článek

Jak vybrat sedací soupravu?


A je to tady. Konečně jste se rozhoupali ke společnému bydlení a hledáte dominantu pro váš obývací pokoj. Nebo vám potomci povyrostli a už se s nimi na malý dvojsedák nevejdete? Každopádně vás čeká jedna z nejpříjemnějších činností, která při zařizování bydlení může nastat. Výběr sedací soupravy...
(celý článek)

A je to tady. Konečně jste se rozhoupali ke společnému bydlení a hledáte dominantu pro váš obývací pokoj. Nebo vám potomci povyrostli a už se s nimi na malý dvojsedák nevejdete? Každopádně vás čeká je...
Sdílejte obsah s přáteliNákup nové sedací soupravy představuje poměrně znatelný zásah do rodinného rozpočtu. Je jedno, zda jste právě dostudoval nebo vyděláváte slušné peníze.

Na co si dát pozor a co při výběru neopomenout?Úplně první myšlenka by měla směřovat k prostoru, který sedačce hodláme vyčlenit. Nejlépe se v tomto případe přemýšlí s metrem v ruce a kalkulačkou v hlavě. Zvažte i ponechání dostatečného volného prostoru okolo sedačky, abyste kolem ní mohli volně procházet. Nezapomeňte zvážit i počet osob, které mohou sedačku využívat naráz s drobnou rezervou pro rodinné návštěvy. Zkrátka bez čísel se při prvotním rozmýšlení neobejdete.

Různé sedačky pro rozmanité potřebyJinou sedačku vybere mladý pár zařizující byt 1+1, jinou bude preferovat rodina s dětmi. Do malého bytu je ideální malá sedačka, nejlépe dvoumístná, splňující i na malém prostoru požadavky na pohodlí. Do většího bytu, případně pro rodinu s dětmi zvolíme pravděpodobně sedačku do L nebo do U. Ani klasiku není radno zatracovat. Konzervativní trojsedák s dvěma křesly ocení návštěvy, které budou mít pro sebe samostatné křeslo a nebudou se muset mačkat na jedné sedačce s pány domu. Praktickým doplňkem bývá i taburet, který může posloužit stejně dobře jako relaxační podložka pro nohy i jako sedací místo pro dalšího hosta.

Důležitá je i volba materiálu a vlastnostíPředtím než se vydáte do spárů nákupního centra, promyslete i materiál a potah pohovky, který byste měli nejraději. Někdo má raději teplý látkový potah, který je ale náročný na údržbu. Jiný dá přednost povrchu z kůže nebo koženky i za cenu přilepení se k sedací části v letních měsících.

Máte často návštěvy, které u vás občasně přespí? Počítejte s tím už při plánování pohovky a zaměřte se na ty, které je možno rozložením přetvořit v pohodlné lůžko.

Promyslete i možnosti úložného prostoru, která nabízí většina velkých sedacích souprav. Úložného prostoru není nikdy dost a oceníte ho v malém i prostorném bytě. Můžete do něho ukládat například deky nebo přehozy, které na sedačce používáte nebo dětské hračky, které nemusíte pracně skládat, jen je do otevřené sedačky naházíte a zavřete a je uklizeno co by dup. A jen tak mezi námi, vždy se najde něco, co lze ukrýt před zraky zvědavých návštěv.


  • Autor:
  • Publikováno:

Kategorie: Nábytek

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: