článek

Elektrokoloběžky dnes letí


Dobám, kdy mezi lidmi frčely běžné koloběžky, již odzvonilo. Nyní se na ulicím čím dál častěji setkáváme s novým trendem, který představují koloběžky elektrické. Jejich nesporné výhody nelze popřít. Jedná se o výtvor nové doby, který nemá nikde viditelné známky po motoru, ale dokáže člověka vyvést i do vyvýšených míst. A to je pouze začátek...
(celý článek)

Dobám, kdy mezi lidmi frčely běžné koloběžky, již odzvonilo. Nyní se na ulicím čím dál častěji setkáváme s novým trendem, který představují koloběžky elektrické. Jejich nesporné výhody nelze popřít....
Sdílejte obsah s přáteliJak fungují elektrokoloběžky?Elektrokoloběžka vznikla přidáním elektromotoru do bezmotorového základu, který všichni známe ze svých dětských let. Oproti svým předchůdcům ovšem mají hodně masivní kola i samotný rám, takže by uživatel pouhým odrážením moc daleko nedojel. Český zákon přitom jasně říká, že se jedná o jízdní kolo, které bez problémů může na cyklostezky i do města. Chováním a charakterem ale připomíná spíše motorku, která nevyžaduje žádnou fyzickou námahu ani ve chvíli, kdy se snažíte vyjet do prudšího kopce.

Fakt, že elektrokoloběžky stále patří do skupiny jízdních kol, zajišťují základní parametry, kterými disponují. • původní charakter musí být vždy zachován (řídítka, dvě kola, rám, povinná výbava kol a samozřejmě brzdy)


 • výkon koloběžky nesmí přesáhnout hranici 1 000 W


 • maximální rychlost nesmí být vyšší než 25 km/h


 • typ motoru musí být schválený


 • motor nesmí zasahovat do nosných částí konstrukce kola
Výhody elektrokoloběžek

 • ideální dopravní prostředek na jízdu po městě (do práce, za přáteli)


 • vzhledem k dojezdu baterie cca 40 km (závisí na úrovni terénu) se dají využít i k výletům


 • ušetří majiteli spoustu sil, protože nemusí nijak zabírat


 • rychlejší a efektivnější jízda než s jejich běžnými předchůdci
Nevýhody elektrokoloběžek

 • běžné koloběžky fungovali jako takový sport na odlehčenou, elektrokoloběžka majiteli sportovního ducha nerozvine


 • nevýhodou se může stát i výdrž baterie pro někoho, kdo potřebuje jezdit pravidelně delší vzdálenosti
Odpovědi na nejčastější otázky, které se točí kolem elektrokoloběžekNechcete se bát, že vám elektrokoloběžku někdo ukradne, pokud ji zaparkujete na ulici? Tomu se dá efektivně zabránit pomocí tří zámků, kterými stroj disponuje. Prvním zámkem se stává samotný klíč, který se vkládá do zapalování. Bez něj elektrokoloběžka nepojede. Dále se zamykají řídítka, a to v krajní pravé poloze. Stejným klíčem se zamyká i kryt nášlapu, kde je uložen akumulátor. V některých případech se můžeme setkat i s akustickým alarmem. Vyplatí se investovat i do robustního zámku, kterým se koloběžka přichytí ke sloupu, aby nemohla být nikým odnesena.

Pro užívání elektrokoloběžky neexistují žádná oficiální omezení. Výrobci ovšem ve většině případů doporučují dosažení minimálního věku 13 let. S výkonem elektromotoru pak stoupá i doporučená věková hranice. Každý uživatel, kterému ještě nebylo 18 let, musí mít během jízdy na hlavě přilbu jako u běžného jízdního kola.

Vývoj nezastavíšDoba nabízí lidem neustále nové a lepší možnosti ve všech oblastech, jinak tomu není ani v případě elektrokoloběžek. Proto nad jejím pořízení popřemýšlejte i vy. Sami budete překvapeni, jak vám to může začít bavit.

SoFlowboard Max

SoFlowboard Max


22 990,- Kč • Autor:
 • Publikováno:

Kategorie: Sport

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: