Nechte se inspirovat – nejprodávanější mobily v roce 2022 (1. část, levnější kousky)

Nechte se inspirovat – nejprodávanější mobily v roce 2022 (1. část, levnější kousky)

Mobilní telefony se k nám připojily před pár lety a partnerství začalo bez problémů a velmi úspěšně, takže dnes už mobilní telefony představují nedílnou součást nás samých.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Mobilní telefony se k nám připojily před pár lety a partnerství začalo bez problémů a velmi úspěšně, takže dnes už mobilní telefony představují nedílnou součást nás samých. Práce, zábava, rodina jsou tři oblasti, v nichž si část povinností převzaly mobilní telefony. Někdy pomůžou, někdy jsou otravné, ale vždycky je máme při sobě. Staly se prostě velice důležitou věcí každodenní potřeby, a proto jim věnujeme docela dost pozornosti. V tomto článku jsme pro vás připravili výčet nejprodávanějších modelů mobilních telefonů za rok 2022. Jde tedy o mobilní telefony, které se osvědčily v mnoha rukách spousty lidí a při mnoha různých příležitostech. Věříme tedy, že pro vás budou tyto informace inspirací a že vám usnadní výběr a nákup mobilního telefonu.

Samsung Galaxy A52s 5G

Celá řada modelů Samsung Galaxy A je pro korejského výrobce trefou do černého. Samsung Galaxy A52s 5G nabízí přesně vyváženou výbavu s vylepšeným procesorem a s cenou pod 10 tisíc. Mírně zaoblené boky a tenká konstrukce v nitru skrývají opravdu výkonný procesor Snapdragon 778G, který ve spolupráci s pamětí 6GB RAM dává fakt skvělý výkon. Veškeré operace jsou rychlé a přesné, odezva okamžitá.

Samsung Galaxy A52s 5G také nabízí ve střední třídě neviděnou odolnost se stupněm krytí IP67. Na kobylku se tomuto Samsungu nedostane ani voda, ani prach. 6,5palcový AMOLED displej s Full HD+ rozlišením je jeden z nejkvalitnějších v dané třídě. Mobilní telefon Samsung Galaxy A52s 5G výrobce osadil 3,5mm jackem, který pomalu z telefonů mizí a zvuk u tohoto modelu je překvapivě vynikající díky stereo reproduktorům.

Samsung Galaxy A52s 5G umožňuje spolehlivě špičkové focení, a to díky hlavnímu 64megapixelovému snímači. Jeho největší výhoda tkví v zabudované optické stabilizaci obrazu, který dělá z fotek obrazy ostré jako břitva. Rovněž si výborně poradí s šerem, kdy výrazně potlačuje šum. Jediný nedostatek modelu Samsung Galaxy A52s 5G patrně představuje poměrně dlouhá doba nabíjení.

Xiaomi Redmi Note 11 4G

Xiaomi Redmi Note 11 4G si naprosto právem získal pozornost širší veřejnosti, protože jde o levný mobilní telefon s vynikající výdrží baterie, skvělým displejem a rychlým procesorem. Cena? Něco málo nad 5 tisíc. A co za to? Zvýšená odolnost IP53 překvapivě elegantního plastového krytu, který se nebojí prachu ani potřísnění vodou, je jednou z věcí, jíž předčí konkurenty ve své třídě. AMOLED displej s úhlopříčkou 6,43 palce nabídne médium, které výtečně přehrává videa a obnovovací frekvenci 90 Hz ocení opravdu všichni. Stereo reproduktory a 3,5mm jack zase potěší uši, protože třeba při hlasitosti 70 % hraje Xiaomi Redmi Note 11 4G krásně.

V nitru Xiaomi Redmi Note 11 4G naleznete procesor Snapdragon 680, který zaručuje bezproblémové hraní her i multitasking. Doporučujeme ovšem verzi s 128GB pamětí, protože ta s 64GB pamětí uživatelům po zapnutí poskytne pouze 40 GB. Lidé budou rozhodně nadšeni z baterie, která má naprosto dostatečnou kapacitu 5 000 mAh a tempo jejího nabíjení ohromí. Z nuly na 100 % máte nabito za pouhou hodinu. Fotoaparát u Xiaomi Redmi Note 11 4G neoslní ani neurazí. Tady mobilní telefon reálně odpovídá ceně těsně nad 5 tisíc.

Samsung Galaxy A13

Samsung Galaxy A13 patří mezi konstrukčně rozměrnější mobilní telefony, ale přesto dobře padne do ruky. Úroveň odolnosti však není nijak valná, a tak se otisků prstů jen tak nezbavíte. Displej modelu Samsung Galaxy A13 však chrání Gorilla Glass 5. Co se týká samotného displeje, je to místo, kde výrobce docela šetřil, protože telefon stojí pod 5 tisíc. Nabízí totiž vlastní 60Hz IPS LCD o velikosti 6,6 palců, přičemž Xiaomi Redmi Note 11 nabízí o generaci novější 90Hz AMOLED displej. A není úplný průšvih i díky rozlišení 2 408 x 1 080 pixelů, ale cenově srovnatelná konkurence je přece jenom dál.

Achillovu patu korejského mobilu Samsung Galaxy A13 představuje hardware a výkon. O ten se stará postarší procesor Exynos 850 a hodně zjednodušeně řečeno nestíhá. Konkurenti jsou na tom o hodně lépe. Některé aplikace se spouštějí o něco déle, chod telefonu není nijak plynulý a třeba procházení sociálními sítěmi bývá dosti trhaná zábava, Samsung Galaxy A13 rovněž nedoporučujeme pro hraní her. Naopak baterie vydrží při obvyklém používání i dva dny, její kapacita je 5 000 mAh, i tady však platí ale. Do plného nabití uběhnou dvě hodiny a balení nového telefonu neobsahuje nabíječku.

Samsung Galaxy A13 nabízí hlavní fotoaparát s čočkou 50 Mpx, kterým budete fotit určitě nejvíce, protože ostatní fotoaparáty nedosahují zdaleka takové kvality, jaká by vás při následném prohlížení fotek potěšila. Nicméně i u hlavního objektivu se objevuje při horších světelných podmínkách šum, což odpovídá cenové kategorii telefonu, a také nepočítejte s ostrými fotkami pobíhajících domácích mazlíčků nebo dětí. Suma sumárum – Samsung Galaxy A13 je spíše pro méně náročné uživatele, kterým bude naopak vyhovovat cenovka někde pod 5 tisíci.

Xiaomi Redmi Note 10

Xiaomi Redmi Note 10 je další námět na téma za málo peněz hodně muziky. Cena pod 5 tisíc je určitě velmi lákavá. Ale co za to? Plastová záda i celá konstrukce Xiaomi Redmi Note 10 jsou velmi povedené, dobře padnou do ruky a telefon je velmi lehký – 179 gramů. A i přes to má vestavěnou baterii s kapacitou 5 000 mAh, což se zdá být docela zázrak. Den a půl či dva dny nemusíte s Xiaomi Redmi Note 10 řešit nabíjení. Nabíjení z „nuly na sto“ zabere krásných 70 minut.

Rozhodně také potěší displej. 6,43palcový Super AMOLED panel s full HD je dokonce lepší, než nabízí konkurence od Samsungu. Jde o nejlepší displej ve své kategorii, ovšem obnovovací frekvenci má 60 Hz, což u takhle skvělého displeje nevadí. Xiaomi Redmi Note 10 jakožto telefon nižší střední kategorie je překvapivě osazen stereo zvukem, který lze snadno označit za špičku ve své kategorii v oblasti reproduktorů. Sluchátko hovorů by mohlo být trochu hlasitější.

Procesor Snapdragon 678 se do tohoto telefonu výborně hodí. Není žádný silák a rychlík, ale také žádné ořezávátko. Právě díky těmto kompromisům může výrobce držet cenu pod 5 tisíci. Hlavní fotoaparát umí 48 Mpx a platí u něj podobné jako u cenově srovnatelných telefonů. Je-li dobré světlo, fotky vylezou výborné, naopak čím méně světla, tím horší fotky a větší šum. Největším průšvihem modelu Xiaomi Redmi Note 10 je absence možnosti bezkontaktního placení NFC. V dnešní době docela úlet. Také po zapnutí musíte Xiaomi Redmi Note 10 vyčistit od předinstalovaných aplikací, které nebudete moc používat, protože zabírají poměrně hodně místa. Nicméně i přes tyto dvě výtky lze Xiaomi Redmi Note 10 jenom než doporučit.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Vybíráme z tipů