článek

Jak vybrat lednici?


Spotřebič, bez kterého se žádná domácnost neobejde. Lednička uchovává potravin..
(celý článek)

Spotřebič, bez kterého se žádná domácnost neobejde. Lednička uchovává potravin...
Sdílejte obsah s přáteliSpotřebič, bez kterého se žádná domácnost neobejde. Lednička uchovává potravinám svoji čerstvost, bez které bychom mohli koupené maso či zeleninu hned druhý den vyhodit. Pojďte si s námi projít krok po kroku správný výběr ledničky, která nesmí v žádné kuchyni chybět.

Co je důležité vědět před výběrem ledničky?


Než se pustíte do samotného výběru ledničky, je důležité si ujasnit následující:

-Finance, které máte k dispozici
-Jak veliký máte prostor pro ledničku
-Jakou velikost ledničky chcete
-Požadujete ledničku s mrazákem
-Dbejte na energetickou náročnost ledničky, protože při celodenním provozu se může prodražit

Poslední bod je velice důležitý. Dbejte na to, aby lednička měla co nejvyšší stupeň energetické náročnosti, to znamená A+, A++ nebo nejlépe A+++. Samozřejmě, čím lepší třída energetické náročnosti, tím i vyšší pořizovací cena ledničky, ovšem vždy je lepší si připlatit, aby lednička byla co nejúspornější.

Typy ledniček


-Malé ledničky
-Lednice bez mrazáku
-Lednice s mrazákem
-Vestavěné ledničky

Malé ledničky


Na chatu či do hotelového pokoje se hodí právě malé ledničky. Jsou velmi kompaktní a nenáročné na prostor. Tyto ledničky existují buď s mazákem, nebo bez mrazáku. Výhodou jsou malé rozměry a malá hmotnost. Nevýhody spočívají v malém, prostoru uvnitř ledničky a v případě zabudovaného mrazáku se prostor ještě zmenší.

Lednice bez mrazáku


Větších rozměrů existují také lednice, které ovšem neobsahují mrazák. Tím je celý vnitřní prostor určen pouze k chlazení. Vhodný způsob do domácností s větší rodinou. Hodí se také tam, kde je používán mrazák samostatně, protože pro více osob je mrazák velmi potřebný.

Lednice s mrazákem


Ve většině domácností lze dnes najít ledničku s mrazákem. Jedná se o nejideálnější kombinaci ledničky, která zajistí dva v jednom. Tyto typy ledniček existují v mnoha velikostech. Pořídit se dají malé (viz víše) nebo veliké či středně veliké. Hodí se zejména do vícečlenných rodin a skvěle kombinují jak mrazení, tak i chlazení. Jsou také cenově velmi dostupné, jejich cena začíná na částce kolem 2 500 Kč a šplhá až po desetitisíce, kde figuruje hlavně velikost a energetická náročnost.

Vestavění ledničky


Hitem jsou lednice vestavěné. Nutné je však myslet na vyšší pořizovací náklady v desítkách tisíc korun. Dají se však velice dobře zakomponovat do vaší kuchyňské linky. Jsou ideální jak pro malé, tak hlavně pro veliké rodiny s dětmi. Vyžadují náročnější a odbornou instalaci lednice.

Pokud se rozhodněte pořídit ledničku, kterou byste chtěli vyměnit za vaši starou, dbejte hlavně na energetickou náročnost, která vám ušetří spoustu peněz. Je lepší investovat do lednice více a ušetřit na poplatcích za elektrickou energii.


  • Autor: tomas
  • Publikováno:

Kategorie: Bílé zboží

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další zboží Jak vybrat lednici?.