Čím obdarovat maminku, babičku, tchyni? Tipy nejen na vánoční dárky

Čím obdarovat maminku, babičku, tchyni? Tipy nejen na vánoční dárky

Rok se s rokem sešel a znovu tu máme koloběh kolem Vánoc a vybírání dárků pro své nejbližší. Většinou nemáme problém obdarovat své partnery, které známe lépe než kdo jiný, nebo děti, která svá přání sdělí v dopise Ježíškovi. Dnes Vám přinášíme pár tipů na dárky pro Vaše tchyně, maminky a babičky.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Rok se s rokem sešel a znovu tu máme koloběh kolem Vánoc a vybírání dárků pro své nejbližší. Většinou nemáme problém obdarovat své partnery, které známe lépe než kdo jiný, nebo děti, která svá přání sdělí v dopise Ježíškovi. Dnes Vám přinášíme pár tipů na dárky pro Vaše tchyně, maminky a babičky.

Samozřejmě můžete svou tchyni potěšit zájezdem do exotické destinace nebo koupí nového vozu, ale pro většinu z nás jsou tyto možnosti nereálné, a právě proto přinášíme tipy na cenově dostupné dárky a způsob jejich výběru, které nejen že neurazí, ale v mnoha případech překvapí a potěší. 

Jedlé dárky

Začít můžeme u osvědčené klasiky - jedlých dárků. Ideální jsou v tom smyslu, že po nich nezůstane za pár dní ve vzduchu viset nerudovská otázka: “Kam s ním?”. Přiznejme si, že v dospělosti už Vánoce nemají to kouzlo jako v dětském věku, a proto většina dospělých mezi sebou preferuje hlavně symbolické dárky. V tomto ohledu jsou jedlé dárky skvělou volbou, ať už se jedná o exkluzivní čokoládové pralinky, směs ořechů nebo sadu čajů pro dlouhé zimní večery. Radost určitě můžeme udělat i darováním domácího cukroví či jinými jedlými dárky vlastní výroby. Pokud víte, že místo čaje obdarovaná preferuje radši kapku něčeho ostřejšího, udělá jí radost dárková sada koření na svařené víno s kvalitní lahví, sada s ovocem pro přípravu punče nebo doma vyrobený vaječný likér.

Samostatnou kapitolou jsou v tomto případě doplňky stravy či léčiva, kde bychom měli dbát opatrnosti na případné kontraindikace s již užívanými léky a případně se o výběru dárku poradit s informovanou osobou. 

Drogerie a kosmetika

Stejně jako jedlé dárky je drogistické zboží dobrou alternativou. Už od října jsme v obchodech vystaveni nepřebernému množství kosmetických balíčků v různé skladbě produktů a různých cenových hladinách. Tento typ dárku rozhodně neurazí, ale je poměrně neosobní. Větší radost než krém na ruce spolu se sprchovým gelem udělá například kvalitní parfém

Čtení a volný čas

Pokud je obdarovaná vášnivou čtenářkou, nová kniha od oblíbeného autora, nebo biografie oblíbené osobnosti, jistě potěší. Samozřejmě ne vždy víme, jakému žánru dát přednost. V současné době nabízí řada vydavatelství knihy od prarodičů vnoučatům, kde jsou předvyplněné části, kam babičky a dědečkové dopisují své vzpomínky a poselství vnoučatům. Určitě také nesáhnete vedle předplatným oblíbeného časopisu, případně v dnešní době tolik populárním předplatným streamovací služby s oblíbenými pořady. Jestli prarodiče často hlídají svá vnoučata, není od věci nadělit jim deskové hry, které jim pomohou v klidu a zábavně strávit společný čas

Pokud známe koníčky svých blízkých, uděláme jim radost předměty, které s jejich zálibami úzce souvisí. Ať už jde o sadu štětců, příslušenství k šicímu stroji nebo kvalitní zahradní nůžky. Fanoušky kultury potěší lístky do divadla, nebo rovnou předplatné, které je většinou v nabídce v různých variantách přizpůsobených jednotlivým typům diváků. 

Elektronika 

Elektroniku je dobré pořizovat s rozvahou, případně vyslyšet přání obdarovaných. Nikdo doma nechce každý rok ukládat do komory ponorný mixér, případně se rozčilovat u pochopení složité elektroniky, která nakonec stejně skončí ve sklepě. Pokud ale s jistotou víme, že nějaký spotřebič dosluhuje, není od věci pomoci s náhradou a ulehčit tak rodinnému rozpočtu. 

Oblečení a doplňky

U výběru oblečení platí stejně jako s elektronikou pravidlo, že bychom dárky měli vybírat s rozvahou, ideálně se tomuto sortimentu zcela vyhnout. I když známe konfekční velikost, každému vyhovuje něco jiného a je těžké jeho vkus a preference odhadnout. Ať už se to týká střihu či materiálu u oblečení, o to více to platí u obuvi.Jinou kapitolou jsou další módní doplňky, jako například kabelky, hodinky či šperk. Správný výběr určitě potěší a nespornou výhodou tohoto sortimentu je poměrně velká škála cenového rozpětí. 

Bytové doplňky

S bytovými doplňky určitě chybu neuděláme, jen je třeba vyvarovat se věcem bez přidané hodnoty, které se v lepším případě vystaví do poličky a chytají prach, a ten je třeba utírat. Prarodiče určitě ocení rodinnou fotografii s dětmi a vnoučaty v reprezentativním rámečku, případně formou dárkového předmětu.Pro majitele domácích mazlíčků je určitě vhodným dárkem i příslušenství v podobě pelíšků, pamlsků či hraček určených pro jejich čtyřnohé přátele.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Vybíráme z tipů