článek

Chci pojištění!


Vyznat se v nejrůznějších pojmech, které se týkají světa pojištění není snadné. Co přesně se skrývá pod jednotlivými typy pojištění? Jak nás pojištění může ochránit? Vybíráme ty nejdůležitější a seznámíme vás s jejich výhodami. ..
(celý článek)

Vyznat se v nejrůznějších pojmech, které se týkají světa pojištění není snadné. Co přesně se skrývá pod jednotlivými typy pojištění? Jak nás pojištění může ochránit? Vybíráme ty nejdůležitější a sezná...
Sdílejte obsah s přáteliKdyž se řekne pojištění


Pojištění je slovo, které slýcháme jistě velmi často. Co přesně znamená? Je to finanční služba, která nám zajistí ochranu v případě nenadálé události.Každý den se setkáváme s celou řadou rizik, která nás mohou ohrozit obrovskými výdaji. Předem si platíme službu, která se o nás a naši rodinu postará, jakmile se vyskytne neočekávaná událost. Může se jednat o přírodní živel, který poškodí náš majetek nebo nejrůznější úrazy a situace, které způsobí škodu nám nebo dalším osobám. Cena za pojištění je zpravidla jen zlomkem částky, kterou bychom museli uhradit v případě, že bychom pojištění uzavřené neměli. Ochraňte se, a především myslete na ochranu vaší rodiny.

Jaká pojištění známe a proč je uzavřít


Cestovní pojištění

Cestovní pojištění uzavíráme vždy před zahraniční cestou. Samozřejmostí je, uzavřít cestovní pojištění i při dovolené v sousedním Slovensku. Cestovní pojištění pokryje případné léčebné výlohy na ošetření lékařem v zahraničí, ale uvítáte jej i při celé řadě jiných nepříjemných situací. Obvykle si zakupujeme cestovní pojištění jako balíček služeb. Mimo léčebné výlohy pokrývá i ztrátu nebo odcizení zavazadel, pojištění odpovědnosti za škodu, kterou můžete způsobit, pojištění smrti úrazem, pojištění rizikových sportů i trvalých následků úrazu. U některých pojišťoven si můžete dokonce v rámci služby pojistit i cestování letadlem. Obrovskou výhodou tohoto pojištění je asistenční služba, která za vás může i vyřídit komunikaci se zahraničními lékaři.
Uzavřít Cestovní pojištění >>

Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti je na trhu dostupné v několika variantách. Velmi vyhledávaným pojištěním je pojištění odpovědnosti při škodách, které můžeme způsobit při výkonu zaměstnání. Podobnou oblibu si získala pojistka pro běžný občanský život, která často pokrývá i škody, způsobené naším dítětem nebo domácím mazlíčkem. A jaké škody by mohla způsobit vaše nemovitost? Velmi častým případem bývají kusy ledu nebo těžký sníh, který poškodí automobily pod vaší střechou. Kryje i škody na zdraví, když si na vašem neuklizeném chodníku někdo ublíží.
Uzavřít Pojištění odpovědnosti >>

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti kryje jiná rizika, než pojištění nemovitosti a domácnosti. Pojištění nemovitosti znamená pojištění stavby a součásti budovy. Uzavírá se především z důvodu možných živelných katastrof jako požár nebo povodeň. Mysleli byste, že takové pojištění vašeho rodinného domu nebo bytu může stačit, pozor však na to, že nekryje vybavení. K tomu je určené pojištění domácnosti. Tím je zajištěna náhrada od pojišťovny v případě poškození nábytku, elektrických spotřebičů a ostatních cenností. Často je možné uzavřít výhodný balíček, který zahrnuje pojištění nemovitosti i domácnosti.
Uzavřít Pojištění nemovitosti a domácnosti >>

Pojištění právní ochrany

Jak si představit pojištění právní ochrany? Jako službu, která vám bude pomáhat v případě jednání u soudů nebo jiných institucí. Oceníte ji v případě zavinění dopravní nehody nebo i pracovně právních sporů. Zkrátka vždy tam, kdy byste museli uhradit právní služby.
Uzavřít Pojištění právní ochrany >>

Pojištění kybernetických a internetových rizik

Poměrně novým typem pojištění je pojištění kybernetických a internetových rizik. Používání internetu nám přináší spoustu benefitů, ale i celou řadu rizik. Co když někde zneužije vaši internetovou platební kartu? Co když se stanete obětí hackerských útoků? Pojištění vám umí pomoci i v případě poškození vaší pověsti na internetu, kyberšikaně nebo při potížích s nákupem v e-shopech (nedodání zboží, reklamace).
Uzavřít Pojištění kybernetických a internetových rizik >>

Povinné ručení

Povinné ručení jistě není třeba blíže představovat. Uzavřít tento typ pojištění je povinností předepsanou zákonem pro všechny, kteří vlastní motorové vozidlo a vyjedou s ním na veřejnou komunikaci. Kryje škody v případě zavinění dopravních nehod.
Uzavřít Povinné ručení >>

Havarijní pojištění

Jiným typem pojištění, které se týká motorových vozidel je havarijní pojištění. To vám zajistí úhradu od pojišťovny v případě, kdy vaše auto nebo motocykl poškodí přírodní živel, dopravní nehoda nebo vandal. Také vás ochrání při odcizení nebo neoprávněném užití vozidla.
Uzavřít Havarijní pojištění >>

Pojištění zvířete

Pojištění zvířete si nejčastěji sjednávají majitelé psů a koček. Každý milovník těchto domácích zvířat ví, že návštěva veterináře je velmi drahou záležitostí. A co když bude váš miláček potřebovat operační zákrok, anestezii nebo dlouhodobé podávání léků? I na to pojištění myslí. Součástí služby bývá také náhrada v případě nutného utracení. V rámci pojištění zvířete bývá i pojištění odpovědnosti v případě, že by váš pes nebo kočka způsobili škodu.
Uzavřít Pojištění zvířete >>

Úrazové pojištění

Velmi důležitým pojištěním je úrazové pojištění, zejména v případě, kdy máte rodinu. Je třeba myslet na to, že péče o zraněného je velmi nákladná. Velmi vážnou situací může být úraz s trvalými následky. Jak byste zajistili placení účtů v případě dlouhodobé pracovní neschopnosti nebo invalidity? Důležitou součástí pojištění je i finanční zabezpečení rodiny pro případ vaší smrti. Úrazové pojištění je možné sjednat i krátkodobě. Pamatujte na něj pokaždé, když se chystáte za sportem ať už u nás nebo v zahraničí.
Uzavřít Úrazové pojištění >>


  • Autor: tomas
  • Publikováno:

Kategorie: Tipy

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další zboží Chci pojištění!.