článek

Black Friday – svátek nakupování


Konec listopadu je pro obchodníky předzvěstí vánočních žní. Nákupní šílenství v nás má vyvolat zejména tzv. Černý pátek. Možná si vybavíte obrázky lidí, kteří berou obchody útokem, div si přitom neublíží. Jak Black Friday vznikl? Na kdy letos připadá a na co si dát pozor?..
(celý článek)

Konec listopadu je pro obchodníky předzvěstí vánočních žní. Nákupní šílenství v nás má vyvolat zejména tzv. Černý pátek. Možná si vybavíte obrázky lidí, kteří berou obchody útokem, div si přitom neubl...
Sdílejte obsah s přáteliKde se vzal Black Friday


Název Černý pátek pochází ze Spojených států. Není ale odkazem na krach burzy v roce 1929, jak se někdy uvádí. Největší propad akcií na Wall Street tehdy nastal v úterý 29. října. Ve skutečnosti se jedná o den po americkém svátku Díkůvzdání, které vždy připadá na čtvrtý čtvrtek v listopadu. K Díkůvzdání patří pořádné oslavy, takže mnoho Američanů není schopno v pátek přijít do práce. Na mnoha místech je proto i tento den volno, který mnoho lidí využívá k nakupování. Termín Black Friday pak poprvé použila filadelfská policie v roce 1966, když popsala zácpy v ulicích.

>> U nás nakoupíte zboží se slevou celý rok <<


Tradice se šíří


Prodejci využívají Black Friday k nastartování předvánočního shonu tím, že na jeden den výrazně sníží ceny zboží. Tradice se rozšířila na přelomu tisíciletí do Evropy a v posledních letech i do Česka.Letos připadá Černý pátek na 23. listopadu. Při hledání těch nejlepších nabídek si ale dejte pozor. Někdy jsou ceny sníženy jen naoko a ve skutečnosti je možné pořídit zboží levněji během roku. Porovnejte si je proto předem a nepropadejte nákupní horečce. Nechcete skončit se sadou hrnců, která je vám vlastně k ničemu, jen proto, že byla v padesátiprocentní akci.

Můžete se také setkat s termínem Cyber Monday. To letos připadá na pondělí 26. listopadu. Akci vymysleli v roce 2005 online prodejci, aby podpořili nakupování na internetu. Jednalo se o dobrý marketingový tah, protože jejich tržby v tento den každým rokem rostou.

>> Sleva na oblečení -60% <<  • Autor: tomas
  • Publikováno:

Kategorie:

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Vybíráme z magazínu