článek

Pojištění domácnosti - jistota bydlení


S pojištěním nemovitosti bývá tento produkt často zaměňován. Každý z nich se..
(celý článek)

S pojištěním nemovitosti bývá tento produkt často zaměňován. Každý z nich se...
Sdílejte obsah s přáteli
S pojištěním nemovitosti bývá tento produkt často zaměňován. Každý z nich se ale týká něčeho jiného. Pojištění domácnosti slouží ke krytí škod přímo na vybavení domácnosti. Zjednodušeně tedy toho, co doma máte a není to pevně spojeno se zemí.

Příčinou mohou poškození být stejně tak živly, v základu bývá kryto riziko vandalismu, krádeže nebo zatečení vody. V rozšířené verzi to může být taktéž škoda způsobení přepětím a voda, která vám zateče domů například po bouřce.

Zpravidla se do pojistky zahrnují i ty věci, které ponecháte v blízkosti domácnosti, třeba věci v zaparkovaném autě. Každá pojišťovna má tyto parametry nastaveny odlišně. Zejména je nutné pochopit systém výluk.

>> Sjednejte si pojištění domácnosti online a za rozumnou cenu <<


Kolik pojištění stojí


Klíčová otázka, která trápí spotřebitele, je to, kolik pojistka vlastně stojí. Ve snaze ušetřit si tak pojištění poddimenzují. Velmi jednoduše nastaví částku odpovídající ceně za vybavení neadekvátně nízko. Výsledkem je sice nižší platba pojistného, ale nedostačující limit krytí. Pojišťovna vám v případě potřeby nebude moci vyplatit plnou částku, z níž zničené věci nahradíte.

Opačný případ, tedy že klient hodnotu pojištěných věcí odhadne vyšší než ve skutečnosti, se stává méně často. Výše plnění přitom vždy bude odpovídat reálné hodnotě pojištěných předmětů, proto nemá smysl přepojišťovat se s vidinou zisku.

>> Sjednejte si pojištění domácnosti online a za rozumnou cenu <<


Rozdíl v cenách


I když se snažíte čestně pojišťovně dodat co nejpřesnější informace, musíte sledovat její metodiku. Oceňovat předměty totiž může hned ve třech různých cenách: V ceně nové, časové nebo tzv. obvyklé, též tržní.

Nová cena odpovídá takové částce, za kterou si můžete pořídit novou věc. Cena časová opět zohledňuje amortizaci neboli opotřebení předmětu, tedy stanovuje cenu podle toho, jaká byla hodnota věci v době oné události. A do třetice, cena obvyklá se odvozuje od té částky, za kterou se daná věc aktuálně prodává.


>> Sjednejte si pojištění domácnosti online a za rozumnou cenu <<


  • Autor: Chci.cz
  • Publikováno:

Kategorie: Tipy

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: