Nejlepší fotoaparáty pro začátečníky

Nejlepší fotoaparáty pro začátečníky

V současné době je výběr digitálního nebo kompaktního fotoaparátu velice &scar

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

V současné době je výběr digitálního nebo kompaktního fotoaparátu velice široký a zajímavý, proto si v tomto článku společně představíme čtyři nejlepší fotoaparáty pro rok 2018. Tyto fotoaparáty splní vaše očekávání a ideálně zachytí ty nejzajímavější chvíle z vaší dovolené či cesty kolem světa.

Výběr nového fotoaparátu pro začátečníky

Kvalitní fotoaparáty mají mnoho užitečných funkcí, které zdokonalí váš výsledek. Existuje mnoho faktorů, na které se lidé zaměřují. Jedná se například o velikost snímače, frekvence snímků, rychlost automatického zaostřování, ISO, režimy, blesk, design, značky fotoaparátu, zoom, apod. Co se týče značky fotoaparátu, volba je nejčastěji mezi značkou Nikon a Canon.

Fotoaparáty nabízejí tolik úžasných technologií a možností, které ušetří nejen váš čas nad úpravou fotek, ale také peníze.

Představení 4 nejlepších fotoaparátů

V této části článku se zaměříme na následující fotoaparáty:

-Digitální fotoaparát Nikon D3400 s objektivem 18-55 mm-Systémový kompakt Sony a6000 s objektivem 16-50mm-Kompakt Fujifilm X-A5 s objektivem 15-45 mm-Digitální kompakt Olympus OM-D E-M10 Mark II s objektivem 14-42 mm

Digitální fotoaparát Nikon D3400 s objektivem 18-55 mm

Základní parametry D3400:

-digitální zrcadlovka-Rozměry 124 x 98 x 75,5 mm-Hmotnost 445 g-SD, SDHC, SDXC-ISO 100 až 25 600-7,5 cm uhlopříčka displeje-Snímač 25MPx

Nikon je jedním z nejoblíbenějších výrobců digitálních fotoaparátů a zrcadlovek. Nabízí celou řadu fotoaparátů a příslušenství jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé a profesionální fotografy, jejichž práce musí být na vysoké úrovni.

Pokud toužíte s fotografováním začít a máte v plánu se v tomto oboru zdokonalovat, Nikon je tou pravou volbou. Začátečníkům se nabízí právě model Nikon D3400, který spolu se základním objektivem Nikkor 18-55 mm tvoří ideální výbavu do začátků. Nabízí také skvělou funkci, která začátečníky provede fotografováním jednotlivých disciplín (portrét, architektura,…) krok po kroku a zajistí kvalitní výsledky i za špatného počasí.

Mezi vychytávky patří funkce bluetooth, která dokáže přenášet snímky přímo do vašeho chytrého mobilního telefonu. Můžete tak ihned sdílet vaše zážitky na sociálních sítích.

Výhody:

-Plně automatický i manuální režim-Funkce Guide (průvodce fotografováním) pro začátečníky-Základní objektiv s ohniskem 18-55 mm již v balení-Nízká hmotnost a malé rozměry-Vysoká kapacita baterie-Dlouhá životnost baterie

Nevýhody:

-Méně odolná konstrukce těla přístroje

Systémový kompakt Sony Alpha a6000 s objektivem 16-50mm

Základní parametry kompaktu a6000:

-systémový kompakt s výměnnými objektivy Sony-Rozměry 44 x 120 x 191 mm-Hmotnost 453 g-SD, SDHC, SDXC-ISO 100 až 25 600-APS-C-Snímač 24MPx

I když společnost Sony na fotografickém trhu nevyniká tak dokonale jako např. Nikon či Cannon, za své modely se rozhodně stydět nemusí. To dokazuje i fotoaparát s označením Sony Alpha a6000.

Jedná se o malý kompaktní fotoaparát, který padne do ruky. Jeho velmi malé rozměry a možnost výměnného objektivu uspokojí určitě mnoho začínajících fotografů. Hmotnost bychom mohli srovnávat dokonce i s mobilním, ovšem kvalitně je Aplha a6000 rozhodně na mnohem vyšší úrovni. Se svým 24 megapixelovým snímačem dokáže vytvořit i velkoformátové fotografie ve výborné kvalitě. Kvalitu je možno podpořit jak fotografováním do formátu RAW, tak i nasazením správného objektivu, kterých je dostupná celá řada.

Díky bezdrátovému Wi-Fi připojení můžete přenášet snímky do tabletu, notebooku či mobilního telefonu kdekoliv budete potřebovat. Své zážitky tak můžete rovnou sdílet třeba se svými přáteli na sociálních sítích.

Výhody:

-Malé rozměry-Možnost výměnného objektivu-Kvalitní 24 MPX snímač-Wi-Fi připojení-Veliký rozsah hodnot ISO

Nevýhody:

-Nižší rozlišení hledáčku

Kompakt Fujifilm X-A5 s objektivem 15-45 mm

Základní parametry modelu X-A5:

-kompakt s výměnnými objektivy-Rozměry 116 x 67 x 40 mm-Hmotnost 361 g-LCD-ISO 200 až 25 600-Snímač 24 MPX-Výdrž baterie 450 fotografií-Výklopný displej

V dnešní době je hitem výroba malých kompaktních fotoaparátů s výměnným objektivem, které nejen šetří místo, ale dokáží do malých rozměrů vtěsnat dechberoucí kvalitu, která je na výsledných snímcích opravdu znát. Toto si vzal k srdci i známý výrobce fotoaparátů Fujifilm, který takto vytvořil svůj fotoaparát Fujifilm X-A5, který je běžně dodáván spolu se základním objektivem 15-45 mm.

Pod krásně zpracovaným tělem se ukrývá 24 megapixelový snímač, kvůli kterému se o kvalitu vašich snímků bát nemusíte. Zachytíte opravdu každý okamžik, protože X-A5 dokáže fotit frekvencí až 6 sn./s.

Fujifilm X-A5 se dokonale hodí pro makrofotografii, protože dokáže zachytit objekt již od vzdálenosti 7 cm a díky výklopnému displeji budete mít celou scénu pod kontrolou.

Samozřejmostí, jako u většiny moderních fotoaparátů je bezdrátová funkce Wi-Fi, která spolehlivě zaručuje přenos snímků do jakéhokoliv mobilního zařízení, ať už jste kdekoliv.

Výhody:

-24 MPX snímač-Výklopný displej-Zachycení předmětů od vzdálenosti 7 cm-Malé rozměry a hmotnost-Výměnný objektiv-Veliký rozsah hodnot ISO

Nevýhody:

-Malá výdrž baterie-Absence hledáčku

Digitální kompakt Olympus OM-D E-M10 Mark II s objektivem 14-42 mm

Základní parametry OM-D E-M10:

-digitální kompakt-rozměry 119 x 83 x 46 mm-hmotnost 390 g-Výklopný LCD displej-ISO 100 až 25 600

Dalším výrobcem malých a spolehlivě kvalitních fotoaparátů s výměnným objektivem je společnost Olympus. Ta v roce 2015 přišla na trh s novým modelem Olympus OM-D E-M10 Mark II, který jako většina přístrojů této řady vyniká hlavně malými rozměry, které ukrývají skvělou kvalitu a možností výměny objektivu.

16 megapixelovému snímači napomáhá špičková stabilizace obrazu a při horších světelných podmínkách i vestavěný blesk.

Výhody:

-Výklopný LCD displej-Špičková stabilizace obrazu-Vestavený blesk-Malé rozměry-Výměnný objektiv-Veliký rozsah hodnot ISO-Wi-Fi připojení

Nevýhody:

-Snímač velikosti pouze 16 MPX (oproti konkurenčním modelům této řady)

Závěr

Při výběru kvalitního fotoaparátu dbejte na několik základních funkcí, které vámi vybraný fotoaparát nabízí. Pokud můžete, vyzkoušejte si každý model a zjistěte, který z nich vám nejlépe vyhovuje. Na výběr si nechte dostatek času, protože právě koupě fotoaparátu vede k zahájení vaší fotografické cesty.

Další fotoaparáty najdete v kategorii DIgitální fotoaparáty.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Vybíráme z tipů