článek

Jak vybrat kompletní krmivo pro psa


Kompletní krmivo pro psa je krmivo vyráběné průmyslově. Takové krmivo by mělo obsahovat všechny potřebné látky ve vyváženém poměru. Kompletní krmivo zahrnuje granule, konzervy a různé paštiky. Ke kompletnímu krmivu, jak již název napovídá, není potřeba u zdravého psa přidávat žádné další doplňky...
(celý článek)

Kompletní krmivo pro psa je krmivo vyráběné průmyslově. Takové krmivo by mělo obsahovat všechny potřebné látky ve vyváženém poměru. Kompletní krmivo zahrnuje granule, konzervy a různé paštiky. Ke komp...
Sdílejte obsah s přáteliZáplava značek je na našem trhu obrovská. Přinášíme vám stručný návod, jak se rozhodnout pro konkrétní krmivo.

1/ Granule nebo konzervy

Pro každodenní krmení jsou praktičtější granule. Mají vyšší trvanlivost, dobře se dávkují i skladují. Pokud mají vhodnou velikost, je pes nucen suché granule kousat, a tím si aspoň trošku čistí zuby od zubního kamene. Konzervy obsahují značné množství vody, jejich skladování po otevření je omezené a ani cena není oproti granulím zpravidla příznivá. Na druhou stranu jsou pro psy často chutnější a lákavější. Rozumným kompromisem je krmení granulemi a občasné zpestření konzervou či paštikou. Ovšem pouze za předpokladu, že pes míchání konzerv a granulí dobře snáší a netrpí průjmy.

Vyberte Krmivo pro psa

2/ Obsah bílkovin

Množství bílkovin v granulích věnujte zvýšenou pozornost při výběru granulí pro velká plemena v období růstu. Nadbytek bílkovin může způsobit překotný růst svalové hmoty neúměrný k rychlosti vývinu kostry. Následkem můžou být pohybové problémy. Vysoký obsah bílkovin je nepříznivý i pro starší zvířata nebo zvířata s nemocnými ledvinami. Naprostá většina kvalitnějších značek naštěstí uvádí, pro jakou věkovou kategorii jsou granule vhodné.

3/ Pozor na alergeny

Mnoho pejsků je alergických na některou ze složek krmiva. Pokud se u vašeho pejska alergie projeví, zkuste vyloučit krmivo s kuřecím a hovězím, což jsou jedny z nejčastějších alergenů v krmivu. Je proto dobré volit značku, která nabízí širokou řadu druhů masa. Může se stát, že krmivo s kuřecím masem vašemu psovi způsobí alergii, ale jehněčí nebo rybí krmivo od stejné značky mu bude naprosto vyhovovat. Často také pomůže zvolit krmivo bez přídavku obilnin. Důkladně proto čtěte složení uvedené na obalu.

Vyberte Krmivo pro psa

4/ Sledujte svého psa

V této fázi spojíte rovnou dvě užitečné činnosti. Až budete po svém psu sbírat výkaly, prohlédněte si je. Pes by neměl mít průjem, ani zácpu, výkaly by měly být přiměřeně velké. Pokud jde z pejska odpadu moc a má pořád hlad, značí to problém se stravitelností. Pozorujte rovněž kvalitu srsti, aktivitu a náladu. Pokud je váš pes veselý a hravý, krmivo mu zřejmě vyhovuje.

5/ Veterinární diety

Na trhu jsou k dostání i různé veterinární diety. Toto krmivo doporučuje veterinární lékař. Jedná se o elegantní a praktické řešení pro psy se zdravotními problémy, které je možno ovlivnit správným krmením. Jako příklad si uvedeme jaterní nebo ledvinovou dietu. Majitel psa nemusí  mít strach, že přípravou krmení svému psovi ublíží. Pokud použije vhodnou veterinární dietu, dostane jeho pes takové krmení, které ve svém stavu potřebuje.

Vyberte Krmivo pro psa


  • Autor: tomas
  • Publikováno:

Kategorie: Chovatelství

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: