článek

Pojištění nemovitosti, má to smysl


Pojištění nemovitosti i pojištění domácnosti vám mohou pomoci v případě..
(celý článek)

Pojištění nemovitosti i pojištění domácnosti vám mohou pomoci v případě...
Sdílejte obsah s přáteliPojištění nemovitosti i pojištění domácnosti vám mohou pomoci v případě nehod. Každé z nich má však jiný účel a je založeno na odlišném principu. V čem tkví základní rozdíly mezi těmito dvěma pojistnými produkty a na co si dát pozor při jejich sjednávání?

>> Sjednejte si pojištění nemovitosti ihned online za rozumnou cenu <<


Co je pojištění nemovitosti


Už středověký člověk si velmi bolestně uvědomil, že jeho obydlí hrozí četná nebezpečí. Požáry, povodně nebo působení jiných živlů anebo třeba nevítaná „návštěva“ zloděje. A právě tady má dnešní pojištění nemovitosti kořeny.

V současné době je tak v nabídce celé řady pojišťoven. Pojistit si můžete, jak vyplývá z názvu, nemovitost jako takovou, tedy samotnou stavbu. To může být rodinný dům, ale také například i rekreační objekt.

Pojistka vás pak chrání před škodami způsobenými živly, vandalismem, krádeží a dalšími riziky. Ta jsou podrobně specifikována v pojistné smlouvě, která říká, co vlastně za nemovitost je takto chráněno a před čím, zjednoduše řečeno. Důkladně bychom si měli přečíst ve smlouvě i vymezené výluky.

>> Sjednejte si pojištění nemovitosti ihned online za rozumnou cenu <<


Kolik pojištění stojí


Kolik budete za pojistku platit, to záleží hlavně na výši pojistné částky a rozsahu pojistného krytí. Vliv má také lokalita, která se posuzuje z hlediska velikosti obce, případně i výše spoluúčasti. Do konečné částky se mohou promítnout také některé slevy.

Je potřeba se i ujistit, zda pojistku uzavíráme na novou hodnotu nebo na tzv. časovou. Časová hodnota znamená, že věc tuto hodnotu měla před uzavřením pojistky. Zohledňuje se tedy určitý stupeň opotřebení vůči stavu, kdy dotyčná nemovitost byla nová. Nová hodnota je pak jednoduše stanovená na částku odpovídající hodnotě nemovitosti v okamžiku, kdy tato byla nová.

Jak si jej sjednat a jak se pojistka platí


Díky moderním technologiím už není problém sjednat si pojistku také online a potřebné dokumenty předat elektronicky. Zpravidla se pojistka platí jednou do roka.

>> Sjednejte si pojištění nemovitosti ihned online za rozumnou cenu <<


  • Autor: Chci.cz
  • Publikováno:

Kategorie:

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Vybíráme z magazínu