Top 6 pomůcek, které budete potřebovat tvorbě origami…

Top 6 pomůcek, které budete potřebovat tvorbě origami…

Největší krása origami je v jeho jednoduchosti. Postačí vám jen křehký papír a vlastní ruce, že? Origami je jednoduché, ale když si pořídíte několik specializovaných předmětů, můžete se připravit na úspěch a mnoho krásný tvarovaných objektů, zejména pokud teprve začínáte.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Největší krása origami je v jeho jednoduchosti. Postačí vám jen křehký papír a vlastní ruce, že? Origami je jednoduché, ale když si pořídíte několik specializovaných předmětů, můžete se připravit na úspěch a mnoho krásný tvarovaných objektů, zejména pokud teprve začínáte.

1./ Origami papír

Papír je jedinou skutečnou podmínkou origami. Existuje několik různých druhů papíru, ale pro začátečníky je ideální standardní tenký origami papír, snadno k dostání v obchodech s řemeslnými potřebami. Tento lehký, křehký papír se v Japonsku označuje jako "kami", což v jednoduchém překladu znamená "papír". Papír kami se snadno skládá a vyrábí se v mnoha různých barvách a vzorech, takže můžete cvičit, cvičit a cvičit a nikdy se nenudit! Většina nadšenců origami sbírá nejrůznější druhy papíru, od zbytků balicího papíru až po extravagantní ručně vyráběný papír "čijogami". Pokud si nejste jisti, jaký druh použít, experimentujte s různými gramážemi a texturami - rychle si najdete svůj oblíbený papír na origami.

2./ Řezné nástroje

Většina moderních modelářů origami nepoužívá nůžky. Zejména protože poměrně málo tradičních origami modelů obsahuje potřebu stříhat. Nůžky však budete potřebovat při stříhání papíru na správné výchozí rozměry. Mnoho modelů origami vyžaduje papír určitého rozměru nebo poměru, ne jen čtverec. Proto je nutné mít ve výbavě pravítko, tužku a lámací nůž či nůžky. Další řezací nástroje, například řezací nůž s podložkou, jsou užitečné, ale nejsou nezbytné.

3./ Nástroje na bodování a rýhování

Tímto užitečným nástrojem vytvoříte čistou čáru a přehyb bez poškození papíru. To může být velmi užitečné při použití silnějšího papíru, abyste vytvořili krásné rovné linie a ostré rohy. Speciální nástroje na bodování najdete ve většině obchodů s potřebami pro výtvarníky nebo na internetu. Klidně použijte prázdné kuličkové pero (pokud je zcela bez inkoustu!), knihařskou kost, tupý nůž na máslo nebo v nouzi dokonce pletací jehlici. Chcete-li udělat záhyb, vezměte pravítko a umístěte ho na místo, kde má být záhyb. Uchopte bodovací nástroj a táhněte jej podél pravítka, jako byste tužkou kreslili čáru. Nejlépe je začít lehkým rýhováním, protože to často stačí k vytvoření linie záhybu.

4./ Knihařská kost

V závislosti na tvaru, na kterém pracujete, si možná vystačíte pouze, ale pokud je však origami složitější nebo musíte složit více modelů dohromady, bude vám velkým pomocníkem knihařská kost. Tento nástroj se tradičně vyrábí ze zvířecích kostí, ale v dnešní době najdete mnoho takových, které jsou vyrobeny z plastu, kovu nebo dřeva. Kostěná složka v podstatě nahrazuje váš nehet při rovnání záhybů.

5./ Lepidlo

Ačkoli se mnozí origamisté snaží vyhýbat lepidlu, existují některé formy tohoto umění, které ho skutečně vyžadují, jako například zlaté skládání. Tato forma origami spojuje několik malých modulů do většího 3D uměleckého díla. Lepidlo se samozřejmě hodí také k připevnění vašich výtvorů origami například na přáníčka. K origami se skvěle hodí obyčejná lepicí tyčinka. Pokud se vám lepidlo příčí, můžete použít i oboustrannou lepicí pásku.

6./ Pracovní prostor

Pro mnoho lidí je skládání origami víc než jen řemeslo - je to také ideální příležitost k procvičování pozornosti. Z tohoto důvodu je velmi důležité místo, kde origami praktikujete. Nepřemýšlejte nad tím příliš - stačí vám pěkná klidná místnost s čistým stolem a pohodlnou židlí. Jen se ujistěte, že máte dostatek světla, abyste viděli! Kromě pěkného klidného fyzického prostoru si dopřejte také trochu duševního prostoru. Zvládnutí origami vyžaduje čas a praxi. Věřte mi, že váš první pokus pravděpodobně nebude vypadat dokonale!

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Vybíráme z tipů