článek

Jak vybrat tablet pro seniora?


Máte-li doma zvídavého seniora, kterému ani moderní technologie nejsou cizí a chcete mu udělat radost další technologickou vychytávkou, poohlédněte se po nabídce tabletů. Pokud již váš dědeček či babička mají stolní počítač nebo laptop a umí s ním zacházet, přechod na tablet nebude nijak komplikovaný, naopak jim práci ulehčí. Odpadne především pro řadu seniorů složitá manipulace s myší, která se jim v rukou různě smýká a prokluzuje a vyloudit z ní dvojklik pro ně není vždy samozřejmé. V případě..
(celý článek)

Máte-li doma zvídavého seniora, kterému ani moderní technologie nejsou cizí a chcete mu udělat radost další technologickou vychytávkou, poohlédněte se po nabídce tabletů. Pokud již váš dědeček či bab...
Sdílejte obsah s přáteliJaké bude nejčastější použití tabletu?Zásadní otázkou je, jakým způsobem bude chtít senior tablet používat. Pokud mu jej neplánujete koupit jako dárek a tudíž nepotřebujete nákup zachovat v tajnosti, zeptejte se svého seniora přímo. Většina tabletů je primárně určena na surfování po internetu, případně psaní textových dokumentů po připojení klávesnice. Ale například babička jednoho klienta požadovala tablet na shromažďování receptů a jejich zobrazení přímo na kuchyňské lince. Přístroj tak musel mít dostatečné rozlišení a celkově se tomuto účelu musely podřídit rozměry, aby babička při vaření na tablet dobře viděla.  

Paří děda po večerech hry? Kupte mu pořádné dělo.Při výběru tabletu berte ohled i na úroveň počítačových vlastností vašeho blízkého. Pokud víte, že dědeček tajně po nocích hraje hry, aby babička nevěděla, pořiďte mu pořádně nadupaný tablet, který bude splňovat jeho očekávání. Koneckonců babička tomu stejně nerozumí. A silnější tablet se určitě hodí i na přehrávání videí a filmů.

Tablet vybírejte s ohledem na zdravotní omezení i zvyky.Většina seniorů už trpí různými zdravotními problémy, včetně těch se zrakem. Berte na jejich omezení ohled a pořiďte jim tablet s dostatečně velkou obrazovkou a rozlišením. Určitě neuškodí jako volitelná výbava i ergonomická klávesnice. Výběr přizpůsobte také operačnímu systému, s nímž je váš senior zvyklý pracovat, v jeho věku už si bude jen těžko zvykat na jiný.

Nechte mu ho osahat.V případě, že je nákup tabletu věcí veřejnou, tedy váš blízký o ní ví, či ji sám inicioval, vytipujte několik vhodných modelů a vezměte svého seniora do obchodu, ať si všechny vyzkouší a osahá. Možná, že tablet, který na internetových stránkách vypadal lákavě, ve skutečnosti tak lákavý není a nepracovalo by se mu s ním dobře. Konečný výběr tedy podřiďte empirické zkušenosti vašeho seniora.  A především nezapomeňte, že tablet má sloužit především jeho potřebám, hanění jím vybraného kousku, k němuž se uvolil po vašem předchozím doporučení jiného, mu pouze zkazíte radost.


  • Autor: tomas
  • Publikováno:

Kategorie: Elektronika

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář: