Jak vybrat nenahraditelného pomocníka, kterým je myčka na nádobí

Jak vybrat nenahraditelného pomocníka, kterým je myčka na nádobí

Dnešní uspěchaná doba přináší i takové vynálezy, jako je myčka na nádobí. Hospodyňky ji milují, ovšem v současné době zdražování energií i suroviny jako je voda, nabývá benefit vlastnictví myčky na širším rozměru. Proto neváhejte, a vyberte si svou vlastní myčku na nádobí. My vám poradíme, jak na to!

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Myčka na nádobí - proč ji pořídit

Ještě nedávno to bylo spíše snobské gesto, a ten kdo vlastnil myčku byl „něco víc“. Dnes si však myčky na nádobí proklestily cestu i do běžných domácností, a není se co divit. Myčka na nádobí v kuchyni přináší výhody celé rodině:

- myčka na nádobí především šetří váš čas- šetří i vaši energii a vaše ruce i záda- šetří také spotřebu vody, a to velmi výrazně- i když spotřebovává elektrickou energii, stále je to levnější varianta než ohřev teplé vody- díky myčce máte kuchyň vždy uklizenou. Dáte jen použité nádobí do myčky. A je čisto a uklizeno- myčka na nádobí za vás nádobí i vysuší, takže i neoblíbené utírání nádobí odpadá 

Čím se při výběru myčky na nádobí řídit?

Rozhodně hned několika důležitými faktory výběru:

- jak velkou myčku potřebujete. To se samozřejmě odvíjí od počtu členů vaší domácnosti. Myčky se vyrábí hned v několika velikostech. Velmi oblíbené jsou velké myčky se šířkou 60 centimetrů, pak úzké myčky do 45 centimetrů a stolní myčky nádobí- jaký typ myčky na nádobí potřebujete. Zde máme na mysli, zda stojíte o myčku volně stojící. Nebo naopak myčku vestavnou, kterou dokonale zakomponujete do designu i tvaru vaší kuchyňské linky- hlučnost. Ideální je do 39 decibelů- vybavení myčky na nádobí hadicí s ochrannou aqua stop. Díky ní totiž nehrozí vytopení vaší kuchyně- spotřeba vody. Ano, i ta je důležitá. Ideální je samozřejmě co nejmenší, což je cca 6 litrů, rozhodně by to nemělo být více než 25 litrů- energetická třída. Ta označuje spotřebu elektrické energie, a určitě ani zde netoužíte po vysokých nákladech. Proto volte třídu A+ a vyšší 

Které funkce myčky se můžou hodit?

A rozhodně je vám i doporučujeme! Mycí programy a funkce, se kterými bude váš život s myčkou jednodušší:

- Dětská pojistka. S ní se vám nestane, že by vaše děti otevřely myčku v nevhodný čas- Odložený start. Díky němu si můžete zvolit, kdy se myčka zapne. Třeba i když nejste doma- Rychlý program. Návštěva se spoustou skleniček a hrnečků? Nevadí! Stačí funkce odloženého startu a nádobí je zase čisté už za 30 minut- samočistící filtr- Příborová zásuvka. Díky ní se vám příbory nebudou motat mezi nádobím- Speciální program na mytí skla- Automatický program rozpozná intenzitu znečištění nádobí. A o vše se postará za vás 

Myčka na nádobí - typy

Na trhu je velká nabídka, ty nejčastější typy myček na nádobí vám nyní představíme.

Volně stojící myčka na nádobí

Tento typ myčky můžete postavit kdekoli, samozřejmě tam, kde je přívod vody, elektřiny a odpad. Její předností je snadná manipulace, různé barevné provedení i různá šířka či hloubka.

Vestavná myčka na nádobí

Tu snadno začleníte do své designové kuchyně, a to díky možnosti volitelného dekoru dvířek. Hodí se tak do každé kuchyně, a i zde se vyrábí v mnoha velikostech a rozměrech.

Myčka na nádobí se šířkou 60 centimetrů

Je ideální pro rodiny s dětmi, protože je velmi prostorná a pojme až 16 sad nádobí. Nezalekne se ani hrnců, mís či pekáčů.

Úzká myčka se šířkou 45 centimetrů

Je velmi skladná, a díky svým rozměrům se vejde i do malých panelákových kuchyní. Je vhodná pro cca 2 osoby, ale i ty, kteří příliš často nevaří. Její kapacita je až 11 sad nádobí.

Stolní myčka nádobí

Ta se hodí doslova všude. Postavíte ji na stůl, a můžete tak dopřát vašemu nádobí očistnou lázeň. Pro své rozměry se hodí do mini kuchyní, ale i do kanceláře či na chatu. Pojme až 6 sad nádobí.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Vybíráme z tipů