článek

Uspokojte mlsnou pokožku kvalitní přírodní kosmetikou…


Naše pokožka je velmi citlivá na látky vstřebané z okolí, denně naše pokožka vstřebává až 60% látek z kosmetiky a okolí, v závislosti na jejich vstřebatelnosti a velikosti. Začněte se více zajímat o kosmetiku jakou používáte, můžete tak ovlivnit množství toxických látek které se vstřebá do vašeho krevního řečiště...
(celý článek)

Naše pokožka je velmi citlivá na látky vstřebané z okolí, denně naše pokožka vstřebává až 60% látek z kosmetiky a okolí, v závislosti na jejich vstřebatelnosti a velikosti. Začněte se více zajímat o k...
Sdílejte obsah s přáteliNaše pokožka je velmi citlivá na látky vstřebané z okolí, denně naše pokožka vstřebává až 60% látek z kosmetiky a okolí, v závislosti na jejich vstřebatelnosti a velikosti. Začněte se více zajímat o kosmetiku jakou používáte, můžete tak ovlivnit množství toxických látek které se vstřebá do vašeho krevního řečiště.

Kosmetika ze srdce přírody


Přírodní kosmetika je především založena na vysoké koncentraci rostlinných a bylinných olejů a extraktů. Tím je pro tělo naprosto přirozená a minimalizuje se tím vznik kožních alergií, nebo ekzémů. e tak ideální volbou pro lidi trpící kožními problémy, nebo pro ty, kteří mají suchou, citlivou a problematickou pleť. Ale jednou z hlavních výhod je to, že díky svému složení je vhodná naprosto pro každého.

Konvenční vs přírodní kosmetika


Každá žena denně použije až 12 kosmetických produktů obsahujících 168 jedinečných ingrediencí. Mezi těmito ingrediencemi mohou být endokrinní disruptory, které mohou z dlouhodobého hlediska ovlivňovat hormonální rovnováhu. Vzhledem k tomu, že naše pokožka může v závislosti na látce, co s ní přijdou do kontaktu absorbovat až 60% látek do krevního řečiště (příklad: nikotinové náplasti či antikoncepce), je tedy velmi vhodné hlídat si, co používáme denně za produkty pro osobní péči, včetně drogerie. Pravidelným používáním “toxické” drogerie si můžete způsobit také: kožní problémy, rakovinu, neplodnost, vrozené vady, reprodukční problémy kognitivní poruchy.

Přírodní kosmetika obsahuje přírodní složky v daleko větší koncentraci. Obsahuje zejména rostlinné oleje, které slouží jako základy většiny produktů. Ty se získávají extrakcí, nebo jsou za studena lisované. Oleje jsou poté doplňovány o éterické oleje, které zde nejen zastupují vonnou složku výrobku, ale také částečně působí jako konzervant. Éterické oleje jsou získané destilací nebo lisovaním květů, plodů, listů či kůry. Dále jsou přidané výtažky a vitamíny z rostlin, ořechů, jader, semen, medu apod., esenciální oleje nebo třeba květinové vody – hydroláty.

Pokud se vám nechce pročítat složení kosmetických produktů a máte zájem snížit každodenní toxickou zátěž pro váš organismu, pak je přírodní antiestrogenní kosmetika jasná volba. Pravidelné používání přírodní kosmetiky nebude neblaze ovlivňovat váš organismus. Co na přírodní kosmetice velmi oceňujeme je fakt, že není testovaná na zvířatech a nezatěžuje životní prostředí. Vzhledem k tomu, že kosmetika pochází zejména z bylin, je velmi šetrná ke každé pokožce a zejména té citlivé, trpící na kožní problémy.

Přírodní produkty neobsahují žádné syntetické látky - v certifikované přírodní kosmetice nenajdete konzervační a synteticky vyrobené látky, barviva, silikony ani jiné ropné složky. Všechny produkty, které podléhají kritériím k získání certifikátů se zavazují k použití jen přírodních látek.

Vyvarujte se těchto ingrediencí


Syntetické látky obsažené v konvenční kosmetice obsahují látky, které mohou dráždit vaši pokožku a zapříčinit různé kožní alergie, nebo ekzémy, popřípadě narušovat hormonální rovnováhu (estrogenová dominance).

Imidazolidinyl urea, Bronopol, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Bronidox, 5-Bromo-5-Nitro-1, 3-Dioxane, Diazodinyl-Urea, DMDM Hydantion, PEG-100Stearate, Steareth-21, PEG-6-Tetrasodium-Pyrophosphate, PEG-7-Glyceryl-Cocoate, Dimethicone, Dimethycone Copolyol, Amodimethicone, Triphenyl Trimethycone, Cyclopenthasilixane, Dimethiconol, Methylparaben, ethylparaben, propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate /SLS/ a Sodium Laureth Sulfate /SLES, Oxybenzon, Parafín, Paraffinum Liquidum, Petroleum, Gera Microcristallina, Propylene Glycol.

WELEDA 2 v 1 Sprchový krém a šampon Čarovná máta 150 ml (7611916157530)

WELEDA 2 v 1 Sprchový krém a šampon Čarovná máta 150 ml (7611916157530)


169,- Kč

Dětský sprchový gel určený pro citlivou pokožku, s parfemací, balení je klasické, 2v1, přírodní složení, šetrný k očím, nedráždí pokožku a nevysušuje pokožku


Purity Vision Bio Levandulová voda 100 ml

Purity Vision Bio Levandulová voda 100 ml


189,- Kč

Tato květinová pleťová voda pochází ze sluncem zalitých polí v Bulharsku. Vzniká destilací, z pečlivě zpracovaných čerstvých květů levandule v bio kvalitě, při níž na sebe váže rostlinné vosky a biostimulátory.


Soaphoria Přírodní čisticí mýdlo s aktivním uhlím Carbone (Activated Charcoal Natural Soap) 110 g

Soaphoria Přírodní čisticí mýdlo s aktivním uhlím Carbone (Activated Charcoal Natural Soap) 110 g


133,- Kč

Čistící mýdlo je určené k péči o problematickou pleť. Jeho obzvlášť jemné složení je postaveno na bázi organických olejů.


Soaphoria Přírodní sprchová pěna Štěstí (Shower Mousse Happiness) 255 ml

Soaphoria Přírodní sprchová pěna Štěstí (Shower Mousse Happiness) 255 ml


233,- Kč

Písmena ukrývající blaho, mozaika krásných drobných radostí. Pociťte euforii v ovocně-květinovém opojení a vyčarujte si na rtech úsměv, kterým obdarujte celý svět .


Soaphoria Přírodní krémový deodorant Benátská noc (Organic Cream Deo Venetian Night) 50 ml

Soaphoria Přírodní krémový deodorant Benátská noc (Organic Cream Deo Venetian Night) 50 ml


167,- Kč

Tajemná vůně noci plné touhy, vášně a smyslnosti. Teplá a okouzlující ovocně-květinová vůně stvořená k svádění.


Primavera Přírodní éterický olej Pomeranč Bio Demeter 5 ml

Primavera Přírodní éterický olej Pomeranč Bio Demeter 5 ml


125,- Kč

Přírodní éterický olej s hřejivou sladce ovocnou vůní červeného pomeranče. Stimuluje pocit dobré nálady a dodává energii.  • Autor: Adela S
  • Publikováno:

Kategorie:

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Vybíráme z magazínu