Větrák umí zatočit s každým horkem!

Větrák umí zatočit s každým horkem!

V těchto horkých letních dnech nás všechny bez rozdílu zajímá jen jedin

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

V těchto horkých letních dnech nás všechny bez rozdílu zajímá jen jediné – jak se ochladit. Zatímco v parcích je téměř strkanice o lavičky ve stínu, a dokonce i posezení jen tak na trávníku, ten, kdo má štěstí se může směle potápět ve vlastním bazénu. Ovšem doma je to už horší. Ani noční větrání už nepomáhá a vzduch by se dal doslova krájet. Jako na vše i na tuto letošní horkou letní svízel existuje snadné, a především efektivní řešení – větrák!

Větrák – levné, efektivní i designové řešení pro všechny!

Mohlo by se zdát, že klasické větráky už vytlačily moderní klimatizace – opak je však pravdou. Větráky zažívají svůj velkolepý návrat! Navíc jsou i lékaři označovány za zdravější řešení, než často nevhodně zvolená i využívaná klimatizace. Větrák navíc pořídíte mnohem levněji. Snadno jej můžete sladit se svým životním stylem i designem interiéru. A dokonce jej můžete využít v zimě k ohřevu místnosti. Větrák je navíc i velmi tichý, bezpečný a vybavený zajímavými funkcemi. Využívat jej můžete snadno i v noci. Díky termostatu a nastavení požadované teploty.

Jak vybrat ten pravý větrák?

Určitě máte nějakou představu a nějaký ten ventilátor v oku. Než si jej však odnesete domů, dobře si promyslete účel, za jakým si jej pořizujete. Jak často jej budete používat a jaké místo pro něj bude to nejlepší? Velmi důležitá je i otázka velikosti místnosti, kterou potřebujete ochladit. Podle rozlohy byste totiž měli vybrat nejen větrák mobilní, ale také dostatečně tichý a výkonný. Zatímco stolní ventilátor vám zpříjemní vaření či práci u počítače, stojanové ventilátory dopřejí komfort chládku v ložnici či při sledování televize. Opravdu luxus příjemného klima však nejlépe zaručí svou vysokou účinností kupodivu ventilátory stropní. Při výběru ventilátoru nezapomeňte také na jeho hlučnost – čím tišší, tím lépe. Opomenout nesmíme ani bezpečnost každého ventilátoru. Rozhodně mu nesmí chybět krycí mřížka s dostatečnou hustotou výpletu – což je u kvalitních výrobků samozřejmostí.

Druhy větráků aneb pro každého něco

Velká pestrost nabídky je velmi příjemným zpestřením výběru toho pravého větráku, který zatočí s vedrem u vás doma.

Stolní ventilátor je ideální pro umístění na pracovní stůl, noční stolek, konferenční stůl či do kuchyně. Je malý, nenápadný, lehký a přenosný. Jeho výkon je však omezen na malou vzdálenost.

Stojanový větrák s přehledem ochladí obývací pokoj, ložnici či kuchyň. Díky větší hlavici dosahuje větší účinnosti. Disponuje několika rychlostmi i funkcí otáčení do stran. U některých modelů můžete zvolit sklon větráku i automatické oboustranné otáčení.

Sloupový ventilátor - neboli věžový - funguje stejně jako sloupový a jeho velkou předností je zajímavý design a fakt, že nezabírá mnoho místa. Opět můžete vybírat z variant doplněné o dálkové ovládání či časovač.

Podlahové ventilátory jsou ideální volbou pro velké prostory. V nich umí vykouzlit dokonalý komfort chládku, a to díky stejnoměrnému proudění vzduchu v celé místnosti.

Stropní ventilátory jsou často multifunkční zařízení. Umí pořádně popohnat, rozproudit vzduch v místnosti a tím vám dopřát příjemné klima i pocit chládku. Stropní ventilátory však velmi efektně umí také dopřát nejen jedinečný design, ale také osvětlení. Jejich služby oceníte i v zimě, kdy teplý vzduch rozeženou po místnosti a šetří náklady na topení. A pořídit si je můžete i s dálkovým ovládáním!

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Zboží, které by vás mohlo zajímat

Vybíráme z tipů