článek

Stavíte, nebo rekonstruujete? A dveře už vyřešené máte?


Dveře jsou jednou z nejdůležitějších součástí interiéru i exteriéru každé nemovitosti. Jejich funkce je jednak bezpečností, izolační, ale i estetická...
(celý článek)

Dveře jsou jednou z nejdůležitějších součástí interiéru i exteriéru každé nemovitosti. Jejich funkce je jednak bezpečností, izolační, ale i estetická....
Sdílejte obsah s přáteliDveře jsou jednou z nejdůležitějších součástí interiéru i exteriéru každé nemovitosti. Jejich funkce je jednak bezpečností, izolační, ale i estetická. Kvalitní dveře zkrátka chrání před nezvanými hosty, požárem, teplem, zimou i hlukem, ale také dobře vypadají. 
Jednou z nejdůležitějších součástí každého objektu jsou vstupní dveře, jež by v podstatě měly splňovat několik parametrů. Žádná norma sice přesně nestanovuje, jak přesně musí vypadat, ale jisté požadavky kladou pojišťovny při uzavírání pojistek domácností. Patří mezi ně především jejich protipožárnost (schopnost materiálu, ze kterého jsou dveře vyrobeny, zamezit šíření požáru do prostor za nimi) a bezpečnost, o kterou se do značné míry postará kvalitní dveřní kování

Posuvné dveře


Nejenom v malých interiérech jsou praktické dveře posuvné, jejichž hlavní předností je spolu s jejich moderním vzhledem i skutečnost, že velmi šetří místem. Nejenom pro vstup na terasu a zahradu tak jsou přímo ideálním řešením. Zašupovací dveře nacházejí své využití i v interiéru. Modely se skleněnou výplní navíc maximálně prosvětlují, a tím opticky zvětšuje interiér. 

Balkónové dveře


Další kategorií jsou balkonové dveře, jež zdaleka nemusí sloužit jen ke vstupu na balkon. V mnoha případech nahradí výše zmíněné dveře terasové či francouzská okna. Obzvláště ve starších zástavbách, ve kterých je rizikové bourání stěn. 

Plastové, dřevěné, nebo hliníkové?


Co se materiálu týče, dveře můžete mít plastové, dřevěné, hliníkové či dřevohliníkové. Každý ze zmíněných materiálů má své přednosti i nedostatky, které doporučujeme konzultovat s odborníkem, jež vám nabídne nejlepší řešení právě pro vaši nemovitost. 

Novostavba, nebo rekonstrukce?


Zatímco u novostaveb většinou máte volnou ruku, rekonstrukce starších objektů už možnosti volby mnohdy limitují. V každém případě byste ve svém domě měli zachovat jistou celistvost, a to především ve vztahu dveří k oknům. Okna a dveře by zkrátka spolu měly ladit a ideálně být z jednoho materiálu. 


  • Autor: Chci.cz
  • Publikováno:

Kategorie: Hobby

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: