5 tipů na dárky pro kutily a zahrádkáře

5 tipů na dárky pro kutily a zahrádkáře

Jejich hřištěm a největší láskou je dílna a zahrada. Stále se vše oprav

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Jejich hřištěm a největší láskou je dílna a zahrada. Stále se vše opravují a zdokonalují. V dílně mají vše srovnané podle velikosti, na zahradě jsou záhony jak podle pravítka. Ano, to jsou kutilové a zahrádkáři.

Je za nimi vidět spoustu práce, ale také obdivu a pochvaly od kolem jdoucích. Jak je obdarovat na vánoce nebo k nějakému výročí? Jaký dárek vybrat pro nadšené kutily a zahrádkáře? Zde je 5 tipů.

Zahradnické nůžky, je z čeho vybírat

Zahradnických nůžek je velké množství různých druhů a typů. Malé ruční nůžky na slabší větve, většinou do průměru 25 mm. Větší dvouruční nůžky na silnější větve. Nůžky na živé ploty nebo teleskopické nůžky pro stříhání větví ve výškách.

Je z čeho vybírat. I když nějaké nůžky váš zahradník již má, stále je možné vybrat další. Prim mezi ručními zahradními nůžkami hrají značky Fiskars, Gardena a Bahco. S těmi zabodujete.

Samostatnou kapitolou jsou nůžky akumulátorové. Pro stříhání bez námahy. Bateriové nůžky se nejčastěji používají pro stříhání živých plotů a pro trávníky. Tedy ne, že byste s nimi stříhali celý trávník, ale jsou určené na zastřižení okrajů trávníku okolo zídek, obrubníků a záhonů. O dokonalosti zahrady prostě rozhodují detaily. Zde volte značky Bosch, Gardena nebo levnější Fieldmann.

Aku vrtačka a šroubovák se vždy hodí

Na každé zahradě, v každé dílně, v každém domě a bytě se najde něco, co je třeba utáhnout nebo zavrtat. Aku šroubovák nebo aku vrtačka je v domácnosti již skoro nutností. Obsluha je jednoduchá. Nemusíte za sebou tahat kabel, nasadíte vrták nebo jiný nástroj a jdete na to.

Jsou baleny v praktickém kufříku pro snadnější přenášení. Při výběru jsou důležité parametry jako je kroutící moment, kapacita akumulátoru nebo váha. Ze sortimentu aku vrtaček vybírejte ty, které mají v balení 2 baterie, abyste je mohli měnit hned při práci a nezdržovali jste se.

Malý aku šroubovák se hodí a pomůže třeba při sestavování nábytku. Aku vrtačka pak na těžší práce. Jaké značky? Bosch. Makita, Matabo, Extol patří ke špičce. A nezapomeňte koupit také sadu vrtáků a sadu nástrčných bitů.

Postřikovač a bohaté příslušenství

Malý ruční postřikovač do skleníku, velký zádový postřikovač na trávník a na stromy. Každý správný zahradník musí mít postřikovač. Kvalitnější výrobci nabízejí k zádovým postřikovačům i různé praktické příslušenství a nástavce.

Velký výběr postřikovačů a příslušenství má například značka Solo. Jaké další značky vybírat? Gardena, Extol, Hecht nebo Gloria.

Rozmetadlo pro správné hnojení

Kdo má trávník, potřebuje rozmetadlo nebo posypový vozík. Díky tomu zajistíte rovnoměrnou aplikaci hnojiv nebo osiv. Hnojení je pro trávník velmi důležité a správná aplikace trávník ochrání od poškození.

Menší rozmetadla jsou ruční a bateriová. Jsou ideální pro menší trávníky. Pro větší trávníkové plochy jsou vhodné větší tlačená rozmetadla. Mají gumová kola a větší nádobu na hnojivo. Máte doma zahradní traktor? Zvolte tažené rozmetadlo za traktůrek.

Milovníkům trávníku udělá nové rozmetadlo velkou radost. Kvalitní ruční rozmetadlo na baterie nabízí Wolf-Garten, tlačená rozmetadla vybírejte od značek Hecht, MTD, Scotts nebo Eurogreen.

Menší posypové vozíky pro malé trávníkové plochy nabízí Gardena, Hecht a Wolf-Garten.

Buben na hadici a vozík - konec zamotaných hadic

Mnoho zahrádkářů má na zahradě nějaký kotouč připevněný na plotě, kam namotávají zahradní hadici. Určitě by jim udělal radost pojízdný vozík na hadici.

Na trhu je mnoho možností. Vybírejte podle konstrukce a použitých materiálů, aby vozík na hadici dlouho vydržel.

K upevnění na zeď jsou výborné bubny s automatickým navíjením. Celý systém okolo hadic, vozíků, bubnů na hadice a samotného zavlažování má velmi dobře propracovaný Gardena. Myslím, že s touto značkou chybu neuděláte.

Pomohli vám tyto tipy na dárky pro zahradníky a milovníky hobby? Většina výše uvedených dárků se vejde do rozmezí od 500 Kč do 5000 Kč . V každé kategorii je vždy mnoho možností, ze kterých lze vybrat. Soustřeďte se na kvalitu a moderní funkční design. Vyberte pro své nejbližší špičkový dárek pro jejich velké hobby.

Další podobné dárky na jdete v sekci Zahrada!

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Vybíráme z tipů