článek

Jak vybrat rozkládací pohovku?


Většina lidí si v dnešní době místo klasické postele pořizuje rozkládací pohovku. Nejen že bývá levnější, ale dokáže uspořit značnou část prostoru. Hodí se zejména do dětských a obývacích pokojů nebo do pokojů pro hosty...
(celý článek)

Většina lidí si v dnešní době místo klasické postele pořizuje rozkládací pohovku. Nejen že bývá levnější, ale dokáže uspořit značnou část prostoru. Hodí se zejména do dětských a obývacích pokojů nebo ...
Sdílejte obsah s přáteliNesmíte však zapomínat na to, že pokud budete na pohovce spát každý den, budete potřebovat větší rozměry a kvalitnější materiál, případně dokoupit matraci, aby nedošlo k proleženinám.

Kritéria výběru rozkládací pohovky • Jakou preferujete cenovou hladinu?

 • Chcete klasickou nebo rohovou pohovku?

 • Budete pohovku využívat každý den nebo jen občas?

 • Budete na pohovce spát sami nebo s někým?

 • Jakou požadujete velikost lůžka?


Na začátku je dobré promyslet si, kolik do pohovky chcete „vrazit“ peněz. Může to být jen pár tisíc nebo i několik desítek tisíc korun. Vše záleží, jestli chcete pohovku klasickou nebo rohovou a jak často ji budete využívat. Pokud má sloužit ke každodennímu účelu, doporučuje se při pořízení tohoto produktu nešetřit. Levnější varianty totiž nemusí tak časté využívaní snést a může dojít k poškození už za několik málo měsíců.

Rozkládací pohovka, která se vám bude líbit!

Výhody a nevýhody rozkládací pohovky


Výhody rozkládací pohovky • šetří místo

 • malá hmotnost

 • vhodná i jako sedací souprava

 • možnost výběru z několika barev a materiálu

 • široký sortiment


Nevýhody rozkládací pohovky • nikdy plně nenahradí klasickou postel

 • má kratší životnost

 • při každodenním spaní jsou vidět proleženiny (nutnost použití alespoň tzv. rolovací matrace)


Důležité parametry při výběru rozkládací pohovky


Rozměry


Rozměr úzce souvisí s kvalitou spánku. Velikost pohovky vybírejte především podle toho, jestli na ní budete spát pravidelně nebo jen občas. V případě pravidelného spaní vybírejte pohovku, která má na délku alespoň 2 metry a na šířku nejlépe 180 cm, což zajistí pohodlně spaní pro dva lidi, z nichž každý má 90 cm. Nejideálnějším způsobem je vyzkoušet si pohovku ještě v obchodě, ať víte jaký rozměr je pro vás ten pravý.

Rozkládací pohovka, která se vám bude líbit!

Způsob rozkládání


Vysouvací zásuvka s možností rozložení je typ pohovky, který je nejvíce rozšířenou variantou na trhu. Spací díl se jednoduše vysune vpřed, čímž vznikne prostor, jenž se vyplní matrací, která většinou slouží jako opěrka sedačky a při spaní může chybět.

Rozkládací pohovky s jednou matrací jdou nejlepší pro každodenní spaní. Pohovka se opět jednoduše vysune, čímž dojde k také k vysunutí zabudované matrace. Nutné je počítat s vyšší pořizovací cenou.

Pohovky se sklopnou opěrnou částí jsou rychle rozložitelné a vhodné pouze pro občasné spaní, nemá totiž kvalitní matraci. Lehkým pohybem se sklopí opěrná část sedačky, která pak slouží jako druhé lůžko.

Rozkládací pohovka, která se vám bude líbit!

Materiál pohovky


Velmi rozšířeným materiálem je kůže. Ta ovšem nemusí být vždy ku prospěchu. V letních měsících může zanechávat skvrny, pokud na ni usednete a budete zrovna od potu, protože pot pohovka nevstřebá jako jiné materiály.

Textilní pohovky představují širokou škálu produktů různých tvarů a barev. Tyto pohovky jsou také designově velmi pěkné a zapadnou téměř do jakékoliv domácnosti.

Nábytková centra jsou plná rozkládacích pohovek. Vyberte si tu, která se nejen bude hodit od interiéru vašeho bytu či domu, ale také s ohledem na pohodlné spaní, protože spaní je tím nejdůležitějším.


 • Autor: Tomas Skocdopole
 • Publikováno:

Kategorie:

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Vybíráme z magazínu