článek

Jak si vybrat vhodný kočárek?


Nakupovat výbavičku a s tím související i kočárek, bývá oblíbená část rodičů. Většina se připravuje s dostatečným předstihem, někteří to poté dohání na poslední chvíli. Je lepší začít shánět dříve, nikdy nevíte, jaká nepředvídatelná událost se stane...
(celý článek)

Nakupovat výbavičku a s tím související i kočárek, bývá oblíbená část rodičů. Většina se připravuje s dostatečným předstihem, někteří to poté dohání na poslední chvíli. Je lepší začít shánět dříve, ni...
Sdílejte obsah s přáteliPokud si jdete vybírat kočárek, buď můžete na internetu nebo v kamenném obchodě. Kamenné obchody jsou lepší v mnoha ohledech. Jednak vidíte více kočárků najednou, takže je můžete porovnat a zároveň si také můžete vyzkoušet jejich manipulaci. Tento aspekt po internetu splnit nelze. Je také ideální vybírat kombinované kočárky. Nemusíte tak nakupovat kočárků více. Vývoj kočárků se neustále zlepšuje, proto si raději kupte novější kočárek, než který vytáhnou vaši rodiče z půdy.

Vyberte si kočárek na Chci.cz

Druhy kočárků • Hluboký kočárek - kočár je vhodný pro čerstvě narozené děti ideálně do věku, než zvládnou samy sedět. Kočárek má hlubokou korbu, která je veliká a prostorná. Zároveň má však kočárek pevnou konstrukci, takže je těžší a není moc skladný, takže cestování s autem se moc nevyplatí. Další jejich nevýhodou bývá to, že kromě krátké doby použitelnosti, je nemůžete nastavit na větší děti, takže budete muset kupovat kočárky dva.

 • Sportovní - kočárek je určen primárně pro děti, které již sedí. Děti si můžete do kočárku usadit tak, že buď koukají po směru jízdy nebo proti směru jízdy. Kočárky jsou vhodnější na zdolávání horšího terénu. Sportovních kočárků může být více druhů. Od elegantních kočárků, se kterými chodíte obyčejně ven, až po kočárky, které většina využívá například k běhání nebo na kolečkové brusle. Tyto kočárky mají totiž svoji brzdu ovladatelnou rukou nikoli nohou.

 • Kombinované kočárky - v současné době nejoblíbenější druh kočárku. Jinak se jim také říká multifunkční kočárky. Tento kočárek má jeden podvozek, na který nasazujete buď hlubokou korbu pro miminka přibližně do jednoho roku života nebo sporťák, pro již sedící miminka. V případě, že si zakoupíte trojkombinaci místo dvojkombinace, pak získáte i vajíčko, které se dá připnout pomocí adaptérů, které vám k vajíčku nabídnou. Bez adaptéru ho použijete jako autosedačku. Velikou výhodou bývá, že je krásně skladný, takže cestování není problém. Dnes již seženete i takový kočárek, který není zbytečně těžký, takže hlavní nevýhodou bývá, že jsou velice drahé.

 • Golfové hole - kočárek vhodný na kratší vzdálenosti v příjemném terénu. Jsou lehké, ale nemají žádné pérování a děti nemají pevnou konstrukci při ležení, takže v nich nemohou být příliš dlouho. Tento druh kočárku také není vůbec zateplen, takže cesta v zimě je nevhodná, protože dítě rychle prochladne.


Při výběru kočárku pro dvě děti, si rozmyslete, zda chcete děti mít vedle sebe nebo za sebou, kdy na druhé dítě dostatečně nevidíte.

Vyberte si kočárek na Chci.cz

Podle čeho vybrat správný kočárek? • Roční období - tento aspekt se odvíjí do toho, jakou vyberete korbičku. Na zimní budete potřebovat korbičku, která je větší, protože musíte počítat s tím, že dovnitř se musí vejít ještě fusak, aby miminku nebyla zima. Naopak v letním počasí není extrémně zateplený kočár vhodný, protože tam miminku bude veliké teplo.

 • Terén - jistě také záleží na tom, kde budete s kočárkem jezdit. Pokud bydlíte ve městě a dopředu víte, že jinde se s kočárkem nebudete pohybovat, pak uvažujte o kočárku, který nemá pevná přední kolečka, ale jsou pohyblivá. Manipulace s kočárkem bude mnohem snadnější. Pokud jezdíte po vesnici, kde je nezpevněný terén, pak je vhodnější kolečka pevně daná. Výhodou dnešní doby je, že se výrobci na tento problém již zaměřili a můžete sehnat kočárek, kde si přední kolečka můžete zamknout, aby byla pevná nebo povolit, abyste s nimi mohli manipulovat. Pohyblivá přední kolečka vám také usnadní skládání do auta.

 • Kola kočárku - je lepší vybrat větší kolečka. Také hodně lidí uvažuje, zda koupit kočárek, který má kola plastová nebo nafukovací. I přes skutečnost, že oboje má své pro a proti, je vhodnější vybrat kola nafukovací, která jsou vhodnější na složitější terén, ale i rozbitý chodník, protože mají širší kontakt se zemí, po které se pohybujete. Musíte je ale občas nafouknout. Zatímco kola plastová nejsou tak dobře odpružená, takže miminko cítí každou nerovnost země.

 • Počet kol - na výběr jsou trojkolky nebo čtyřkolky. Jistě bez přemýšlení sáhnete po čtyřkolce, protože je stabilnější, takže zároveň i bezpečnější. Trojkolky ovšem také zajistí jistou stabilitu, tady ovšem záleží na tom, kolik do kočárku budete investovat. Dražší kočárky mají totiž zadní kolečka lehce zkosená, zatímco levnější kočárku mají kolečka rovná.

 • Rukojeť kočárku vždy vybírejte tak, aby byla nastavitelná, aby vaše miminko mohl vézt každý.

 • Vybavení ke kočárku - jistě si řeknete, že vše se dá dokoupit, ale proč investovat další finance, když kočárek sám o sobě není levná záležitost. Soustřeďte se proto i na to, zda váš kočárek obsahuje pláštěnku, tašku na rukojeť, síťku proti hmyzu a fusak, což je základní součást kočárku.

 • Barva - barva kočárku bývá spíše přání, než důležitý bod, jak kočárek vybrat.


Někdy vám kočárek vydrží na více dětí, pokud je máte ale po delší době, jistě objevíte modernější.

Vyberte si kočárek na Chci.cz


 • Autor: tomas
 • Publikováno:

Kategorie:

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Vybíráme z magazínu