článek

5 tipů, jak si vybrat kvalitní pánské hodinky…


Výběr hodinek pro vás nebo pro ostatní se může zdát zpočátku trochu obtížné. Myšlenky a obavy se mohou množit: Mám si pořídit kožený řemínek nebo náramek, mají být sportovní nebo elegantní? Dnes se pokusíme vám dát několik rad, abyste si dokázali vybrat hodinky, které už nesundáte z ruky. Dodržením těchto šesti jednoduchých kroků jste na nejlepší cestě k tomu, abyste si užívali čas na zápěstí nebo abyste ostatním dali skvělý dárek v podobě času - který je nadčasový...
(celý článek)

Výběr hodinek pro vás nebo pro ostatní se může zdát zpočátku trochu obtížné. Myšlenky a obavy se mohou množit: Mám si pořídit kožený řemínek nebo náramek, mají být sportovní nebo elegantní? Dnes se po...
Sdílejte obsah s přáteliVýběr hodinek pro vás nebo pro ostatní se může zdát zpočátku trochu obtížné. Myšlenky a obavy se mohou množit: Mám si pořídit kožený řemínek nebo náramek, mají být sportovní nebo elegantní? Dnes se pokusíme vám dát několik rad, abyste si dokázali vybrat hodinky, které už nesundáte z ruky. Dodržením těchto šesti jednoduchých kroků jste na nejlepší cestě k tomu, abyste si užívali čas na zápěstí nebo abyste ostatním dali skvělý dárek v podobě času - který je nadčasový.

1. Nejdříve se zamyslete nad obdarovaným


Než se rozhodnete koupit hodinky pro sebe nebo pro někoho jiného, důkladně se zamyslete nad zájmy, koníčky, stylem nebo módním směrem, zálibami, klady a zápory dané osoby. Je daná osoba sportovní nadšenec, obchodní manažer, módní maniak nebo člověk, který se rád baví? To by mělo ovlivnit typ hodinek, které pro něj vyberete.

Naše návrhy:

Sportovní hodinky - Breitling Navitimer a Zenith Defy
Pro módní nadšence - Hermes Galop
Pro businessmana - Patek Philippe Calatrava
Pro kreativce a lidi s uměleckými sklony - zkuste hodinky Hublot Orlinski
Pro minimalisty - vyzkoušejte hodinky značek Nomos, Casio nebo Citizen

Dalším určujícím faktorem je klima, ve kterém žijí. Pro ty, kteří žijí v suchém podnebí, dělá chladivý náramek zázraky, zejména s dnešními inteligentními náramky, jaké najdete na nových sportovních hodinkách. Oproti tomu klasický kožený řemínek, zejména s vintage polstrováním funguje ve většině klimatických podmínek.

2. Stanovte si rozpočet


I když znáte záliby a záliby osoby, které chcete něco koupit, musíte myslet především na svou peněženku. Existují hodinky pro každý rozpočet, ať už je to od 100 do 100 000 Kč. Možná jste ten typ, který si rád připlatí, když najde ten správný kus, ale mít předem stanovenou představu o tom, kolik chcete utratit, je rozhodující. Není třeba se vrhat na vyšší (nebo nižší) maloobchodní ceny.

3. Zvažte design a doplňující funkce


Radili jsme vám, abyste se zamysleli nad příjemcem hodinek. Je to proto, že se jedná o nejdůležitější část nákupu hodinek. Pokud například kupujete hodinky pro pragmatika, který si nepotrpí na vychytávky a funkce, mohou být vhodnou volbou pěkné tříručičkové hodinky se snadno čitelným ciferníkem. Co se týče stylu, pokud si potrpí na módu, zvažte hodinky s barevnými ciferníky nebo neobvyklými tvary pouzdra. Důležité jsou také funkce. Například pokud kupujete hodinky pro sportovního nadšence, možná bude lepší volbou chronograf, který měří čas na mezidobí, jako jsou plavecká kola nebo sprintový běh. Pokud je dotyčný obchodní manažer nebo světoběžník, mohou být užitečné funkce, jako jsou kalendáře, dvě časová pásma nebo ukazatele světového času.

4. Zvažte značku hodinek


Koncept značek je poněkud složitější. Než však budete číst dále, pochopte toto: nemusíte si koupit konkrétní značku hodinek. Je však užitečné mít povědomí o lepších značkách - ve všech cenových relacích. Před nákupem si udělejte malý průzkum na internetu. Pokud kupujete v dostupné cenové relaci známé velké značky, mohou mít větší zobrazovanost. Když se dostanete k dražším hodinkám, vstupuje do hry i osobní vkus. Někteří lidé si silně uvědomují značku a touží po velké značce, zatímco jiní chtějí šlapat mimo vyšlapané cestičky a hledají méně známou značku, která může za své peníze poskytnout hodně a také udržet ostatní v údivu: "Co to máš na zápěstí za hodinky?". Některá z těchto rozhodnutí opět souvisí s tím, že víte, pro koho hodinky kupujete a jaký je váš rozpočet.

5. Berte výběr s klidek, kdykoliv se k nákupu můžete vrátit


Nakupování hodinek nemusí být děsivé a nemusíte na něj být sami. Vstoupit do autorizovaného obchodu nebo dokonce nakupovat nové či použité hodinky on-line může být vzrušující. Berte to jako zkušenost a nebojte se ptát. Obvykle vám prodejci i on-line vrátní rádi pomohou a trochu vás nasměrují. Nejlepší však je, že pokud jste postupovali podle výše uvedených kroků 1 a 2, můžete si to od začátku nastínit, abyste měli nákupy pod kontrolou. Pokud navíc nakupujete u renomovaného zdroje, nezapomeňte, že vrácení zboží je vždy možné. Pokud se hodinky osobě, které je darujete, opravdu nelíbí, jejich vrácení nebo výměna je obvykle otázkou několika minut.


  • Autor: Adela S
  • Publikováno:

Kategorie: Oblečení a móda

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Knihy pro dlouhé večery