článek

Tuhý šampon revoluce v mytí vlasů…


..
(celý článek)

...
Sdílejte obsah s přáteliTuhý šampon má tolik výhod, že by rozhodně neměl zůstat bez povšimnutí. Jeho hlavní výhodou je absolutní absence zbytečného plastového obalu. Dobré je také zmínit, že s tuhým šamponem výrazně ušetříte jak svou peněženku tak životní prostředí.

Tuhý šampon a jeho přednosti


Na rozdíl od balených tekutých šamponu jsou tuhé šampony velmi silně koncentrované. Například jedna kostka tuhého šamponu o váze 50 g vám v koupelně vydrží stejně dlouho jako balení 300 ml tekutého šamponu. Z toho vyplívá, že tuhý šampon je velmi skladná kosmetika, která dlouho vydrží a navíc vás bude stát mnohem méně peněz. Další z jeho výhod je absence plastového obalu, protože se tento typ šamponu často balí do recyklovaného papíru nebo kartonu. Tedy pokud hodně cestujete, pořiďte si nějakou eko cestovní krabičku.

ekologický
ekonomický
minimalistický
zero waste

Jak tuhý šampon používat?


Oproti jeho tekutým bráškům, není takřka žádný rozdíl v jeho používání. Na mokré vlasy přiložíte kostičku tuhého šamponu a začnete je masírovat, dokud se neudělá pěna. Nebo můžete kostku nejdřív promnout v mokrých dlaních a pak dát získanou pěnu na vlasy. Po skončení aplikace je dobré tuhý šampon odložit stranou a nechat uschnout. Vlasy nakonec pořádně vypláchněte vodou a usušte. Při prvních použití můžete mít pocit, že se tuhý šampon hůř vymývá z vlasů, v takovém případě vlasy opláchněte octovou vodou. Tento problém je většinou jen na začátku používání, protože vlasy jsou zvyklé na syntetické látky z konvenčních šamponů. Pokud už delší dobu užíváte tuhý šampon, tohoto přechodu se nemusíte obávat.

Jak tuhý šampon skladovat?


V domácím prostředí po každé aplikaci nechejte šampon uschnout na podložce na mýdlo, ve skleněné dóze s průchody nebo zavěšený v síťce. Díky tomu budete mít jistotu, že na vás bude čekat připravené na další šamponování. Pokud cestujete pořiďte si nějakou dobře uzavíratelnou krabičku, nebo postačí obyčejná prázdná sklenice. Pokud po koupeli musíte hned cestovat, zabalte tuhá šampon do suché žínky, ať může uschnout.


  • Autor: Adela S
  • Publikováno:

Kategorie:

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Vybíráme z magazínu