článek

Jak vybrat správný cestovní kufr na vaši dovolenou…


Poradíme vám jak vybrat ideální zavazadlo pro vaši zahraniční dovolenou. Chcete-li cestovat komfortně, tak právě kvalitní a dobře zvolené cestovní zavazadlo vám přepravu jednoznačně usnadní...
(celý článek)

Poradíme vám jak vybrat ideální zavazadlo pro vaši zahraniční dovolenou. Chcete-li cestovat komfortně, tak právě kvalitní a dobře zvolené cestovní zavazadlo vám přepravu jednoznačně usnadní....
Sdílejte obsah s přáteliPoradíme vám jak vybrat ideální zavazadlo pro vaši zahraniční dovolenou. Chcete-li cestovat komfortně, tak právě kvalitní a dobře zvolené cestovní zavazadlo vám přepravu jednoznačně usnadní.

Obyčejný kufr se dá sehnat za méně než tisíc korun, nicméně pokud chcete hlavně kvalitu a vysokou odolnost, připravte si minimálně třikrát tolik. Tato investice se vám rozhodně vyplatí, protože nebudete muset každý rok investovat do nového kufru. Vyzkoušejte například skořepinové kufry March, Travelite, Titan, Heys, BG Berlin nebo SuitSuit, které se těší velké oblibě. Máte-li raději spíše textilní zavazadla, doporučujeme výborně zpracované kufry značek Stratic, Travelite a Titan.

Využití?


Než se vydáte kufr koupit, měli byste si položit zásadní otázku: „K jakému účelu mi bude zavazadlo sloužit?" Jakmile se přesně stanovit kritéria, budete mít vyhráno. Například na aktivní dovolené, kde budete věci často vybalovat a zase ukládat zpět, doporučujeme cestovní tašku, její výhody jsou snadná manipulace a skladnost. Pokud cestujete na odpočinkovou dovolenou nebo delší služební cestu, zvolte raději cestovní kufr na kolečkách. Do letadla zase doporučujeme skořepinový kufr.

Provedení a velikost


Zavazadlo vždy vybírejte podle svého vzrůstu a vaší síly. Na kratší cesty a výlety je ideální zvolit tzv. Kabinový kufr do letadla, který velikostně splňuje požadavky leteckých společností. Výška takového zavazadla by neměla přesáhnout 55 cm, šířka do 40 cm a hloubka až 20 cm. Na rodinnou dovolenou a vícedenní služební cestu, kdy potřebujete sbalit hodně věcí je dobré zvolit kufr s rozměry od 60 do 80 cm výšky. Některé kufry disponují tzv. expandérem, to z znamená, že můžete zvětšit objem kufru. To oceníte zejména na cestách kde plánujete kupovat nové oblečení nebo suvenýry.

Materiál


Velmi důležitou roli při volbě vhodného zavazadla hraje materiál, ze kterého je kufr vyroben. Většina prodejců na trhu nabízí buď kufry skořepinové nebo kufry textilní, mezi které se řadí také kufry kožené. Textilní kufry jsou velmi oblíbené, protože jsou lehké a dají se jednoduše „nafouknout“ a tím získáte větší úložný prostor. Kožené kufry zase ocení lidé, kteří si potrpí na design, eleganci a luxus, bohužel tyto kufry nebývají příliš praktické kvůli údržbě. Skořepinový kufr se perfektně hodí na převoz křehkých věcí, abyste předešli jejich rozbití. Další jeho výhoda je i dobré těsnění proti dešti a vlhkosti.

Design


Nepodceňujte také design kufru, výrobci dnes naštěstí nabízí celou řady řadu různých modelů a variant, mezi kterými si může vybrat opravdu každý. Záleží na vašem vkusu a preferencích, vybere si opravdu každý podle svého gusta. Obecně však platí, že za kvalitní design si člověk připlatí více, než za zavazadlo klasických tvarů. Mezi skutečně designová a originální zavazadla patří výrobky od BG Berlin, Heys a SuitSuit.


  • Autor: Adela S
  • Publikováno:

Kategorie: Tipy

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Je čas ochladit domácnost