článek

Proč je nordic walk dobrý pro naše zdraví…


Při chůzi s holemi se spaluje více kalorií a pracuje více svalů než při běžné chůzi. Představte si, že jdete na procházku a napodobujete pohyb na běžkách tím, že se pomocí holí odtlačujete při chůzi po stezce nebo chodníku. Tomu se říká nordic walking. Původně byl navržen jako letní trénink pro běžce na lyžích. Nyní se nordic walking ve světě prosazuje jako cvičení, zejména mezi staršími lidmi...
(celý článek)

Při chůzi s holemi se spaluje více kalorií a pracuje více svalů než při běžné chůzi. Představte si, že jdete na procházku a napodobujete pohyb na běžkách tím, že se pomocí holí odtlačujete při chůzi p...
Sdílejte obsah s přáteliPři chůzi s holemi se spaluje více kalorií a pracuje více svalů než při běžné chůzi. Představte si, že jdete na procházku a napodobujete pohyb na běžkách tím, že se pomocí holí odtlačujete při chůzi po stezce nebo chodníku. Tomu se říká nordic walking. Původně byl navržen jako letní trénink pro běžce na lyžích. Nyní se nordic walking ve světě prosazuje jako cvičení, zejména mezi staršími lidmi.

Výhody nordic walkingu


Nordic walking kombinuje kardiovaskulární cvičení s intenzivním procvičováním svalů ramen, paží, středu těla a nohou. Při chůzi bez holí aktivujete svaly pod pasem. Když přidáte nordic walking hole, aktivujete také všechny svaly horní části těla. Zapojujete 80 až 90 % svalů, na rozdíl od 50 %, což přináší značný přínos pro spalování kalorií. Řada důkazů potvrzuje, že při nordic walkingu se spaluje více kalorií než při běžné chůzi - odhady se pohybují od 18 % do 67 %.

Severská chůze je také spojena se snížením tukové hmoty, "špatného" LDL cholesterolu a triglyceridů, depresí, úzkostí, chronickou bolestí a obvodem pasu a zvýšením "dobrého" HDL cholesterolu. Zvýšení vytrvalosti, svalové síly a pružnosti, vzdálenosti chůze, kardiovaskulární zdatnosti a kvality života. Navíc je nordic walking zábava. Pokud se přidáte k některému z klubů nordic walkingu, které vznikají po celé zemi, může to být skvělá společenská aktivita. Chcete-li najít nějaký ve svém okolí, vyhledejte ho na internetu nebo se obraťte na místní oddělení národních parků.

Nordic walk hole


Na rozdíl od trekingových holí nebo turistických holí, které mají volná poutka, jež se obepínají kolem zápěstí, mají nordic hole speciální systém podobný rukavici, který je připevněn ke každé holi. Do systému vsunete ruku a k přenosu síly na hole a pohybu vpřed používáte spíše dlaň než prsty.

Hole najdete v obchodech se sportovním zbožím a na internetu. Hole jsou k dispozici z lehkého hliníkového nebo karbonového materiálu; se špičatými hroty na stezky nebo gumovými hroty na chodníky; a s pevnou nebo nastavitelnou výškou.


  • Autor: Adela S
  • Publikováno:

Kategorie: Sport

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Vše pro práci z domova