článek

Jak ušetřit při nákupu dárků


Kupování dárků patří mezi aktivity, které jsou spojené s příjemnými zážitky. Pokud se však nacházíte v nelichotivé finanční situaci, může se nakupování proměnit v noční můru. V následujícím článku se podíváme na několik tipů, jak ušetřit při nákupu dárků, a přesto obdarované potěšit...
(celý článek)

Kupování dárků patří mezi aktivity, které jsou spojené s příjemnými zážitky. Pokud se však nacházíte v nelichotivé finanční situaci, může se nakupování proměnit v noční můru. V následujícím článku se ...
Sdílejte obsah s přáteliKupujte potřebné věciAť už vybíráte dárky na Vánoce, k narozeninám nebo jiné příležitosti, snažte se zaměřovat na věci, které jsou dobře využitelné a potřebné. Obdarovanými budou mnohdy lidé, kteří s vámi sdílejí společnou domácnost, a pokud si nemůžete dovolit větší výdaj z rozpočtu, bude nákup potřebného zboží dobrým řešením. Jeho pořízení byste se totiž v delším horizontu stejně nevyhnuli a obdarovanému můžete udělat radost i bez nutnosti dalších nepříjemných výdajů.

Zajímavé dárky pro vaše blízké

Buďte domluvení na hodnotě darůDárky obvykle nakupujeme stejným lidem, od kterých je pravidelně dostáváme. Buďte proto s obdarovanými domluvení na přibližné hodnotě budoucích darů. Nejen, že tímto krokem předejdete trapným situacím s dárky rozdílné hodnoty, ale především budete mít představu, jaké dárky vybírat. Pokud budete obdarování věcmi stejné hodnoty, které sami věnujete, nebudou pro vás Vánoce a další události tolik nákladné.

Nakupujte rozvážněKdyž už máte vybraný konkrétní dárek, snažte se porovnávat ceny a nabídky u více obchodníku. Mnohokrát je stejné zboží dostupné za několik cen a díky tomu, že se na trhu dobře zorientujete, můžete ušetřit podstatnou část nákupní ceny.

Zajímavé dárky pro vaše blízké

Buďte pozorníI maličkosti mohou udělat radost, snažte se být v průběhu roku pozorní a vysledovat, které věci vašim nejbližším chybí. Často pak můžete i za velmi nízkou cenu pořídit dárky, které udělají svým budoucím majitelům velkou radost.

Nepřehánějte to se šetřenímAť kupujete dárek komukoliv, nikdy to nepřehánějte se šetřením. Nezapomínejte, že dárkem vždy předáváte především radost, a nikoliv onu finanční hodnotu. Zbytečný stres spojený s finanční stránkou věci vám může prožitek z nakupování výrazně pokazit.

Zajímavé dárky pro vaše blízké


  • Autor: tomas
  • Publikováno:

Kategorie: Tipy

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: