Jak vyrobit domácí mýdlo

Jak vyrobit domácí mýdlo

Domácí kosmetika se v poslední době těší velké oblibě. Jedním z produktů, které si snadno můžete vyrobit doma, je tuhé mýdlo. Ať už toužíte po originálním dárku pro své blízké, chcete zabavit děti během deštivého odpoledne nebo jste prostě jen rádi kreativní, bude pro vás výroba mýdla skvělou volbou. Je to snadné, zábavné a výsledek vás jistě potěší.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Mýdlová hmota je základ

Pokud jste odvážlivci s láskou k chemii, můžete se pustit do tradiční a složitější výroby mýdla z hydroxidu sodného. Jelikož se však jedná o žíravinu, musíte být při tomto postupu obzvláště opatrní. My si raději přiblížíme jednodušší variantu, kterou bez obav zvládnete i s dětmi.

Základem je mýdlová hmota, kterou seženete na internetu nebo v drogerii. Vybrat si lze z velkého množství druhů - k dispozici jsou transparentní i netransparentní, s kozím mlékem, olivovým olejem, bambuckým máslem a řadou dalších složek. Pokud se zajímáte o ekologii a chcete v tomto směru co nejšetrnější výrobek, můžete zkusit třeba mýdlovou hmotu bez palmového oleje.

Hmotu rozpustíme buď v mikrovlnce, nebo na sporáku ve vodní lázni a potom už do ní přidáváme další přísady podle našeho výběru.

Vyberte si mýdlo online

Kombinujte vůně i barvy

Správné mýdlo by mělo především pěkně vonět, proto je potřeba přidat do mýdlové hmoty pár kapek vaší oblíbené vůně. Vůně do kosmetiky se prodávají v malých lahvičkách za pár korun a výběr je opět velký - od citrusových přes květinové až po nejrůznější exotické.

Vedle vůně je důležitá také barva. Mýdlovou hmotu můžete přibarvit podle libosti. Nemusíte se omezovat jen na jedinou barvu - zkuste je různě nakombinovat a vytvořit třeba mýdla duhová. Barvy koupíte opět buď v drogerii, nebo na internetu.

Aby bylo vaše mýdlo skutečně jedinečné, přidejte do něj bylinky, okvětní lístky nebo třeba kávová zrna. Nebojte se improvizovat - pokud jste si z dovolené od moře přivezli třeba menší mušle a teď nevíte, co s nimi, zkuste je zakomponovat do mýdla. Určitě doma najdete i další drobnosti, které poslouží jako originální ozdoba. Buďte kreativní a popusťte uzdu vaší fantazii.

Vyberte si mýdlo online

Vyberte formičky a dolaďte detaily

Když všechny ingredience smícháte, je na čase hotovou hmotu přelít do připravených silikonových formiček. K dostání jsou nejrůznější tvary od klasických obdélníkových až po tvary srdíček, květin nebo zvířátek.

Po nalití do formičky nechte hmotu ztuhnout a potom už stačí hotové mýdlo vyloupnout. Můžete si také pořídit speciální razítko, kterým do mýdla otisknete třeba text věnování. Pokud jde o dárek, nezapomeňte jej opatřit nějakou pěknou krabičkou. Pak už se můžete vy nebo obdarovaný těšit z doma vyrobeného mýdla, které nemá nikdo jiný.

Vyberte si mýdlo online

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

157,- Kč
148,- Kč
Detail
157,- Kč
148,- Kč
Detail
157,- Kč
148,- Kč
Detail

Vybíráme z tipů