článek

Jak předejít prasknutí displeje u vašeho dotykového telefonu


Dnešní dotykové displeje jsou citlivé, ale také křehké a mnohdy snadno rozbitné. Právě proto je potřeba dávat si na takový telefon pozor. V dnešním článku se podíváme na pár způsobů, jak prasknutí displeje předejít...
(celý článek)

Dnešní dotykové displeje jsou citlivé, ale také křehké a mnohdy snadno rozbitné. Právě proto je potřeba dávat si na takový telefon pozor. V dnešním článku se podíváme na pár způsobů, jak prasknutí dis...
Sdílejte obsah s přáteliVyužívejte ochranné sklo na displejTakřka ke každému telefonu se dá dodatečně dokoupit ochranné sklo. Existují také ochranné fólie, které dokážou zabránit poškrábání displeje, ale v ochraně před prasknutím již nejsou tak účinné, jako samotné ochranné sklo, jež dokáže pohltit poměrně veliký náraz. Někdo se také může obávat zhoršení vlastností displeje, jako je například jeho citlivost a přesnost. Dnešní ochranná skla na displej zhorší jeho vlastnosti pouze minimálně, takže tyto obavy určitě nejsou namístě. Reálná nevýhoda tvrzeného sklad od fólie je jedině ta, že je nepatrně dražší.

-Tvrzená skla pro mobily 
-Pouzdra na mobilní telefony
-Ochranné fólie pro mobilní telefony

Vyvarujte se rizikovým situacímČasto k poruše displeje dochází zbytečně. Jde například o jakousi nepozornost a nezodpovědný přístup. Není vhodné například vkládat mobilní telefon do zadní kapsy u kalhot, i když je k tomu kapsa rozměrově velmi vhodná. Při odkládání telefonu se vždy ujistěte, že ho odkládáte na bezpečné místo, na kterém se mu nemůže nic stát. Odložení telefonu na složku, knihu, ležící mikinu, nebo židli je velmi nezodpovědné a může se vám snadno vymstít. K prasknutí displeje také často dochází při zavadění kapsy s mobilem o roh stolu, roh zdi a podobně. Upadnutí telefonu z ruky překvapivě není nejčastějším případem rozbití displeje.

Ochranná pouzdraV krajním případě je také možné pořídit si ochranné pouzdro. Je více druhů od těch méně účinných, až po ty hodně funkční pouzdra. Mezi úspěšné protektory vašeho displeje patří například takzvané psaníčko, což je kryt připevněný k zadní straně telefonu, ale obepíná celý telefon. Přední strana se dá odklopit a vy tak můžete s telefonem pracovat. Nevýhoda takového pouzdra je ta, že přidává na rozměru telefonu, který se tak stane větším a méně praktickým. Ochranné účinky má ale skvělé.


  • Autor: tomas
  • Publikováno:

Kategorie: Elektronika

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: