článek

Jak vybrat zahradní sekačku na trávu


aro je tu, a s ním i radostné chvíle pro natěšené zahrádkáře. Pokud i vy patříte mezi šťastlivce, kteří se s láskou a nadšením můžou starat o svou zahrádku a její travnatou chloubu, je nejvyšší čas pořídit si kvalitní zahradní sekačku. Jak vybrat tu pravou, na míru typu vaší zahrady, vám dnes poradíme...
(celý článek)

aro je tu, a s ním i radostné chvíle pro natěšené zahrádkáře. Pokud i vy patříte mezi šťastlivce, kteří se s láskou a nadšením můžou starat o svou zahrádku a její travnatou chloubu, je nejvyšší čas po...
Sdílejte obsah s přáteliZačněte velikostí a členitostí vaší zahrady

Každá zahrada je jiná. Zatímco jedna je malá jako dlaň, druhá hýří místem a rozprostírá se na všechny světové strany. Jedna zahrada může být vysázená okrasnými keři, ovocnými stromky i květinovými záhony, na jiné stěží najdete i obyčejnou pampelišku. A v návaznosti na váš vkus, životní styl i velikost vaší zahrady je důležité vybírat i zahradní sekačku na trávu. Velikost plochy je totiž klíčová, a je to zásadní parametr vašeho výběru. Na malou zahradu oceníte lehčí i méně hlučnou sekačku s minimální obsluhou, a také menším záběrem. Na velkou zahradu, kde na vás čeká více metrů čtverečních travnaté plochy, oceníte sekačku s širokým záběrem. Na větší ploše oceníte sekačku benzínovou, stejně jako na členitý terén – nebudete se muset trápit s přívodním elektrickým kabelem. Na malé zahrádce pak mnohem obratnější bude elektrická sekačka na trávu. Obecně se tedy dá říci, že u ploch nad 750 metrů čtverečních je vhodnější benzínová sekačka s pojezdem. Tyto sekačky disponují větším výkonem a vychytávkami pro usnadnění sečení. U menších či členitých ploch pak oceníte sekačky elektrické či dokonce akumulátorové, které jsou pro manipulaci mnohem příjemnější a také obratnější.

Vyberte tu pravou Sekačku na trávu

Jak často se pustíte do krocení zeleného živlu?

Ano, i vaše chuť do sečení trávy je důležitá. Pokud vás sekání a údržba trávníku baví a budete se do ní pouštět pravidelně, osloví vás jistě sekačka doplněná o funkci mulčování a zaručeně vám postačí i zahradní sekačka s menším výkonem. Jestliže se vám však až příliš často do sečení nechce a hrozí, že tráva často přeroste, je vhodnější pořídit si sekačku mnohem výkonnější, vybavenou bočním výhozem a také dostatečně objemným sběračem trávy.

Vyberte tu pravou Sekačku na trávu

Kdo z rodiny bude nejčastěji zahradní sekačku obsluhovat?

Zahradní sekačky na trávu jsou různé – menší, větší, s pojezdem i bez něj, lehké i těžké – a tak je velmi důležité při nákupu zvážit, kdo bude vládcem nad posekaným trávníkem. Jiný model sekačky budete vybírat pro křehkou ženu či seniora a jinou pro muže plného síly a vypracovaných svalů. Pro toho kdo je méně zdatný jsou vhodnější modely sekaček s menší váhou, a také vybavené pojezdem – ideálně elektrické či akumulátorové sekačky. V případě silou a energií obdařených mužů si můžete dovolit vybrat sekačku bez pojezdu i bez elektrického startéru.

Vyberte tu pravou Sekačku na trávu


  • Autor: tomas
  • Publikováno:

Kategorie: Hobby

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: