Top 5 technologických zařízení pro lepší spánek v roce 2022…

Top 5 technologických zařízení pro lepší spánek v roce 2022…

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

V současné době existuje mnoho technologií, které vám pomohou lépe spát, od světel pro buzení, která napodobují východ slunce, přes matrace, které mění tělesné teplo na regenerační infračervené teplo, až po takzvaná meditační sluchátka, která vás uklidní. Pokud však máte problémy s usínáním nebo se v noci snadno budíte, pouhý nákup těchto pomůcek vám nemusí nutně pomoci. Pokud jsou vaše problémy chronické, měli byste skutečně vyhledat pomoc odborníků, nikoliv se spoléhat jen na aplikace nebo techniku.

1./ Monitory spánku

Pokud máte pocit, že nespíte dostatečně, ale jinak se cítíte dobře, mohlo by pro vás být užitečné začít používat monitory spánku. Tyto technologické vychytávky vám můžou velmi pomoci uvědomit si kvalitu vašeho spánku. Jedná se o relativně nenáročný způsob, jak získat přehled o počtu prospaných hodin.

2./ Podložka pro sledování spánku

Pokud dáváte přednost zařízení pro sledování spánku, které nemusíte nosit na těle, můžete vyzkoušet podložku pro sledování spánku. Nastavení je jednoduché: Podložku stačí zasunout pod matraci a připojit ji k přiložené aplikaci v mobilu. Navíc je podložka stále zapojená do zásuvky, takže se nemusíte starat o její nabíjení.

3./ Zařízení Biofeedback

Existují opravdu skvělá zařízení, která si můžete připevnit na hlavu a která doslova měří aktivitu vašeho mozku. Tato zařízení mohou doslova trénovat vaši mysl, aby se zklidnila. Biofeedback, poskytují zvukovou zpětnou vazbu podle toho, jak se mění aktivita vašeho mozku. Například vydávají zvuk mořských vln, pokud se vám podaří ztišit tento zvuk, zklidníte tak svou mysl a to vám pomůže usnout. Toto zařízení velmi často používají profesionální sportovci, kterým pomáhá trénovat lepší koncentraci.

4./ Budík simulující východ slunce

Budík se simulací východu slunce se postupně rozjasňuje, aby vás pomalu probral ze spánku. Simulace východu nebo západu slunce, vám pomůže pomalu se probudit nebo usnout. Postupný charakter zvyšující se úrovně světla napodobuje přirozený východ slunce a v podstatě nás probouzí dříve, než otevřeme oči. Tělo reaguje na světlo i se zavřenýma očima a vypíná produkci melatoninu, který signalizuje konec noci.

5./ Biometrická matrace

Jedná se o nejinteligentnější platformu pro sledování spánku, jakou jste kdy v posteli viděl a jde o naprostou spánkovou revoluci. Biometrická matrace zaznamenává váš spánek a v reálném čase posílá do mobilního telefonu spoustu informací o vašem spánku (teplota v místnosti, kvalita vzduchu, čistota vzduchu, vlhkost atd.). Používá umělou inteligenci, a proto se jedná o robotické spánkové koučování v té nejlepší podobě.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

Vybíráme z tipů