článek

Vánoční dárky, které je nejlépe řešit s předstihem


Do první adventní neděle zbývá ještě velká spousta času, stejně tak i do Štědrého dne. Během této doby nás čeká řada povinností a starostí. Část z nich si přitom můžete ušetřit například tím, že si připravíte dárky pro své blízké s předstihem, abyste se pak nemuseli účastnit všeobecného vánočního shonu a raději mohli trávit čas v klidu s hrnkem svařáku v ruce...
(celý článek)

Do první adventní neděle zbývá ještě velká spousta času, stejně tak i do Štědrého dne. Během této doby nás čeká řada povinností a starostí. Část z nich si přitom můžete ušetřit například tím, že si př...
Sdílejte obsah s přáteliDo první adventní neděle zbývá ještě velká spousta času, stejně tak i do Štědrého dne. Během této doby nás čeká řada povinností a starostí. Část z nich si přitom můžete ušetřit například tím, že si připravíte dárky pro své blízké s předstihem, abyste se pak nemuseli účastnit všeobecného vánočního shonu a raději mohli trávit čas v klidu s hrnkem svařáku v ruce. Některé dárky je naopak mnohem lepší řešit s předstihem, vyžadují totiž více času. Ať už se jedná o čas váš, čas na výrobu či dovoz, rozhodně se vyplatí myslet na ně dopředu. Pokračujte směle ve čtení a nechte se inspirovat.

1. Fotodárky


Není lepšího dárku pro rodiče nebo prarodiče, potěšit však může úplně kohokoli. Čas navíc se hodí nejen na samotnou výrobu - tisk či potisk - ale i na přípravu z vaší strany. Například takový výběr fotografií na tisk fotoknihy či kalendáře může zabrat více času, než by se mohlo zdát. Musíte přece najít ty pravé, které se budou skvěle hodit a připomenou obdarovanému vaše společně strávené momenty, osoby jemu blízké, silné zážitky, které chcete zachovat. To je něco, co je lepší neuspěchat. Musíte také dbát na kvalitu fotografií, jejich případnou úpravu a také parametry výroby vašeho fotodárku.

2. Vlastnoručně vyrobené dárky


Jak lépe využít své schopnosti a dovednosti než jejich investováním do tvorby něčeho, co bude vašim blízkým připomínat, jak vám na nich záleží? Pokud však plánujete vyrábět cokoli, časová rezerva se hodí - to nejen pro případy neúspěšných pokusů, ale také na samotný proces tvorby, který se nikdy nevyplatí uspěchat - ať už budete šít polštáře, plést šály či připravovat nějaké dobroty.

Ty jsou takovou vlastní kategorií - takzvané “jedlé dárky”, které se těší poměrně velké oblibě. Samozřejmě, že je můžete koupit na vánočních trzích na poslední chvíli, většinu z nich však není příliš těžké vyrobit. Likéry z bezinek, ořechů, zázvoru, bylinek a podobně - všechny vyžadují určitý čas na přípravu, ale jinak se jedná v podstatě o nenáročný proces. Pak je můžete dát do pěkné lahve, ozdobit, a osobitý dárek je na světě. To samé platí třeba pro nakládanou zeleninu, sýry či uzeniny. Receptů je velké množství, koření a výsledná chuť zcela ve vaší režii a úspěch u obdarovaného obvykle zaručen! Ořechy v medu, domácí čokoláda, sušenky - možná se vám některé věci nepovedou napoprvé, ale právě proto je ideální začít již teď. Zkoušet, vymýšlet, ochutnávat, zkoušet znovu.

3. Vstupenky


Víte-li například, že má váš blízký každý druhý víkend volný, můžete jít více na jistotu. Kupte mu například vstupenku na divadelní představení či koncert. Mnohé akce tohoto rázu bývají s velkým předstihem vyprodané - pokud by se vám podařilo sehnat lístky, jistě byste se dočkali vděku. V případě, že by se obdarovanému nakonec termín nehodil, nebývá problém vstupenky prodat - trocha risku, pozitiva včasného pořízení však bezpochyby převažují.

4. Dárky s dlouhou dobou dovozu


Zejména, pokud objednáváte něco ze zahraničí, je lepší počítat s tím, že se může vaše zásilka zdržet po cestě. Jak ale jistě víme, totéž se dost dobře může stát i v případě tuzemských e-shopů. Zvláště těsně před Vánocemi mívají velké množství objednávek a garantovaná doba dodání nemusí vždy odpovídat realitě. Než mít pod stromečkem prázdno, protože dárky nedorazily, je lepší zařídit věci s předstihem. U řady prodejců můžete dokonce pořídit i se slevami či dopravou zdarma, jsou totiž také nepochybně rádi, když si nakoupíme s předstihem a oni pak mají o to méně objednávek v době největšího vytížení.


  • Autor: Chci.cz
  • Publikováno:

Kategorie: Tipy

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: