Jak vybrat gril? Plynový gril nebo gril na dřevěné uhlí? Poradíme

Jak vybrat gril? Plynový gril nebo gril na dřevěné uhlí? Poradíme

Ať už jste milovník masa nebo zeleniny nebo sýrů – vůni grilovaných laskomin linoucích se z vedlejších zahrad či od sousedů se jen těžko odolává. Proto neváhejte a přečtěte si dnešní článek o tom, jak si vybrat gril. Takový, který vám zpříjemní nejen letní večery.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Proč si pořídit gril?

Mít svůj vlastní gril je úžasná věc. Co vám gril přinese:

- dopřeje vám pořádat zahradní párty- uvařit si oběd či večeři na čerstvém vzduchu- experimentovat se svou fantazií i surovinami- grilovat můžete kdykoli vy sami chcete a na grilování máte chuť- ušetříte za drahé jídlo z restaurace

Jak vybírat gril?

Při výběru grilu se držte osvědčených rad nejen prodejců, ale i těch, kteří už svůj vlastní gril mají. U výběru grilu myslete na to:

- pro kolik lidí chcete nejčastěji grilovat- jak často budete grilovat- kolik času chcete grilování věnovat- kolik máte místa na gril- zda chcete gril na zahradu, terasu či uzavřenou pergolu- kolik místa máte k uskladnění grilu mimo sezónu- zda máte místo na uskladnění případných plynových lahví či dřevěného uhlí- zda máte přívod elektrické energie

Co si u výběru grilu pohlídat?

Když se rozhodnete pořídit si gril, je určitě dobré pohlídat si při výběru pár detailů:

- gril by měl být stabilní- měl by být dostatečně masivní tak, aby odolal rozmarům počasí, ale i neustálé přípravě pokrmů- rošt na gril by měl být litinový nebo nerezový, který vydrží vysoké teploty- snadnost čištění grilu. Váš gril by se měl snadno a lehce čistit tak, abyste u údržby netrávili mládí- víko nebo kryt na gril by měl mít každý. Měl by dokonale zapadnout a těsnit- držadla a úchyty by měly být odolná proti horku, a také snadno padnout do ruky

Elektrický gril

Ty mohou být otevřené, ale také kontaktní. Jejich výhodou je rychlé rozpálení povrchu a rychlá příprava pokrmů. Díky nepřilnavému povrchu se snadno čistí, a nabízí také vyměnitelné desky, a to od teflonové po grilovací kámen či terakotu. Elektrický gril umožňuje grilovat v jakémkoli počasí, podmínkou je přívod elektrické energie. Při grilování nenastává přílišný kouř ani typická vůně, což oceníte především v uzavřených prostorech.

Plynový gril

Tyto grily jsou jakýmsi pomyslným kompromisem mezi grilováním na elektrickém grilu a na grilu na dřevěné uhlí. Plynové grily jsou skladné, snadno se ovládají a nabízí grilování i několika porcí najednou. Vykouzlit však na nich můžete i pokrmy hodné profesionálních kuchařů. Kvalitní plynové grily dokáží nejen grilovat, ale také vařit a péct. Plynové grily se snadno udržují v čistotě a nabízí vysokou a dlouhou životnost. A hlavně spolehlivost. Vybírat můžete z lávových grilů, grilů s technologií RBS i grilů kontaktních. Stačí si jen vybrat ten pravý.

Gril na dřevěné uhlí

Gril na dřevěné uhlí patří mezi stálice na trhu, a to díky své typické obsluze, ale především chuti a vůni výsledných pokrmů. Vynikají nízkou pořizovací cenou, snadnou manipulací a intuitivní obsluhou, kterou zvládne každý. Grilovat i na tomto grilu můžete vše – od masa, zeleniny, až po sýry či ryby. Kvalitní gril vydrží sloužit desítky let a dopřeje vám s připravovanými pokrmy si doslova pohrát. Bohužel však také s následnou údržbou a čistotou.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

129,- Kč
104,- Kč
Detail
79,- Kč
49,- Kč
Detail

Vybíráme z tipů