Jak funguje epilace IPL? Zodpovíme veškeré vaše otázky…

Jak funguje epilace IPL? Zodpovíme veškeré vaše otázky…

Dlouhá léta byla epilace IPL tajemstvím jen pro zasvěcené - šuškalo se o ní mezi návštěvníky salonu. Nyní se o tom spíše šeptá. Díky technologii IPL, jako je Philips Lumea Prestige, která je nyní k dispozici pro domácí použití, si spousta z nás o tomto novém řešení odstraňování chloupků, které vám zajistí hladkost na několik týdnů, povídá. Ve skutečnosti jej již používají miliony žen. Co je to vlastně IPL?

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Dlouhá léta byla epilace IPL tajemstvím jen pro zasvěcené - šuškalo se o ní mezi návštěvníky salonu. Nyní se o tom spíše šeptá. Díky technologii IPL, jako je například Philips Lumea Prestige, která je nyní k dispozici pro domácí použití, si spousta z nás o tomto novém řešení odstraňování chloupků, které vám zajistí hladkost na několik týdnů, povídá. Ve skutečnosti jej již používají miliony žen. Co je to vlastně IPL?

Co je IPL epilace?

IPL je zkratka pro technologii intenzivního pulzního světla. Domácí epilační přístroje IPL působí na kořínky chloupků velmi jemnými světelnými pulzy. Tím se chloupky dostanou do klidové fáze: chloupky, které máte, vypadnou a postupně vám v dané oblasti roste méně chloupků. Výhodou je, že hladká pokožka bez chloupků vydrží dlouho. Například přístroj Philips Lumea Prestige, ktery po prvních čtyřech ošetřeních, přináší celých 8 týdnů bez chloupků. Není určen pouze na nohy: chytré zakřivené nástavce umožňují dosáhnout a bezpečně ošetřit podpaží, oblast bikin a obličej. IPL tak skutečně může nahradit holení, depilaci voskem nebo epilátor.

Jak IPL funguje?

IPL funguje díky pigmentu ve vlasech zvanému melanin: podobně jako tmavé prostěradlo v horkém dni absorbuje teplo a světlo. Melanin pomáhá vlasům absorbovat světlo ze záblesků a stimuluje je k přechodu do klidové fáze. Zůstane vám tak hladká pokožka bez chloupků.

Jak si tedy udělat IPL epilaci doma?

Chloupky nejprve odstraňte oholením, epilací nebo voskem. Pokud se rozhodnete pro epilaci nebo depilaci voskem, ujistěte se, že ji provedete den před ošetřením. Zvolte správnou intenzitu světla pro svůj odstín pleti.Zapněte přístroj Lumea a počkejte, až se rozsvítí kontrolka "připraven k záblesku".Stiskněte tlačítko "blesk".Přejděte na další krok!Ošetření dolních končetin například přístrojem Philips Lumea Prestige trvá méně než 8,5 minuty. Jakmile chloupky přestanou dorůstat, můžete vynechat krok holení a používat pouze přístroj Lumea, aby byla vaše pokožka krásně hladká.

Chcete-li vidět pozitivní výsledky hned od začátku, používejte například přístroj Lumea Prestige jednou za dva týdny po dobu prvních čtyř ošetření. Poté by mělo stačit provádět pouze drobné úpravy jednou za 4-8 týdnů.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Vybíráme z tipů