článek

Dopřejte si dokonalý televizní zážitek - přinášíme několik tipů jak si vybrat tu správnou technologii televizní obrazovky…


Plánujete si koupit novou televizi a užít si perfektní zážitek z jejího sledování, ale technologie jde tak rychle dopředu, že už ani nevíte jakým vlastnostem televizní obrazovky máte dát přednost? Televize už dávno neslouží pouze pro příjem televizního signálu, ale stávají se multimediálním centrem většiny domácností. Pokud jste se rozhodli pořídit si novou televizi i vy, zjistili jste, že jde o poměrně významnou investici, a proto se určitě vyplatí nastudovat aktuální informace...
(celý článek)

Plánujete si koupit novou televizi a užít si perfektní zážitek z jejího sledování, ale technologie jde tak rychle dopředu, že už ani nevíte jakým vlastnostem televizní obrazovky máte dát přednost? Tel...
Sdílejte obsah s přáteliPlánujete si koupit novou televizi a užít si perfektní zážitek z jejího sledování, ale technologie jde tak rychle dopředu, že už ani nevíte jakým vlastnostem televizní obrazovky máte dát přednost? Televize už dávno neslouží pouze pro příjem televizního signálu, ale stávají se multimediálním centrem většiny domácností. Pokud jste se rozhodli pořídit si novou televizi i vy, zjistili jste, že jde o poměrně významnou investici, a proto se určitě vyplatí nastudovat aktuální informace.

Jaké máte preference?


Než se začnete poohlížet po nové televizi v klidu si sedněte a dejte dohromady seznam vlastností, které vám na stávající televizi vadí a co byste naopak uvítali. Na trhu je hned několik technologií a každá má své silné a slabé stránky. Dalo by se říci, že pro vás neexistuje nejlepší univerzální doba, ale je potřeba pořádně “zaostřit” na vaše potřeby a zvyklosti při sledování televize.

LED Televize


Jedna z nejoblíbenějších technologií na našem trhu. Tento druh LCD televizorů se speciálním podsvícením, s kvalitou srovnatelnou s plazmovými televizemi. Jejich výhodou je nízká spotřeba a vyšší životnost, protože k nasvícení panelu používají místo zářivých trubic světélkující diody. Neobsahují rtuť jako dřívější LCD modely s CCFL podsvícením a proto jsou o něco ekologičtější. Další výhodou je velmi jasný obraz a vysoký kontrastní poměr, sledovatelný i za horších světelných podmínek.

OLED & QLED televize


OLED - technologie, která nevyžaduje podsvícení, jelikož světlo generují jednotlivé body. Televize tak nemá problém zobrazit zcela tmavý bod, díky tomu mají tyto televize nejvěrnější zobrazení barev a výsledný obraz přináší nejčernější černou a ještě lepší kontrast, než je tomu u direct LED televizorů. Díky této technologii se mohou OLED televize pyšnit nejtenčí obrazovkou na trhu.

QLED - vychází z klasického principu podsvícení LED diodami. Rozdíl tkví v použití Quantum Dot technologie (QD technologie). Jde tedy o inovaci starých známých LED televizorů, nikoli o žádnou revoluční technologii. Kvalitativně se však QLED televize dostávají na úroveň OLED s dosažením většího jasu, tedy lepších barev, avšak ne tak výrazné černé.

LCD televize


Svou kvalitou se vyrovnají plazmovým televizím a jsou na trhu dostupné v různých velikostech. Pyšní se různorodými funkcemi a mají velmi příznivou pořizovací cenu ve srovnání s plazmovými televizemi.

MicroLED TV


Nejnovější technologie na trhu, která teprve vstupuje na scénu. MicroLed dohromady spojuje výhody LCD i OLED a nahrává tak velmi kvalitní podívané. Díky této technologii nám dokážou tato televize nabídnout prakticky neomezené rozměry. Jsme zvědaví čím nás MicroLED TV v budoucnosti ještě překvapí.

Televize JVC LT-43VU63L černá

Televize JVC LT-43VU63L černá


6 990,- Kč

Tradiční japonský výrobce elektroniky JVC představuje skvělou 109cm televizi, která se stane dominantou každého obývacího pokoje.


SONY digitální záznamník ICD-TX650 - 16 GB, OLED displej

SONY digitální záznamník ICD-TX650 - 16 GB, OLED displej


4 176,- Kč

Vysoce kvalitní tenký diktafon. Barva černá. Klip pro pohodlné nošení. Hliníkovo kovové tělo. Funkce Stereo Emphasis - ideální při nahrávání více řečníků.


Televize Hyundai HLR 24TS470 SMART černá

Televize Hyundai HLR 24TS470 SMART černá


3 999,- Kč

Hyundai HLR 24TS470 SMART je chytrý televizor, který nudu zažene daleko od vás.


Televize Panasonic TX-32FS503E černá

Televize Panasonic TX-32FS503E černá


6 990,- Kč

Kvůli filmovému zážitku už nemusíte do kina. 32palcový Panasonic TX-32FS503E totiž váš obývací pokoj dokáže v mžiku přeměnit na kinosál s nádherným obrazem a perfektním zvukem.  • Autor: Adela S
  • Publikováno:

Kategorie:

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Vybíráme z magazínu