiná budou vhodnější na běh, jiná do bazénu

co od sluchátek očekáváte. Dokonalý zvuk nebo třeba nízkou cenu

jaký je váš finanční rozpočet na nákup slucháte

jak moc vám záleží na designu sluchátek

upřednostňujete sluchátka „na uši“ nebo sluchátka „do uší“

jak moc dbáte na kvalitu zvuku

jak to máte s péčí o sluchátka – především s jejich nabíjením. Ne každý je ochoten hlídat kapacitu baterky

Drátová nebo bezdrátová sluchátka?

Mezi nejoblíbenější stále kupodivu patří ta drátová sluchátka. Jsou skladná a lehká – ideálně ve formě „špuntů“ nebo „pecky“. V uších drží velmi dobře a kvalita zvuku je také skvělá. Oproti bezdrátovým modelům je výhoda, že nemusíte sledovat a hlídat, kolik zbývá sluchátkům baterie. Nevýhodou však jsou docela časté situace se zamotaným přívodním kabelem, a také vytrhnutím sluchátek z uší.

Bezdrátová sluchátka bývají dražší, i ony však mohou být ve tvaru „špuntů“ a „pecek“, a drží tak dobře v uších. Jejich předností je velmi dobrý a kvalitní zvuk – samozřejmě pokud si zvolíte kvalitní model. Bezdrátová sluchátka vám zajistí volný pohyb – nehrozí u nich zašmodrchání drátů ani kabelů, stejně tak si je nevytrhnete z uší. Bezdrátová sluchátka jsou také velmi dobře skladná a v tašce nezaberou žádné místo. Vybrat si můžete i model s dobíjecí pouzdrem, ve kterém se vám nabijí. Díky jejich výhodám je oceníte především při běhu.

Co si u sluchátek pohlídat?

Při výběru sluchátek je velmi dobré pohlídat si hned několik faktorů, právě s ohledem na typ sportu, který s nimi chcete provozovat:

odolnost proti potu či vlhkosti. U sluchátek si hlídejte stupeň krytí, přičemž je nejlepší samozřejmě ten nejvyšší. Tak vás nepřekvapí ani případný déšť

kvalita přehrávaného zvuku, a to i s ohledem na to, zda potřebujete slyšet i zvuky z okolí – typicky u běžecký sluchátek nebo cyklistických. V posilovně zase oceníte sluchátka, která potlačují okolní hluk

odolnost proti skutečné vodě. Potřebujete sluchátka na plavecký trénink či potápění? Není problém. Bezdrátová sluchátka s mp3 přehrávačem se vám o hudební produkci postarají 

Walkmanová sluchátka jsou stále IN

Ano, skutečně. Odolávají totiž perfektně i extrémním podmínkám. Nezastaví je pět stupňů pod bodem mrazu ani vysoké teploty nad čtyřicet stupňů. Nevadí jim prach ani voda, dokonce ani ta slaná. Jedná se o plavecké MP3 přehrávače s přiléhavým mostem přes hlavu. Ukrývají v sobě interní paměť a disponují funkcí rychlého nabíjení. Hudba a sport jde skvěle dohromady, vyberte si tedy ta pravá sluchátka a hurá do víru zdravého pohybu.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Vybíráme z tipů