Hooping – hubnutí s úsměvem

Hooping – hubnutí s úsměvem

Je libo zhubnout nějaké ty faldíčky, zpevnit povolené bříško či zadeček - zkrátka mít postavičku k nakousnutí? Zapomeňte na drsně nezdravé diety i mučení se v posilovně! Vyzkoušejte hooping – tanec s obručí! A protančete se k vysněné postavě s úsměvem na rtech!

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Tanec s obručí

Ať už tento zdravý a zábavný pohyb budete nazývat Hooping, Hoop Dance, Hula hoop nebo prostě hezky česky tanec s obručí, je to hit, který vás chytne. A nepustí! S obručí můžete cvičit doma, venku, na dovolené. A dokonce i v práci o polední pauze. Svěřit se můžete i do rukou profesionálních trenérů – hooping totiž najdete i v nabídce renomovaných fitness center a sportovních klubech. Často nechybí ani v centrech volného času jako dopolední program pro maminky na mateřské, odpoledne zase jako zábavné cvičení pro jejich odrostlejší ratolesti. Roztočit to s obručí pak můžete zvesela doma celá rodina!

Hooping aneb seznamte se prosím

Možná si vybavíte oblíbený hit zpěváka Ivana Hlase nebo se rozpomenete na své dětství, kdy obruč za pár korun byla povinnou výbavou každé malé slečny. A není se co divit – zábava je to velká. A radost z toho, že se skutečně naučíte obruč udržet na svém těle, ještě větší. Cvičení s obručí je velmi podobné tanci. Je tak pohybem plným radosti, spojeným se zajímavým váhovým úbytkem a zpevněním celé postavy. Právě samotný kruh je navržený tak, že dokonale rozcvičí vaše tělo, při kterém spálíte i neuvěřitelných šest set kalorií za pouhou hodinu. A to bez bolavých svalů a kloubů! Díky hoopingu se celé vaše tělo zpevní, přitom bude ohebnější a pružnější.

>> Vyberte  obruč na hooping jako dárek <<

Tanec s obručí aneb jak na to

Na první pohled na tom nic není, přiložíte obruč kolem pasu, roztočíte a kroužíte. Pokud jste absolutní laik, rychle zjistíte, že i takové obyčejné kroužení má svá pravidla, bez kterých vám to moc nepůjde. Základní postavení spočívá ve správné poloze nohou, kdy jedna bude vykročená dopředu, druhá vzadu. Nutné je přitom pokrčit mírně kolena, podsadit pánev. A jako u každého cvičení zastrčit břicho. Obruč Hula hoop byste pak měli na své tělo umístit ve dvou bodech – nad kyčelní kloub vykročené nohy, druhý diagonálně na zádech. Stát můžete i rozkročení na šířku ramen, opět s pokrčenými koleny, podsazenou pánví a zastrčeným břichem. Dva body pro umístění obruče jsou pak nad kyčlemi. A i když si každý myslí, že obručí se krouží, v obou postaveních se pouze houpete dopředu a dozadu.

Jak vybrat obruč?

Obručí je skutečně pestrý výběr – jak v barvách, vzorech, velikostech i samotné váze obruče. Zvolit můžete dokonce i cestovní variantu, kterou snadno přibalíte na dovolenou i na pracovní cestu. Kroužit pak můžete kdykoli a kdekoli. Pro začátečníky je vhodnější obruč s větším průměrem a vyšší váhou – nebude vám tak často padat díky lepší setrvačnosti.

Co se týká oblečení na hooping výhodou je, že nepotřebujete nic speciálního ani drahého. Vystačíte si s obyčejnými legínami a tričkem, boty můžete mít také klasické na sport uvnitř či venku.

>> Vybrané obruče za dobrou cenu <<

Čím více budete trénovat, tím více vás tanec s obručí bude bavit. Můžete zkoušet nejen točení s obručí v protisměru, ale také točení s obručí i na jiných částech těla či dokonce roztáčení více obručí najednou. Ostatně právě točení na obě strany je důležité nejen pro vyrýsování souměrné postavy, ale i pro trénování vaší mysli. Fantazii a vašemu nadšení z pohybu se žádné meze nekladou!

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

Vybíráme z tipů