Sofistikovaná jednoduchost – základ minimalismu

Sofistikovaná jednoduchost – základ minimalismu

Minimalismus je vlastně životní styl. Ať už ho uplatníme v bydlení, v architektuře, v hudbě, ve filozofii nebo v módě. A právě módu máme dnes především na mysli.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Pokud v oblékání občas trochu tápete a při sledování aktuálních módních trendů býváte na vážkách, zda právě tohle je pro vás to pravé, pak by vám minimalistický styl možná mohl velmi ulehčit život. Pro základní představu tohoto stylu právě v oblékání si vzpomeňte na jednu z hereckých ikon Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffaniho. Právě Audrey Hepburn, a to nejen v tomto filmu, kde oblékla dnes už klasické malé černé šaty, které pro ni stvořil módní génius Hubert de Givenchy, je představitelkou tohoto módního stylu. Stylová jednoduchost až strohost s důrazem na funkčnost a eleganci, to je základní stavební kámen minimalismu. Audrey Hepburn v jednoduchých šatech s lodičkovým výstřihem, v černých brýlích, nebo v úzkých černých kalhotách a bílé halence.

Inspirována minimalismem a asi také touto herečkou byla i další velká osobnost ve světě módy. Převzala černé sluneční brýle a lodičkové výstřihy na šatech jednoduché siluety, a s nezbytným perlovým náhrdelníkem umocnila svůj styl jasnými barvami Givenchyho. Byla to Jackie Kennedyová. Její styl oblékání tehdy napodobovaly ženy po celém světě.

Ale vraťme se zpátky do přítomnosti. Šaty v minimalistické podobě se od té doby objevovaly na módní scéně často. A i v posledních letech je minimalismus vysoce módní záležitostí. Moderní jednoduchost totiž má i dnes v módě své významné místo. Její výhoda je ta, že sluší ženám ať už je jim dvacet nebo šedesát. Samozřejmě to není styl úplně pro každého. Ale ten, kdo upřednostňuje jemné barvy, praktické materiály, vytříbenou skromnost a ušlechtilou eleganci, by v něm rozhodně mohl právě pro sebe najít to pravé.

Někde se psalo, že k dokonalé francouzské eleganci stačí Francouzce deset elegantních kousků, které dokáže vzájemně zajímavě kombinovat. Nemusíme ale hned zacházet do extrémů a vyházet devadesát procent šatníku. Základní kusy oblečení v neutrálních barvách, jako je bílá, černá, béžová a šedá, by ale každá žena měla mít. Malé černé nebo bílé šaty v jednoduché splývavé linii, bílou košili třeba v pánském stylu, dlouhé úzké černé kalhoty, basic trička v šedé, bílé nebo černé barvě, černý či bílý rolák apod.

Další ze zásad minimalismu je minimum doplňků. Jednoduché menší šperky, elegantní kabelky bez velkého zdobení, kvalitní boty. Vlastně se opravdu vyplatí investovat do tohoto základu oblečení, protože kvalitní nadčasový kousek vám vydrží i několik let.

Móda dokáže být velmi inspirativní. Vyvíjení nových materiálů a excentrické nápady módních návrhářů, leckdy nenositelné, bývají hybnou silou a vedou mnohdy módu novými zajímavými směry. Dnes je, na rozdíl od minulosti, móda daleko dostupnější. Je to taková velká zábavná hra tak proč se jí nezúčastnit. Žena přece chce být stále zajímavá a půvabná, a styl oblečení je jedním z aspektů, které ji činí jedinečnou. Takže je jen na každém z nás, jak budeme vypadat, a jak se budeme ve svých šatech cítit. Móda je takový malý, ale důležitý bonus při tvoření naší osobnosti.

Dnes býváme zahlceni věcmi především proto, že je nedokážeme odmítat. Pamatujme, že méně věcí znamená větší svobodu a víc životního prostoru. Proto má minimalistický styl oblékání i v tomto výhodu. Nepotřebujeme mít šatní skříň přecpanou oblečením, z něhož mnohé vlastně vůbec nenosíme, abychom se dobře oblékali. A týká se to samozřejmě i mužů. Vlastně si takhle můžeme velmi zjednodušit život a nestane se, že bychom někam přišli nevhodně oblečeni. Takže pokud patříte k těm, kterým není lhostejné jak se obléknou, může být minimalismus v módě pro vás velkou inspirací.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

Vybíráme z tipů