Nejlepší notebooky se systémem Windows 10

Nejlepší notebooky se systémem Windows 10

Určitě se shodneme na tom, že počítač je v domácnosti téměř nevyužívanějším zařízením, téměř jako mobilní telefon. Ať už ho používáte k práci, k prohlížení internetu nebo ke hraní. Při výběru nového zařízení jsou nejdůležitější parametry počítače a také na co konkrétní počítač budeme využívat.

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Jak vybrat nejlepší notebook či počítač?

Určitě se shodneme na tom, že počítač je v domácnosti téměř nevyužívanějším zařízením,  téměř jako mobilní telefon. Ať už ho používáte k práci, k prohlížení internetu nebo ke hraní. Při výběru nového zařízení jsou nejdůležitější parametry počítače a také na co konkrétní počítač budeme využívat. 

Ke hraní her využijeme určitě výkonnější počítač a spousta prodejců na svých stránkách nabízí již přímo sekci herních počítačů.

Když přemýšlíte o tom, kolik výrobců notebooků vyrábí notebooky, které fungují na Windows - nemluvě o počtu modelů, které každý z nich vyrábí - je tu stále spousta možností. Podívejme se na 5 nejlepších notebooků. Všechny notebooky jsou dodávány s nainstalovaným systémem Windows 10 Home.

1. Dell XPS 13

Nejlepší celkový notebook Windows. 

CPU: 8. generace Intel Core i5 - i7 | Grafika: Intel UHD Graphics 620 | RAM: 8 GB - 16 GB | Obrazovka: 13,3 palce FHD (1 920 x 1 080) - 4 K (3840 x 2160) | Úložiště: 256 GB - 1 TB SSD | OS: Windows 10 Home

+ Špičkový displej+ Fantastický (a rafinovaný) design+ Mnohem lepší životnost baterie- Není levný

XPS 13 společnosti Dell je aktuálním vládcem nejlepšího seznamu notebooků. Jedná se o prvotřídní přenosný počítač s kvalitní a lehkou konstrukcí, opírající se o vhodné výkonné komponenty. XPS 13 se také může pochlubit neuvěřitelným dotykovým displejem, který je živý a jasný, a zejména působivý díky (volitelnému) 4K panelu.

I když poslední iterace tohoto notebooku pro rok 2019 neprováděla žádné masivní změny, implementovala velmi užitečné ladění designu, pokud jde o přemístění webové kamery, která je nyní zpět nahoře (a uprostřed) displeje. Ve srovnání s předchůdcem je také výrazně zlepšena výdrž baterie.

Je to prostě fantastický stroj, který dokáže zvládnout cokoli, co na něj hodíte, pokud jde o obecné výpočetní úkoly, i když samozřejmě bude výkon omezen pro hraní her, protože běží s integrovanou grafikou.

2. Huawei MateBook 13

Nejlepší všestranný notebook Windows

CPU: 8. generace Intel Core i5 - i7 | Grafika: Intel UHD Graphics 620, Nvidia GeForce MX150 2 GB GDDR5 | RAM: 8 GB | Obrazovka: 13 palců 2 160 x 1 440 | Úložiště: 256 GB - 512 GB SSD | OS: Windows 10 Home

+ Působivá úroveň výkonu+ Diskrétní grafika+ Čistá hodnota- Chybí Thunderbolt 3

Pokud potřebujete notebook se systémem Windows, který vše pěkně vyvažuje - to znamená, že je schopen řešit výpočetní úlohy a některé hry, a přitom se dá pořídit za rozumný peníz - pak se podívejte na tuto nabídku společnosti Huawei.

MateBook 13 vám dává působivé množství energie za požadovanou cenu. Je to zvíře, co se týče každodenních úkolů v oblasti výpočetní techniky, a notebook se díky své GPU dokáže vypořádat s lehkými hrami.

Nevýhodou je, že připojení je omezeno dotykem (bez portů USB-C s podporou Thunderboltu 3) a existují obavy ohledně černé listiny produktů Huawei ze strany vlády USA. Pokud jde o posledně jmenované, Microsoft a Intel však potvrdily, že budou i nadále podporovat notebooky čínského výrobce a v případě společnosti Microsoft budou poskytovat aktualizace systému Windows 10.

3. Alienware Area-51m

Nejlepší notebook pro Windows pro hraní her

CPU: Intel Core i7-9700 - i9-9900K | Grafika: Nvidia GeForce RTX 2060 - 2080 | RAM: 16 GB - 64 GB | Obrazovka: 17,3 palcový FHD (1920 x 1080), 60 Hz, antireflexní IPS - 144 Hz, IPS Nvidia G-Sync | Úložiště: 1 TB SSHD - 2 TB RAID0 SSD + 1 TB SSHD | OS: Windows 10 Home

+ Úrovně výkonu klesající čelist+ Skvěle vypadající herní notebook- Vážně drahý- Může se zahřát a být hlasitý

Pokud chcete absolutně nejlepší notebook pro hraní her na cestách, pak je to tady - ale buďte obezřetní tento laptop způsobí, že se všechny ty nejtučnější peněženky rozpadnou v prach. Alienware Area-51m je překvapivě výkonný herní notebook pro Windows, který může být vybaven až osmijádrovým procesorem Intel a grafikou GeForce RTX 2080.

A co víc, jedná se o krásně vyrobený stroj s vynikajícím úhledným a čistým designem. Tento herní notebook můžete upgradovat do budoucna (CPU a GPU lze vyměnit, což v moderních laptopech často neplatí). V některých ohledech se tedy jedná o investici, pokud jde o zajištění budoucnosti - ale jak jsme již poznamenali, je to určitě drahé. Vždy však platí, že pokud jde o herní přenosné počítače, musíte za privilegium zaplatit.

4. HP Specter x360 15T (2019)

Nejlepší notebook se systémem Windows 2 v 1

CPU: 6jádrový procesor Intel Core i7 Grafika: Nvidia GeForce GTX 1650 | RAM: 8 GB - 16 GB | Obrazovka: 15,6 palcový dotykový displej 3160 x 2140 | Úložiště: 256 GB SSD - 2TB SSD | OS: Windows 10 Home

+ Výkonná baterie+ Vynikající obrazovka+ Působivá pozornost k detailům- Mírně špatné umístění trackpadu

Tento powerhouse 2v1 s elegantním designem nás opravdu ohromil, když došlo ke kontrole času. Přístroj HP Specter x360 těží z nádherného displeje a myšlenka a pozornost k detailům, které jsou součástí tohoto hybridního pohromadě, opravdu vyniká.

Nejen, že je flexibilní, pokud jde o 2-v-1, ale s grafickou kartou GTX 1650 (v nejnovější verzi, nyní běží s 9-genovým procesorem Intel hexa-core), je tento stroj také všestranný v tom, že se dokážou vyrovnat nejen s výpočetní technikou, ale i s některými hrami za předpokladu, že detaily jsou sníženy.

Kromě toho je model x360 vhodný také pro kreativní typy, protože je kompatibilní s HP Pen, takže můžete používat Photoshop v tabletovém režimu.

5. Microsoft Surface Go

Nejlepší notebook pro Windows pro studenty

CPU: Intel Pentium Gold 4415Y | Grafika: Intel HD Graphics 615 | RAM: 4 GB - 8 GB | Obrazovka: 10palcový dotykový displej 1800 x 1200 | Úložiště: 64 GB eMMC - 128 GB SSD | OS: Windows 10 Home v režimu S

+ Špičkový design+ Dobrá cena+ Působivý 10- palcový displej- Náklady na klávesnici navíc

Zatímco někteří studenti si mohou chtít vyzvednout nejlepší celkový notebook Windows v horní části tohoto článku, ne každý si může dovolit to nejdražší. A pro ty, kteří mají omezený rozpočet pro studenty, je tento model společnosti Microsoft skvělou volbou pro univerzitu, vysokou školu nebo školu.

V zásadě se jedná o dostupnější verzi aplikace Surface Pro, ale spuštěný systém Windows 10 Home v režimu S. A stejně jako tenhle tablet Microsoft, musíte také vysunout klávesnici typu Cover.

Přesto je základní model Surface Go pěkně cenově dostupný i vzhledem k dodatečným nákladům na klávesnici, a je to mimořádně kompaktní a přenosný, s působivou obrazovkou a schopností řešit obecné výpočetní úkoly pomocí aplombu (a dokonce dobře spustí Minecraft).

Sdílejte obsah s přáteli
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílejte na Pinterestu

Vybíráme z tipů