článek

Jak vybrat zahradní gril


Trávit volný čas na čerstvém vzduchu s rodinou či partou přátel, a k tomu zakousnout nějakou tu delikatesu, to je nejen léto, jak má být. Pokud máte rádi dobré jídlo a sotva co vykouknou první teplé sluneční paprsky tak vás to táhne ven, pak vám rozhodně učaruje kvalitní zahradní gril. ..
(celý článek)

Trávit volný čas na čerstvém vzduchu s rodinou či partou přátel, a k tomu zakousnout nějakou tu delikatesu, to je nejen léto, jak má být. Pokud máte rádi dobré jídlo a sotva co vykouknou první teplé s...
Sdílejte obsah s přáteliAť už milujete maso, sýry, zeleninu či ovoce, zahradní gril vám dopřeje ty nejlepší gastronomické zážitky.

Nejdůležitější otázky před samotným výběrem zahradního grilu

Než vyrazíte do obchodu nebo usednete k brouzdání po internetu, položte si pár jednoduchých otázek, které vás k tomu nejlepšímu grilu přivedou. Hledejte odpovědi na otázky:

-kde chcete grilovat?
-jak chcete grilovat?
-jak často budete grilovat?
-budete gril často přemisťovat?
-kolik lidí chcete grilovanými pokrmy hostit?
-kolik času chcete grilování věnovat?
-jak jste zapálení pro uklízení a údržbu grilu?

Vyberte si z naší nabídky zahradních grilů

Důležité parametry zahradních grilů

Aby vaše zahradní grilování nabralo tu pořádnou šťávu je důležité vybrat ten nejideálnější zahradní gril na míru vašemu životnímu stylu, přání i podmínkám. Při výběru se rozhodně zaměřte na velikost grilovací plochy i grilu obecně. Rošt by měl zabírat plochu celého grilu, aby grilování bylo rovnoměrné a více porcí najednou připraveno zároveň. Určitě nestojíte o maso ve středu roštu připálené, zatímco na bocích se sotva začne rozpalovat. Velikost grilu tak vždy vybírejte podle počtu osob, pro které budete nejčastěji grilovat. Kvalitní grily navíc disponují přídavnými rošty, které vám umožní grilovat více porcí najednou. Gril s vyšším výkonem se rozpálí mnohem rychleji – tedy především u elektrických a plynových grilů. Trpělivější budete muset být u grilů na dřevěných uhlí, kde rozpálení grilu chvilku trvá.

Vyberte si z naší nabídky zahradních grilů

Hmotnost samotného grilu je důležitý faktor v případě, kdy budete gril muset často přenášet. Pokud se rozhodnete gril umístit na jedno pevné místo, váha nebude tak rozhodující.

Opomenout nesmíte ani stabilitu grilu, která je pro bezpečné grilování velmi důležitá.

I výkon, příkon a případná spotřeba paliva jsou důležité.

Nejoblíbenější modely zahradních grilů

Zahradní grily můžete vybírat z mnoha velikostí i velmi atraktivních designových zpracování, nejzákladnější dělení zahradních grilů je však na grily elektrické, grily na dřevěné uhlí a grily plynové.

Vyberte si z naší nabídky zahradních grilů

Elektrické grily jsou ideální volbou pro grilování venku i doma. Při grilování neprodukují téměř žádný kouř a příprava je rychlá, bez starostí o dostatek otopu. Grilovat můžete okamžitě – jak doma v kuchyni, tak i na balkóně, i na dovolené – zkrátka všude tam, kde je přivedena elektrická energie. Elektrické grily jsou lehké, skladné, cenově příznivé a jejich obsluhu zvládne skutečně každý.

Plynové grily vynikají snadnou obsluhou a rychlým rozpálením, díky kterému si můžete grilování užívat bez dlouhého čekání. Vybírat můžete z mnoha modelů – od malých cestovních až po grily, které zároveň obslouží až 16 strávníků najednou. Plynové grily se snadno udržují, a odpadá starost s uklízením i vynášením popela. I grilování na plynových grilech je považováno za zdravější a rovnoměrnější.

Vyberte si z naší nabídky zahradních grilů

Grily na dřevěné uhlí jsou cenově velmi příznivé a dopřejí vám kouzlo tradičního grilování s vůní, která je nenapodobitelná. S rozděláním ohně si krapet pohrajete, ovšem atmosféra s tímto grilem je zaručeně jedinečná. Dokonale vám dopřejí naplnění pořekadla o tom, že bez práce nejsou koláče. S rozděláním ohně i následným úklidem popela si sice chvilku pohrajete, rozhodně však gurmánský zážitek, kterým vás gril na dřevěné uhlí odmění, bude stát za to!

Gril Tepro Fitchburg

Gril Tepro Fitchburg


3 490,- Kč  • Autor: Tomas Skocdopole
  • Publikováno:

Kategorie: Hobby

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další zboží Jak vybrat zahradní gril.