Dětská jídelní židlička – jak vybrat tu nejvhodnější?

Dětská jídelní židlička – jak vybrat tu nejvhodnější?

Děti si musí připadat trochu dospěle už od útlého věku. I proto existují dětská autíčka, kovové příbory nebo chodítka, která nepříliš nestabilním batolatům umožní cítit rozkoš z ladné chůze. Další možností jsou třeba jídelní židličky, díky kterým bude dítko na úrovni dospělých stolujících a bude se moci samo najíst.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Stolování je prostě základ

Navíc se také naučí dobře stolovat, což je důležitá součást sociálních dovedností každého kulturního jedince. Pro miminko je navíc velká zábava, když se učí jíst samo. A je dlužno podotknout i známý fakt, že děti se učí napodobováním – takže bude o to lepší, když s nimi budete jíst společně. Jak tedy dětské jídelní židličky vybírat? Jaké máme na našem trhu možnosti?

Na jakou cenovou hladinu se připravit?

Pořizovací cena jídelních židliček je obvykle kolem patnácti set až dvou tisíc korun. Využívat je mohou děti od tří měsíců prakticky až do tří let. Je zde samozřejmě také váhové omezení, protože většina jídelních židliček má maximální nosnost okolo patnácti kilogramů. A větší děti už by měly sedět na samostatné židli, co myslíte?

Materiál hraje klíčovou roli

Můžete pořídit jak výrobek z plastu, tak i židličku z kvalitního dřeva. Z hlediska bezpečnosti je to vlastně jedno, dětské židličky jsou přísně testovány na kvalitu a nic, co by mohlo ohrozit zdraví dětí, nesmí být vpuštěno na trh. Pro koho jsou tedy spíše ty bytelné dřevěné kousky a kdo ocení hlavně výrobky z plastu?

Vsadíte také na dřevo?

Dřevo rovná se klasika. Dřevěné židličky jsou něčím, na čem odrostly předchozí generace. Navíc nezabírají mnoho místa a do bytu se přímo stylově hodí. A navíc, jsou víceúčelové, rozkládací varianta dřevěné jídelní židličky může sloužit i jako stoleček, kde si děti mohou hezky malovat. A rozhodně se nebojte vyšší ceny, ta je totiž v mnoha případech ještě o něco nižší než u plastových variant.

Plast je velmi praktický

Pro koho jsou tedy dětské plastové židličky? Jejich výhodou je maximální variabilita, dobré polstrování (které ale lze zajistit i u dřeva, např. podložením polštářku). Složená plastová židlička nezabere prakticky žádné místo, dá se uložit klidně i do válendy nebo skříně. Nejde říct, jestli je lepší dřevěná nebo plastová židle – to už je spíš na vás. Zvolit můžete klidně i jen a pouze podle designu, aby zapadala do prostředí vašeho bytu.

Jídelní sedátka ušetří místo

A pozor, pokud nemáte doma dost prostoru na to, abyste využívali jídelní židličku, rozhodně nezoufejte. Jsou tu i takzvaná jídelní sedátka, děti díky nim hned budou moci stolovat jako dospělí. Na trhu jsou dostupné hned dvě varianty, jinými slovy – jídelní sedátka lze připevnit k židli, na které jsou umístěna nebo přímo ke stolu, kde bude celá rodina jíst. Pokud ale koupíte jídelní sedátko, mělo by být už jisté, že dítě dovede samostatně sedět.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

Vybíráme z tipů