článek

Se zážitkem pod stromeček nešlápnete vedle


Štědrý den už pomalu klepe na dveře a vy stále nemáte nakoupené všechny dárky? Proč? Chybí vám čas, finance, vánoční naladění nebo jen jednoduše trocha inspirace a nevíte, čím originálním své blízké potěšit? Zkuste vsadit na zážitek. Při tom správném výběru nemůžete šlápnout vedle...
(celý článek)

Štědrý den už pomalu klepe na dveře a vy stále nemáte nakoupené všechny dárky? Proč? Chybí vám čas, finance, vánoční naladění nebo jen jednoduše trocha inspirace a nevíte, čím originálním své blízké p...
Sdílejte obsah s přáteliDarovat zážitek v dnešní době není žádným problémem. Agentur, které takové možnosti nabízejí je totiž na českém trhu bezpočet a stále přibývají. Byť jsou nabídky často podobné a ve spoustě případů téměř totožné, ceny se samozřejmě liší. Pokud tedy chcete ušetřit svou peněženku, obětujte výběru o trochu více času, cenové nabídky porovnejte a vyberte si tu nejvýhodnější. 
Při výběru vhodného zážitku mějte na paměti především to, že záleží na tom, co potěší obdarovaného. To, co se může zdát jako skvělý dárek vám, nemusí nutně ohromit druhé. Ve zkratce řečeno: tandemovým seskokem určitě nepotěšíte automobilového fandu, majícího panickou hrůzu z výše a létání.

Pro automobilové fandy
Manžel, přítel, tatínek nebo bratr. Většinou jsou to muži, kdo vládne volantu a jízdu si užívá. A téměř každý touží zakusit ten pocit, kdy na tachometru jím ovládaného vozidla ručička přesáhne povolenou rychlost. A to nejen o pár kilometrů. Pokud se ve vašem okolí takový nadšenec nachází, buďte si jisti, že pokud pod stromečkem nalezne dárek v podobě poukazu na jízdu např. v Lamborghini Gallardo nebo den strávený v závodní formuli, patřičně jej ocení a rád se jím bude chlubit před svými známými a spolupracovníky ještě dlouho po Vánocích.
Pro válečné fandy
Jízda obrněným transportérem? Že je to pro civilistu téměř nemožné? Tak tomu už dávno není. Jedná se o jeden z dražších zážitků, ale určitě stojí za to. 

Pro fandy železnice
Máte ve svém okolí železničního nadšence? Člověka, který často vyráží jen tak na nádraží za účelem fotografování lokomotiv současných nebo historických parních? Člověka, který cestuje raději vlakem než autem, protože ho vlaky fascinují? Nebo snad dokonce železničního modeláře? Ať už je to ten nebo ten, bude mít určitě radost z prožití jednoho dne po boku strojvedoucího lokomotivy a možnosti vyzkoušet si toto povolání, byť jen na pár hodin. 
Škola smyku
Zážitek, který by měl pod stromečkem najít snad každý majitel řidičského průkazu. Málokdo si totiž při této nepříjemné situaci, vzniklé kombinací sněhu, deště a mrazu dokáže poradit. Jak správně točit volantem? Šlápnout na brzdu? Pustit plyn? Veškeré tyto informace dostanete od zkušených instruktorů a zároveň budete mít možnost si své schopnosti otestovat, aniž byste ohrozili účastníky silničního provozu.

Pro milovníky zvířat
Koho by nelákalo mít možnost stát tváří v tvář zvířatům, která se v běžné české přírodě potkat nedají. Řeč je o opicích, zebrách, žirafách, lvech, tygrech a spoustě dalších. Těch, na která se chodíme dívat běžně do výběhů zoologických zahrad. Zážitkové firmy ale nabízejí možnost setkat se s nimi tzv. z druhé strany. Můžete se stát např. ošetřovatelem a setkat se s více druhy zvířat. Vyzkoušet si úklid jejich příbytků, přípravu krmení nebo dokonce pozorovat veterináře při práci. Pokud si na ošetřovatele netroufáte nebo vás jednoduše celý chod zoo nezajímá, můžete si vyzkoušet pouze krmení některých, vámi vybraných druhů. 
Pro fotografy
Pokud máte v blízkosti člověka, který fotoaparát nikdy nezapomene v šuplíku, darujte mu fotografický kurz. Možností je spousta. Existují kurzy portrétové fotografie, kurzy fotografování krajin, kurzy produktové fotografie. Záleží pouze na zaměření fotografa.
Pro modelky
Zážitkové firmy ale nabízejí kurzy nejen pro fotografy, ale také možnosti pro jejich objekty. Můžete se tak na několik hodin stát profesionální modelkou se vším všudy. A toto nejen mladé slečny vždycky ocení. Která z nás někdy nezatoužila po péči vizážisty, módního stylisty a fotografa, díky kterým bude vypadat na snímcích jako opravdová modelka. 

Pro gurmány
Dobré jídlo a dobré pití. Dvě věci, které patří k sobě už celé věky. Ať už je to několikachodové menu, skládající se z běžných jídel v krásném prostředí nebo degustace kuchyně, kterou jste dosud neochutnali, vždy se jedná o skvělý zážitek pro vaše chuťové buňky. Víte, že vaše tchýně ráda experimentuje v kulinářské oblasti? Darujte jí pod stromeček čtyřchodové menu v restauraci, kterou by se sama nikdy nerozhodla navštívit a zajistěte tak nezapomenutelný zážitek jejím chuťovým buňkám.
Pro odvážlivce
Pro tuto kategorii jsou vhodné takové zážitky, jako je např. již zmiňovaný tandemový seskok padákem, pilotování stíhačky či jiných letadel, bungee jumping, střelba z různých zbraní atd.
Pro všechny
Víkend v Paříži či Benátkách, romantické večeře pro dva, luxusní pobyty ve wellnes centrech nebo např. návštěva čokoládoven či pivovarů, odkud si odnesete domů vlastnoručně uvařené pivo. To jsou zážitky, které udělají radost snad každému, ať už fandí motorismu nebo má raději faunu. 
Jak vidíte, každý zážitek si dokáže najít svého nadšence. Neváhejte proto, uvařte si dobrou kávu nebo si nalijte sklenku dobrého vína, otevřete notebook, zadejte do vyhledávače heslo zážitek a pak už stačí jen vybrat ten, který udělá radost těm, na kterých vám záleží.


  • Autor: tomas
  • Publikováno:

Kategorie:

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Vybíráme z magazínu