článek

Jak vybrat vysavač


Vysavač je při úklidu tím nejlepším pomocníkem. Během chvilky uklidí spoustu nečistot. Existují vysavače sáčkové, bezsáčková, podlahové nebo ruční. Vysavač vybírejte podle typu podlahy, která ve vašem bytě nebo domě převládá, protože pro čištění koberců je nutný vyšší sací výkon. Důležitým parametrem je také velikost sáčku, která se odvíjí od velikosti vaší domácnosti...
(celý článek)

Vysavač je při úklidu tím nejlepším pomocníkem. Během chvilky uklidí spoustu nečistot. Existují vysavače sáčkové, bezsáčková, podlahové nebo ruční. Vysavač vybírejte podle typu podlahy, která ve vašem...
Sdílejte obsah s přáteliTypy vysavačůVysavačů existuje celá řada. Při jeho pořizování se orientujte podle velikosti domácnosti. Vyberte si ten správný vysavač:

-Sáčkový vysavač
-Bezsáčkový vysavač
-Robotický vysavač
-Tyčový vysavač
-Ruční vysavač

Sáčkový vysavačJak již název napovídá, jedná se o typ, u kterého je nutné vyměňovat sáček vždy, když je plný. Jedná se o jeden z nejvíce vyráběných vysavačů. Pokud pořídíte kvalitní sáčkový vysavač, máte zajištěno dokonalé vysátí celé domácnosti od nečistot.

Výhodou sáčkového vysavače je sací výkon na vysoké úrovni a snadná údržba. Nevýhodou pak může být, že s některými druhy těchto vysavačů je složitější manipulace.

Výběr nejlepších vysavačů

Bezsáčkový vysavačVariantou, kterou mnoho lidí oceňuje je vysavač bez sáčku. Není tedy nutnost sáček pořád vyměňovat, protože na nečistoty slouží vestavěná nádoba. Tyto vysavače mají velmi pěkný design.

Výhodou je výborný sací výkon a není potřeba dokupovat a vyměňovat sáčky. Nevýhodou je usazování prachu na stěnách nádoby a nutnost častějšího čištění filtrů v nádobě.

Robotický vysavačMalé, většinou kruhové vysavače, které jsou určeny pro usnadnění úklidu. Robotický vysavač je nejlépe využitelný na povrchu bez vysokých zádrhelů. Na jedno nabití vydrží vysávat dostatečně dlouho. Pokud si pořídíte kvalitnější a dražší model, můžete se setkat i s užitečnou funkcí navigace, která vede vysavač mimo nábytek a zdi.

Výhodou je kvalitní a pravidelný úklid nebo časovač vysávání, který dokáže vysavač spustit, i když nejste doma. Nevýhodou je nižší sací výkon a špatná nebo téměř nemožná využitelnost v místech kde jsou schody nebo vysoké zádrhely.

Výběr nejlepších vysavačů

Tyčový vysavačVysavače tyčové se velmi snadno ovládají, ale jsou vhodnější do menších domácností. Při vysávání se nemusíte ohýbat, což je výhoda především pro starší lidi.

Výhodou je snadná manipulace s vysavačem, skladnost a možnost bezdrátového použití. Nevýhoda spočívá v menším sacím výkonu a ve vhodnosti použití pouze pro menší obývací plochy.

Ruční vysavačVysavač do ruky je velmi lehký a kompaktní. Je k dispozici, kdykoliv budete potřebovat a uklidit pár nečistot z malé plochy.

Výhodou jsou malé rozměry, malá hmotnost a možnost vysávání kdykoliv je třeba. Nevýhodou můžou být právě malé rozměry, které jsou vhodné pro malé plochy, protože vysavač má malý objem nádoby a nízký sací výkon.

Parametry vysavačůSáček a nádoba vysavačeVysavače existují buď sáčkové nebo bezsáčkové. Obě tyto varianty mají své pro a proti. Sáčkový vysavač je hygienické řešení, protože sáček po naplnění lze jednoduše vyhodit a do vysavače dát nový. Pokud ale vlastníte bezsáčkový vysavač, máte sice méně výdajů za sáčky, ale budete se potýkat s dalšími problémy. V nádobě se může usazovat prach, zejména na jeho stěnách. Odstranění může být někdy složité.

Výběr nejlepších vysavačů

Objem vysavačeObjem je úzce závislí na celkové velikosti domácnosti. Do 50 m2 bude stačit objem sáčku 2 litry, do 150 m2 je objem nádoby 3 litry a pro velikost přesahující 150 m2 se doporučuje objem 4 litry a více.

Příkon a výkon vysavačeTyto dvě hodnoty jsou sice podobné, nicméně znamenají něco jiného. Příkon je v podstatě spotřebovaná elektrická energie vysavačem, která je vyšší, když je vyšší příkon. Výkon je pak hodnota, kterou má každý vysavač jinou a liší se také jaký povrch je zrovna vysáván. Sací výkon představuje 20 - 35 % příkonu.

Výběr nejlepších vysavačů


  • Autor: tomas
  • Publikováno:

Kategorie: Bílé zboží

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další zboží Jak vybrat vysavač.