Jak vybrat moka konvičku?

Jak vybrat moka konvičku?

Káva patří tradičně k nejoblíbenějším nápojům. Pokud patříte mezi ty, kteří si rádi vychutnají šálek voňavé kávy v pohodlí domova, a zároveň nechcete pořizovat kávovar, je pro vás moka konvička ideální alternativou.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Za dobrou kávu už nemusíte chodit do kavárny nebo kupovat drahé přístroje. Moka konvička dokáže během chvilky vykouzlit lahodnou kávu, která svojí chutí připomíná espresso. Tuto jednoduchou pomůcku vynalezl Ital Alfonso Bialetti již v roce 1933, v Česku se však těší popularitě obzvláště v posledních letech, a to zejména proto, že její použití přináší řadu výhod.

Lahodná káva za pár minut

Moka konvička je vhodná zejména pro přípravu menší a silnější kávy (dáváte-li přednost většímu šálku ne tak silné kávy, bude pro vás možná lepší zvážit pořízení takzvaného french pressu). Aby byl nápoj takto připravený co nejchutnější, záleží samozřejmě i na použité kávě. Nejlepší je použít čerstvou, ideálně když si ji namelete těsně před přípravou na domácím mlýnku. Pokud mlýnek nemáte a kávu si necháváte namlet přímo v obchodě, ujistěte se, že ji skladujete dobře uzavřenou a na suchém místě.

Velkým plusem je snadná ovladatelnost konvičky. Do spodní části napustíte vodu, prostřední nádobu naplníte kávou a sešroubujete spolu s vrchní nádobou, kam po pár minutách na vařiči začne probublávat hotový nápoj. Údržba je jednoduchá, po použití stačí konvičku rozšroubovat a dobře vymýt.

Výhodou je i skladnost - na rozdíl od kávovaru nezabírá příliš místa na kuchyňské lince a dá se snadno zabalit i na dovolenou.

Nejlepší výběr Moka konviček

Nepřeberné množství variant

Pokud se rozhodnete moka konvičku pořídit, budete pravděpodobně postaveni před nelehký výběr. Ač se jedná o na první pohled jednoduchý přístroj, dá se sehnat v mnoha variantách.

Asi nejdůležitějším faktorem při výběru je velikost. Na trhu jsou konvičky všech velikostí – od nejmenších určených na jeden šálek až po ty, které zvládnou kávu pro více jak deset šálků. Myslete ale na to, že se jedná o malinké hrnky velikosti 50 ml. Jste-li zvyklí dopřávat si mnohem větší kávu, zvažte zakoupení konvičky o větším objemu. Pozor ale na to, že taková káva bude o dost silnější a možná ji budete potřebovat zvlášť dolít horkou vodou nebo větším množstvím mléka.

Nejčastějším materiálem, z něhož se konvice dělají, je hliník. Nevýhodou hliníkových konviček je nemožnost použití na indukční desce. V tomto případě musíte zvolit konvičku nerezovou, ale i těch je na trhu dostatečně velký výběr. Zrovna tak si můžete vybrat z nepřeberného množství barev a designových provedení – od tradičně vyhlížejících až po moderní – záleží jen na vašem vkusu a stylu kuchyně.

Nejlepší kávovary a presovače

V neposlední řadě nás při výběru zajímá cena. Moka konvičku můžete koupit už od dvou stovek – počítejte ale s tím, že takto nízká cena se může odrazit na kvalitě. Skutečně kvalitní konvičku pořídíte zhruba od pěti set. Pokud chcete výrazně větší objem nebo si potrpíte na propracovaný design, bude cena ještě o pár stovek vyšší.

Na trhu existují i konvice v ceně nad tisíc korun. Jedná se obvykle o elektrické varianty s různými přídavnými funkcemi – třeba s budíkem, který vás upozorní v okamžiku, kdy je vaše káva hotová.

Vše na kávu a čaj

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

Kávovar Bolonia

Šedá & Stříbrná / Hliník, polypropylen, Silikonový prsten / San ignacio
311,- Kč
Detail

Vybíráme z tipů